Şimdi Ara

MacbookAir'de kullandığım NTFS biçimli harici HDD'yi, windowsPC ve diğer cihazlar tanımıyor/görmüyor

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
1
Favori
157
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

2015 Nisan ayından beri MacbookAir kullanıyorum. 2 sene kadar önce samsung marka harici HDD aldım. HDD'yi kutusundan çıkarttığım gibi macte kullanmaya başladım. Herhangi bir format vs atmadım. Program kurmadım HDD'nin dosya formatı Windows NTFS. Bu HDD'yi aynı zamanda LG Oled TV'imde de kullanıyorum. Müzik arşivim de bu HDD içinde. Geçenlerde bu HDD'yi arkadaşın windowslu laptobuna taktık. Laptop görmedi. Daha sonra Yamaha network receiver anfiye bağladık. Yine algılamadı. Ben de yeni Denon cd çalar aldım. Cd çaların USB girişi var harici usb bağlayıp mp3, wav vs dinlemek için. Oraya da takınca cihaz görmedi HDD'yi. Bu HDD'nin, windows ve yukarıdaki cihazlar tarafından görülebilmesi/tanınması için ne yapmam lazım.
    HDDnin formatı NTFS....

edit: Aynı sorun, geçen yıl aldığım Seagate 2 TB HDD için de geçerli. Onun da formatı NTFS ve diğer cihazlar görmüyor. Seagate'İn kutusunun fotosunu ekliyorum.

MacbookAir'de kullandığım NTFS biçimli harici HDD'yi, windowsPC ve diğer cihazlar tanımıyor/görmüyor

teşekkürler cevaplar için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrahsnr -- 16 Ekim 2018; 23:2:35 >

• Bildiğim kadarıyla CD çalar vb USB girişi olan basit aletler fat32 exfat gibi formatları görüyor bende eski Samsung LED TV var güncellemeyi fat 32 usb den yaptim başka formatları görmüyor. Dilerseniz CD çaların kullanım kılavuzuna bakıp hangi formatları desteklegne bakın derim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • tesbihcekenhoroz kullanıcısına yanıt
    evet. cd çaları fat16 ve fat32yi destekliyormuş...teşekkür ederim.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.