Şimdi Ara

Macbook Pro'ya RX 5700 ekran kartı taktık. ASUS XG Station Pro inceleme

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
1
Favori
929
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Thunderbolt 3 portuna sahip herhangi bir dizüstü bilgisayara istediğiniz ekran kartını takmanızı sağlayan ASUS XG Station Pro test masamızda. RX5700'ü Macbook Pro ile buluşturduk! 

• O kadar para verip macbook alacağım,4 sene sonra oyunda 7 fps verecek.Şaka gibi.Şimdi yorumlarda görürüz,macbook oyun için değil falan filan. Sadece 4 sene öncesinin teknolojisi ile 7 fps almayı haklı çıkaracak bir argümanınız olamaz,olmamalı.Bu ürün giriş seviye bir ürün olsaydı tamam. Profesyonel işler için dahi o kadar para verip hardware değişimine,servisine tonla para isteyen bir ürün almak akıl karı değil.Alternatifleri olmasa anlarım. Tek açıklamasının alışkanlıklar olduğunu düşünüyorum.Yoksa Hollywoodda bile ücretsiz sürümü de bulunan Davinci Resolve kullanılırken sırf Finalcut Pro için macbook alıyorum diyenler olmazdı. Oyun kısmına gelince, Linux kanadında tamamen ücretsiz ve açık kaynaklı çalışan Canonical gibi veya Pop OS!'in üreticisi System76 gibi şirketler oyun sektörünü linuxa entegre etmek için ellerinden geleni yapıyorken Apple gibi büyük bir firma oyunları OS X e optimize etmek için para harcamıyorsa kimse oyun kısmında "ama macbook oyun için değil ki" argümanını sunmasın. Hatta Nvidia'nın inatla linux kanadını umursamamasına rağmen linux topluluğu kendi imkanlarıyla nvidia driverlarını güncelliyorlar.Programlama kanadında zaten Vscode,atom,eclipse,sublime text gibi uygulamaların hepsi Windows/OSX/GNU Linux için yüklenebiliyor. Berbat klavyesi,yeni nesil 16 inc macbook pro dışındaki tüm modellerin berbat soğutması gibi sebepler de cabası. Bana göre tek açık ara lider olduğu nokta touchpad'i.
  • Ben aorus gtx 1070 8gb gaming box kullanıyorum MacBook Pro ile tak çalıştır.ama malesef içindeki kart değişmiyor.yakın zamanda yetersiz kalacak.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • arayıpta bulamadığım bir soru var yanıtlarsanız sevinirim. bu kutuyu thunderbolt 3 te performans artışı oluyor tamam ama normal type-c 3.1 veya 3.2 takarsak ne oluyor.hiç mi çalışmıyor performans yarıya mı düşüyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Xit -- 19 Mart 2020; 16:8:14 >
  • Fiyatı en düşük amazaon.com.tr'de 3079 TL Biraz ölü doğmuş bir araç.

• senden başkası yapamazdı zaten..tşklr.

