Şimdi Ara

Macbook ram sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
947
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar, ben ve arkadasim late 2008 alu macbookun ramini 4gb a yukseltik. Kullandigimiz ram kingston KVR serisi ram di. Degistirdikten sonra arkadasimin bilgisayarinda s1k s1k donmalar yasanmaya basladi, 3 kez servise gidip geldikten sonra ramden kaynaklandigini ve anakartin bir kisimi bozmus oldugunu ogrendik. Bende 5 aya kadar problem yoktu, ancak son zamanlarda cok s1k olmamakla beraber donmalar yasanmaya basladi, macbookumun bozulmamasi icin ramini degistirmeye karar verdim. late 2008 alu macbooka tam uyumlu bir ram onerebilirmisiniz? Kingston KTA serisi ramler tam uyumlu sanirim, ancak kaldigim yerde bulamiyorum malesef. Sanirim ramin SO-DIMM olmasi lazim, SO-DIMM tam olarak ne manaya geliyor onuda aciklayabilirseniz sevinirim.

• kendi sorunumu kendim cozdum , servise goturdum bugun, kingston ramlerde bu sorun yasandigini, baska marka tercih edildiginde sorun ortadan kalkacagini solediler.
  • teşekkürler...

kinston ram almayız aklımızda bulunsun. ben de uygun zamanda 4gb'a terfi düşünüyorum...
  • kinston ram derken KVR serisi almayiniz. KTA serisi Apple icin ozel uretildigi icin sorun olcagini sanmiyorum.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.