Şimdi Ara

Macbook pro retina ya 7000 tl verilirmi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
782
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaslar sizce Apple macbook pro retine 15 inc e 7000 tl vermek dogrumu icinde gt 755m ekran karti var yani bu paraya mukemmel bir gaming pc toplanip ustune 2000 tl lik normal bir leptop almak daha mantikli degilmi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Ne için kullanacaksın bu önemli. Tasarımcı isen 7bin tl gayette verilir bu bilgisayarların yaptığı işlemi ve ekranda gösterdiği kaliteyi hiçbi bilgisayarda göremedim. Tam tasarım bilgisayarları
  • quote:

Orijinalden alıntı: SanMarinoForveti

Ne için kullanacaksın bu önemli. Tasarımcı isen 7bin tl gayette verilir bu bilgisayarların yaptığı işlemi ve ekranda gösterdiği kaliteyi hiçbi bilgisayarda göremedim. Tam tasarım bilgisayarları

Mesela seyahat ediyosun arada sirada oyun oynuyosun mesela bf4 gibi oyunlari ara sira video film internet bunlar icin ve tasarim icin 7000 gibi bir rakam cok cok fazla onun yerine bi tane ps4 alirim birde gaming pc toplarim guzel 1 tane ikisi 7000 lira bile etmez

• quote:

Orijinalden alıntı: berkanenes

quote:

Orijinalden alıntı: SanMarinoForveti

Ne için kullanacaksın bu önemli. Tasarımcı isen 7bin tl gayette verilir bu bilgisayarların yaptığı işlemi ve ekranda gösterdiği kaliteyi hiçbi bilgisayarda göremedim. Tam tasarım bilgisayarları

Mesela seyahat ediyosun arada sirada oyun oynuyosun mesela bf4 gibi oyunlari ara sira video film internet bunlar icin ve tasarim icin 7000 gibi bir rakam cok cok fazla onun yerine bi tane ps4 alirim birde gaming pc toplarim guzel 1 tane ikisi 7000 lira bile etmez

Aynı tasarım işini o laptopta yapamazsın
  • quote:

Arkadaslar sizce Apple macbook pro retine 15 inc e 7000 tl vermek dogrumu icinde gt 755m ekran karti var yani bu paraya mukemmel bir gaming pc toplanip ustune 2000 tl lik normal bir leptop almak daha mantikli degilmi

bence değmez o mace windows kursan anlamı kalmaz. desktop pc daha iyi hemde heesaplı os x aşırı abartılan bir sistem daha stabil deneyim olarak güzel ama retin fanboyluğun yoksa bir macbook air birde game pc topla (mba 2013 kullanarak söylüyorum )(geliştirici ve tasarımcılar hariç)
  • quote:

Orijinalden alıntı: yusufty44

quote:

Arkadaslar sizce Apple macbook pro retine 15 inc e 7000 tl vermek dogrumu icinde gt 755m ekran karti var yani bu paraya mukemmel bir gaming pc toplanip ustune 2000 tl lik normal bir leptop almak daha mantikli degilmi

bence değmez o mace windows kursan anlamı kalmaz. desktop pc daha iyi hemde heesaplı os x aşırı abartılan bir sistem daha stabil deneyim olarak güzel ama retin fanboyluğun yoksa bir macbook air birde game pc topla (mba 2013 kullanarak söylüyorum )(geliştirici ve tasarımcılar hariç)

Aynn oyle hocam ben suanda 3000 tl ye gaming pc topluyacam

• berkanenes kullanıcısına yanıt
    ssd kullan (maclerin en büyük perf avantajlarından) rami 8-16gb den aşşağı kullanma amd r9 270-280 (x) gibi kartları öneririm f/p olarak nvdiadan iyiler i7 xxxxk kullan oc yapar 4-5 yıl kullanırsın
  • quote:

Orijinalden alıntı: yusufty44

ssd kullan (maclerin en büyük perf avantajlarından) rami 8-16gb den aşşağı kullanma amd r9 270-280 (x) gibi kartları öneririm f/p olarak nvdiadan iyiler i7 xxxxk kullan oc yapar 4-5 yıl kullanırsın

Evet buyuk ihtimal alacagim pc su

İ5 4690 ISLEMCI

Z97 PC MATE ANAKART

GSKILL RIPJAWSX 8 GB 1600 MHZ RAM

SEAGATE 1 TB HDD

SAPPHIRE R9 280X DUAL X EKRAN KARTI

ZALMAN Z5 KASA

CORSAIR VS SERISI 650W PSU

ASUS 23" VS238H-P GENİŞ EKRAN LED MONİTÖR

Byyuk ihtimal bu olacak pc ufak tefek degisiklikler olabilir islemci k serisi alinabilir yada monitor fln degisebilir suan icin kesin bir sey soyleyemem ama buna yakin bir pc olacak

