Şimdi Ara

macro çekim için 2000TL civarı makina ve objektif

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
993
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • merhaba arkadaşlar, çalıştığım firma makro çekimler yapabilmek için uygun ekipman almak istiyor
    canon, nikon,olympus, pentax veya başka markalar önemli değil bana uygun bir makına ve lens tavsiye edebilir misiniz?
    tavsiyelerinizi bekliyorum teşekkürler.

edit: bu takım; detaylı taş ,mermer, kum fotoğraflamak için uygunmudur? tecrübesiz kişiler tarafından kullanılacak..!

Canon eos 1000D body
    +
    Canon-EF 50mm f/2.5 Compact-macro http://www.fotozeynep.com.tr/?do=shop&show=viewproduct&productid=2250

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi borntobedeep -- 13 Ocak 2011; 10:56:10 >

• Makro çekim yapabilen kompakt bir makine daha uygun olacaktır.
    Makro konusunda efsane olan Sanyo S70'e bakabilirsiniz.

D-SLR'a alternatif olarak bu makineyi göstermiyorum. Sadece makro çekim yapmak için D-SLR almak zorunda değilsiniz demek istiyorum. S70 sadece bir örnektir. Makro çekimi tatminkâr olan birçok kompakt makine var. Manuel focus'a izin veren bir kompakt araştırınız.

Zaten kullanmayı bilmeyen bir kişiye D-SLR'i vermek israftır.
  • doğru söylüyorsunuz , talepleri değiştirme imkanım olsaydı bende compact aldırırdım ama slr istendiği için bu şekilde bir seçim yapmak zorunda kaldım, o yuzden nispeten daha basıt makına diye canon 1000d uygun gibi göründü.
  • Yerinizde olmak istemezdim. Saçma sapan işlere para savuranları hiç sevmem.

En azından kit lens falan alın. Sonradan crop yaparak makro hissi verdirirsiniz.
  • Ne tür makro çekeceksiniz
    Çiçek falan çekecekseniz verdiğiniz lens oldukça uygundur
    Böcek çekecekseniz 50mm yerine 100mm 2.8e falan bakın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Eddie The Head -- 13 Ocak 2011; 16:50:56 >
  • Faruk'un dediği gibi kit halinde aldım zaten sadece body satmıyorlarmış, ihtiyacı şimdilik karsılamayacak ama biraz pratikten sonra makro 50mm lik makro lenside isteyeceğim.
  • Tamron 90mm F2.8
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.