Şimdi Ara

Macos High Sierra Tekrar yükleme yapamıyorum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
3.533
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar macbook pro 13 touchbar 2017 cihazına sahibim. Cihazı alalı 3 hafta olmadı. Ancak cihazıma windows tabiriyle format atıp macos high sierrayı yeniden yükleme çalıştığımda hep aynı hatayı alıyorum. Önce diski siliyorum sonra macos u yüklemeye çalışıyorum ama olmuyor. Yardımlarınızı bekliyorum. Aldığım hata yükleme tamamlandığında ortaya çıkıyor. Hatanın fotoğrafını da atıyorum. Şimdiden yardımlarınız için teşekkürler. Apple dan destek aldım disk biçimlenrilemediğinden hata olabileciğini söylediler. Servise vermeden size sorayım dedim netice 2-3 hafta servisi beklemek zorunda kalacağım.
    Macos High Sierra Tekrar yükleme yapamıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Av_ALejaNdRo -- 2 Aralık 2017; 1:9:34 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Eger backup varsa eski surume geri don yoksa internet recovery ile macin uzerindeki ilk mac surumune geri don buda sierra oluyor. Eger ben illa high sierra kullancam dersen internetten high sierra indir ve varsa ikinci bi mac pc ordan usb mac os x yazdirip usb uzerinden yeni isletim sistemi yukle.

• diski tamamen sildikten sonra biicimlemeyi hatalı yapmandan kaynaklı olabilir. Bicimleme işlemini kısaca Mac OS Extended (Journaled) ve GUID Partition Map seçenekleri ile yapmalisin.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • TR_001 kullanıcısına yanıt
    High sierrada mac os gunluklu bicimlendirme olmuyo. Artik apfs ye gecildi format olarak.

• Sorunum çözüldü. Command r ile başlatıp sadece diski sildim. Sonra sistemi kapattım. Daha sonra option command r ile sistemi başlatıp macos yüklemesi yaptım. (MacOS yüklemesi yapmadan önce dili ingilizceye çevirdim tekrar hata verirse ingilizcesini google da aratıp çözüm aramak için) direk high sierra yı yüklemeye başladı ve yükleme tamamlanıp herhangi bir hata vermedi. Yardımcımolmaya çalışıp cevap yazan arkadaşlara teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Av_ALejaNdRo -- 5 Aralık 2017; 9:41:25 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.