• berkanenes kullanıcısına yanıt
    işlemci i7 4770k(4650k) olsa daha iyi oc önemli birşey ekran kartını iyi değerlendirin düşünün derim ve en azından 128gb (250tlvivarı) bir ssd kullanın sade hddler artık yavaş kalıyor
  • işlemci yi alsam alsam en fazla i5 4690k olur i7 yi kesinlikle alamam fiyat direk 3500 lere çıkıyo ssd yide pc yi aldıktan 3 4 ay sonra takacağım çünkü ssd yide ekleyince 3250 gibi bir rakama çıkıyor benim için en maksimumu 3000 tl ondan
  • film render montaj yapan, müzisyeni dj veya tasarım gibi işlerle uğraşan kişiler işin o paraya değiyor
  • Hocam su o paraya gaming pc toplayip yanina para bile arttiririm muhabbetini baska gaming pcler icin yapsaniz mantikli olacakta mac ler oyun oynamak icin uretilmis bir bilgisayar olmadigi icin oyun oynamayi amaclayan biriyseniz mac almaniz dogru degil zaten ( ha gtx780m li imac alip catir catir oynarsiniz ama sirf oyun oynamak icin alirsaniz bosuna para harcamis okursunuz). Profesyonel olarak tasarimla ugrasan ( 3d render , mappingvs. Yapan) insanlar icin 7.000 den cok daha fazlasida verilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi attj4d -- 15 Eylül 2014; 9:07:47 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: attj4d

Hocam su o paraya gaming pc toplayip yanina para bile arttiririm muhabbetini baska gaming pcler icin yapsaniz mantikli olacakta mac ler oyun oynamak icin uretilmis bir bilgisayar olmadigi icin oyun oynamayi amaclayan biriyseniz mac almaniz dogru degil zaten ( ha gtx780m li imac alip catir catir oynarsiniz ama sirf oyun oynamak icin alirsaniz bosuna para harcamis okursunuz). Profesyonel olarak tasarimla ugrasan ( 3d render , mappingvs. Yapan) insanlar icin 7.000 den cok daha fazlasida verilir.

Evet 7000 tl verir ama 7000 tl ye mukemmel render pc si toplar yani macbook pro gene gereksiz oluyor hatta hem oyun hemde render pc si olmus olur

• Dostum acaba kaçkez oyun pc topladın ,Stabiliteden çok uzaksın fiyat performanstanda anladıgın yok (: R9 280X- R9 270Xleri araştırın Hatta R9 290Xleri araştırın Nvidia'dan iyimiler kötümüler anlarsınız.
    R9 serisi tüm kartları kullanmış birisi olarak söylüyorum 5para etmez bir seri ARTTİFACT problemlerini mi dersiniz -Driverlardan kaynaklı problemlerimi dersiniz ,Mantleda oyun performanslarının bir turlu stail olmamasımı dersin hepsi R9 da mevcut (:
    Ha NVDİA Fanı mı dersin bilmiyorum ama şuanda HD7990 kullanıyorum nvidia fanıda değilm sadece gereksiz ve nedensiz bilgi vermeyin yeter artık !
  • muhammet.cskn kullanıcısına yanıt
    Evet amd lerde driver sıkıntı lari fln var nvidia nin kalitesi tartisilmaz ama paran varsa nvidia yoksa amd yani

• Kesinlikle verdiğin paraya değer hocam. Adamlar boşuna 7000 liraya satmıyor dimi? En iyi tasarımcılar o laptoptan kullanıyor haberin olsun
  • nuttyumut kullanıcısına yanıt
    Anladim hocam ama ne bileyim o paraya mukemmel bir proje pc si ve gaming pc si olur ama ne bileyim

• Tabii dediğiniz gibide olur ama ne bileyim sadece performans bilgisayarı lazımsa direk imac al derim ama diğer alternatif yollarda var dediğiniz gibi. Ben güvenilirlik açısından imac ısrarcısıyım sonucta apple .
  • nuttyumut kullanıcısına yanıt
    evet ben olsam mesela şöyle alırım tabi param varsa bir tane imac bi tanede süper gaming pc toplarım oh mis
  • Ben olsam ps4+oyun bilgisayarı alırım zaten 2 si 4500 falan yapar (o kadar bile yapmaz) 2500 kalıyor onunlada tasarımlarımı başkasına yaptırırım

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.