Şimdi Ara

Macbook ve Windows 7 (Lütfen Yardım) (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
70
Cevap
5
Favori
33.917
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Alırsanız proğramlar uyumsuz olursa windows 7 kurarsınız. İş yerinde win 7 kullanırsınız.
  • merhaba arkdaslar bende win7 yuklemıs bulunmaktayım driver konusunda bır sorunu yok fakat win7 boot edemıyorum ALT tusuna basarak ıstedıgımı secıyorum fakar sureklı olmuyor yenıden baslatınca otomatık olarak mac os açılıyor yardım edin lutfen acil
  • Bootcamp ayarlarından hangi işletim sisteminin default olacağını, yani alt tuşuna basılmadığı takdirde otomatik olarak açılacağını belirleyebiliyorsun. BootCamp ayarlarına MacOS'ta System Preferences'ten, Windows'ta ise sağ alt köşedeki sistem tray'de yer alan BootCamp iconundan ulaşabilirsin. Yanlış hatırlamıyorsam "Target Disk Mode" yazan yerden seçiliyordu default olarak belirlenecek işletim sistemi..
  • peki windows ta nasıl ayarlıyoruz ilk açılışta herzaman mac os in açılmasını . Benim bilg otomatik windowsla açılıyor fakat genelde hep mac os kullanıyorum arada alt a basmayı unutunca sıkıntı olabiliyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: FKMAL

peki windows ta nasıl ayarlıyoruz ilk açılışta herzaman mac os in açılmasını . Benim bilg otomatik windowsla açılıyor fakat genelde hep mac os kullanıyorum arada alt a basmayı unutunca sıkıntı olabiliyor

Windows denetim masasında en altta bootcamp var.Orayı tıklayıp başlangıç diskini seçebiliyorsunuz.
  • paralelse kurdugum windowu nasıl sılebılırm

daha dogrusu kurulum sırasında hata verdı kurulmuyor

parallesı kaldırdırıp tekrar kursmda wındosu bstan kuramıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi noyancelebi -- 11 Nisan 2013; 20:48:01 >
  • arkadaşlar benim pc hic acılmıyor beyaz ekran geliyor sonra sistem yuklenemedi diye hata gelıyor
    pc acılırken alt tusuna basıyorum ama bot menusu acılmıyor bu halde win7 yuklemem mümkünmü ?
    konuyu hortatmış oldum ama pc eski ama ıcındekı bılgılerı almam ıcın win7 kurmam lazım
  • bilgisayarji kullanıcısına yanıt
    model nedir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: visiotech.gen.tr

model nedir?

hocam makina bir arkadaşımın ben tam bilmiyorum fakat bataryada
    model no : A1185 yazıyor
  • Macbook alır almaz Bootcamp ile değil de Paralles ile Windows kuracağım.Fakat Vista.Çünkü 7-8 fazla,Vista yeterli olacaktır.Hem fazlasına da gerek yok.

Ama orjinal sistem kurmak istiyorum.Kopya değil.Elimde şu an yok ama.Çünkü Acer Vista ile geldi ve dvd verilmedi kendim oluşturdum Recovery disc .
    Tam olarak bakmadım ama Paralles ile kurmak istediğimde bu Recovery disc'lerinden faydalanabilir miyim ?

Artık orjinal Vista yazılımı satılmıyor bile kalmamış,almak istesem alamam.
  • eyoruk E kullanıcısına yanıt
    recovery dediğin olay hangi makina içinse o makinada kullanılması içindir, ayrıca vista denilen işletim sistemide windows'un bugüne kadar çıkardığı en berbat işletim sistemi. yeni bir yazılım satınalmanı yada birşekilde internetten indirip kullanmanı tavsiye ederim, win7 win8 fazla demişsin. neye göre, kime göre fazla
  • teşekkürler.
    Vista şu ana kadar bana yetti, zaten Macbook alınca Windows ancak ve ancak Autocad-3D Max için ve HDD dosya transferi için kullanırım.Bunlar için de Windows 8 şart değil bence.Daha fazla yüke gerek yok...

Ama zaten gerek de kalmayacak gibi Crossover sayesinde.Hele bir Macbook alalım da Windows Vista mı 8 mi sonra düşünürüm gerekirse.
  • 64 bit kurmayi unutmayin 32 olmuyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: eyoruk

Macbook alır almaz Bootcamp ile değil de Paralles ile Windows kuracağım.Fakat Vista.Çünkü 7-8 fazla,Vista yeterli olacaktır.Hem fazlasına da gerek yok.

Ama orjinal sistem kurmak istiyorum.Kopya değil.Elimde şu an yok ama.Çünkü Acer Vista ile geldi ve dvd verilmedi kendim oluşturdum Recovery disc .
    Tam olarak bakmadım ama Paralles ile kurmak istediğimde bu Recovery disc'lerinden faydalanabilir miyim ?

Artık orjinal Vista yazılımı satılmıyor bile kalmamış,almak istesem alamam.

Recovery CD olusturmaya gerek yok, parallels ile network uzerinden diger notebook'u birebir virtual machine olarak OS icine kopyalarsiniz. Ben gecen gun vista'li notebook'u kopyaladim, sonra da win 8 ile upgrade ettim. Bendeki vista 2008 yilindan beri kullandigim bir notebook'ta ve oldukca yukluydu. Imac'e transfer sonrasi Win8 ile upgrade edince icindeki tum programlar silindi, gereken programlari yeniden yukledim. Benimde isime geldi, temiz bir sistem oldu.

Imac'teki diger iki kullaniciya win8'i paylastirdim, benim hanim win8 icin kafa yormak istemeyince onun account'una ayrica kendi win7'li notebook'unu transfer ettim, yine network uzerinden.

Boylece Imac uzerinde Mac OS10 ile beraber win8 ve win7 var. (aslinda vista'yi ikinci defa yine yuklemistim ama pek dengeli gozukmedi, zaten ihtiyac da olmayinca sildim)

• Tesekkuler ama cok karisik geldi hic birsey anlayamdim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: eyoruk

Tesekkuler ama cok karisik geldi hic birsey anlayamdim

Evdeki vista'li notebook'a parallels transporter kuruyorsunuz, (parallels CD'si icinde var), mac'ta parallels programini acip yeni seceneginden migrate'i seciyorsunuz.

Migrate secenegi size diger notebook'u net uzerinden bulmak icin parola veriyor (notebook'ta yazmak icin) veya ip no'sunda da net uzerinde bulabilirsiniz.

Net uzerinde vista'li notebook bulununca devam tusuna basinca tum notebook mac icine transfer ediliyor.

Eve gidince foto'lu da anlatabilirim..

• Yukarıda yazdıklarımı fotolarla anlatayım..

Macbook ve Windows 7 (Lütfen Yardım)

Windows işletim sistemine yüklediğiniz transporter proğramı..

Sonuçlar..

Daha sonra da bu iki win işletim sistemini 3 user arasında paylaştırdım..

• Daha yeni gördüm mesajınızı ; 2.mesajınızda daha net açıklamışsınız artık herkesin anlayacağı şekilde anlamamak salaklık olurdu zaten o derece
    Fotoğraflara gerek yoktu ,ama onlar ile daha bir güzel oldu

Sağolun.
  • Bu arada Windows 7 32 bit mi 64 bit mi olmalı ? Ya da Vista,Win 8 ..Artık hangisi kurulacaksa ?
  • Bootcamp ile kurulacak sistem 64 bit olmalidir.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.