Şimdi Ara

Macbook Pro'ya RX 5700 ekran kartı taktık. ASUS XG Station Pro inceleme (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
1
Favori
929
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Sürekli seyahat eden ve 13' laptop kullananlar ne yapsın?

MBP 16' 5500m ile eGpu kıyaslamak çok mantıksız.

İkisi de farklı ihtiyaçlara yönelik.

Bu cihazı pahalı yapan Intel'in Thunderbolt çipi için istediği yüksek lisans bedeli. Thunderbolt 3 destekli ne alırsanız alın çok pahalıdır.

Burada dikkat çekmek gereken tek husus Asus'un bu kutusunun sadece 30w şarj desteklediği. Yani bir tarafdan eGpu takmanız gerekirken diğer tarafdan laptopu şarj aletiyle ayrıca beslemeniz gerekiyor. Aşırı saçma...

eGpu pazarında tek bir lider var o da Razor Core X. ABD fiyatı 300 usd ve Avrupa fiyatı 300 euro. Türkiye'de yok.

Imkanı olan bu cihazı alsın.
  • Asus xg station pro'nun gücü 5700 xt'yi beslemeye yetiyor mu? İnternette o ekran kartı seviyesindekiler için xg station pro önerilmiyor. 330w güç olduğundan, güçlü ekran kartları için 500w ve üstü egpu kasaları olması gerektiği yazıyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Ben bu cihazı kullanmaktayım. En büyük problem ekran kartını güncelleyemiyorsunuz. Ya da ben becerememiş de olabilirim.

• Mickcasey kullanıcısına yanıt
    Macbookta uygulamalar klasöründen oyunu bulup, sağ tıklayıp, get infoyu tıkladıktan sonra. Açılan pencerede harici gpu'yu kullanı işaretleyin. Bu şekülde sorunu çözmüştüm ben.

• switel kullanıcısına yanıt

Core x 2080ti ile bootcamp yaptım henüz oyun deneyimim olmadı ama benchmark skoru olan varsa karsılastırma yapabiliriz.

• Mickcasey kullanıcısına yanıt
    Ben de 5700 xt alıp bağladım. Ama amd ekran kartları bootcamp'te sıkıntı çıkarıyormuş. O yüzden bootcamp sonrası windows'da çalıştıramadım bir türlü. Macos'de kullanıyorum şuan.

Oyunlarda ciddi performans artışı yakaladım.

Siz bootcamp sonrası bağladığınızda harici monitör kullanıyor musunuz? Yoksa bilgisayarın kendi ekranını mı kullanıyorsunuz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi switel -- 16 Temmuz 2020; 12:58:57 >
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.