• 3 bin lira buna vereceğime gider sistemin geri kalanını satın alırım

• O kadar para verip macbook alacağım,4 sene sonra oyunda 7 fps verecek.Şaka gibi.Şimdi yorumlarda görürüz,macbook oyun için değil falan filan. Sadece 4 sene öncesinin teknolojisi ile 7 fps almayı haklı çıkaracak bir argümanınız olamaz,olmamalı.Bu ürün giriş seviye bir ürün olsaydı tamam. Profesyonel işler için dahi o kadar para verip hardware değişimine,servisine tonla para isteyen bir ürün almak akıl karı değil.Alternatifleri olmasa anlarım. Tek açıklamasının alışkanlıklar olduğunu düşünüyorum.Yoksa Hollywoodda bile ücretsiz sürümü de bulunan Davinci Resolve kullanılırken sırf Finalcut Pro için macbook alıyorum diyenler olmazdı. Oyun kısmına gelince, Linux kanadında tamamen ücretsiz ve açık kaynaklı çalışan Canonical gibi veya Pop OS!'in üreticisi System76 gibi şirketler oyun sektörünü linuxa entegre etmek için ellerinden geleni yapıyorken Apple gibi büyük bir firma oyunları OS X e optimize etmek için para harcamıyorsa kimse oyun kısmında "ama macbook oyun için değil ki" argümanını sunmasın. Hatta Nvidia'nın inatla linux kanadını umursamamasına rağmen linux topluluğu kendi imkanlarıyla nvidia driverlarını güncelliyorlar.Programlama kanadında zaten Vscode,atom,eclipse,sublime text gibi uygulamaların hepsi Windows/OSX/GNU Linux için yüklenebiliyor. Berbat klavyesi,yeni nesil 16 inc macbook pro dışındaki tüm modellerin berbat soğutması gibi sebepler de cabası. Bana göre tek açık ara lider olduğu nokta touchpad'i.

• Aynı fiyata tatlı mı tatlı aynı boyutlarda mini itx sistem toplanır :) Güzel alet ama gereksiz.

• Oyun testi yok. Pci x16 vs x4 farkini göstermenizi beklerdim. Aynisinin daha ucuzu nvme slotu ile yapiliyor zaten. X4 hizinda çalişiyor ve %10 performans dususu oluyor. Bunun artisi hem alt kapagi açma gereksinimi yok birde kolay kurulum . Fiyat pahali. Bant genisligi artar ise ileride performans azalmadan ekran kartindan yararlanabiliriz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yani kısaca karta yazık etmeye yarıyor bu kutu

• Gereksiz.
  • Ha1616 kullanıcısına yanıt
    Merhaba gtx 1070 boot camp kurarak mı kullanıyorsunuz. Ekran kartına harici monitör bağladınız mı. Ben boot camp kurulumu yaptım sistem ekran kartını görüyor yalnız oyunlarda dahili ekran kartını kullanıyor. Devre dışı bırakmama rağmen sanırım direk harici monitörü bağlamam e gpuya ama harici monitörüm yok, burda biraz sıkıntı yaşıyorum yardımcı olabilir misiniz.

Teşekkürler.

• Xit kullanıcısına yanıt
    Thunderbolt harici hiç çalışmıyor bildiğim.denemedim hiç.

• Mickcasey kullanıcısına yanıt
    Ewet bootcamp ile kullanıyorum.çünki nvida kartı iOS desteklemiyor.harici monitör kullanırsanız fps inanılmaz artış sağlıyor.normalde AOC 144 hz ekran ile kullanıyorum.gayet başırılı kombinasyon oluyor.

• Bu şekilde external bir GPU almak yerine, şu andaki Macbook Pro 5500M ile karşılaştırma da yapsanız çok iyi olurdu. Eskisini satıp, yeni Macbook pro almak belki daha ucuz ve daha iyi performans verip vermediğini anlamış olurduk.

• Murat.Ak M kullanıcısına yanıt
    Ben 5500m ile kullanıyorum monitör alınca 2080ti ile denicem farkı yazarım.
  • Ha1616 kullanıcısına yanıt
    ok Peki ekran kartına bir monitör bağlamadığınızda sistem yinede devreye giriyor mu. Şu an monitör araştırması yapıyorum henüz almadım ama monitörsüz devreye girmiyor sanırım..
  • Bu bilgisayarın işlemci detaylarını nasıl öğreniyoruz? Tamam İ7 ama , İ7'nin hangi modeli vs.vs detay bilgilerini nerden ve nasıl öğrenebiliriz? bilen varsa cevaplar mı lütfen?

• DH Misafiri D kullanıcısına yanıt
    Merhaba apple soruyorsanız sol üstte apple simgesine tıklayın ve bu mac hakkında seçeneğini seçin.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.