Şimdi Ara

MacBook Pro - MacBook Pro with Retina Display[Kullanıcıları Kulubü] (328. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.672
Cevap
131
Favori
282.277
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 326327328329330
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Macbook pro retina için Nifty mini drive var elimde. İlave hafıza ve yedek için kullandım. Maci sattığım için boşa çıktı. Almak isteyen olursa ilan linki:

Nifty MiniDrive Macbook Pro Retina 13 için İlan No: 917434984https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-bilgisayar-cevre-birimleri-nifty-minidrive-macbook-pro-retina-13-icin-917434984/detay
  • Arkadaşlar sıfır kondisyonunda olan bir touch barlı macbook pro 2019 model 13'' 256GB SSD'li macbook sizce ne kadara gider? garantisi yok ve Amerika'dan satın alınmış ingilizce klavyeli. Maksimum satabileceğim rakamı söylerseniz sevinirim, acelem yok. Dediğim gibi çok çok temiz. Batarya devir sayısı 132 bu arada. Teşekkürler.

• 2013 15" Retina Macbook Pro Me294 modeli(512 SSD, 16GBRam Haswell i7), Bataryası, ekranı ve topcase i 2017 yılında değişti. Bataryanın Devir sayısı 110. Türkiye'den alınma, klavye Türkçe Q. Kutusu duruyor, şarj kablosunda deformeler mevcut acaba kaçar gider, fikri olan var mı ? Teşekkürler.

• Herkese merhaba. Kullandığım MacBook Pro 2017’de böyle bir ekran izi var. İşin garip tarafı üzerine mouse imleci vs geldiği zaman gözükmüyor kamufle oluyor gibi. Siyah ekranda belirgin oluyor Dock kısmında ufak hayalet gibi kalıyor. Çözümü ekran değişimi mi yoksa farklı bir yolu var mi?

• Hocam merhabalar. Sahibindene bir baktım 9-10bin istiyorlar fakat o paralara satılır mı bilemiyorum. Ben de m1 MB air i takip ediyorum. Eğitim indirimi ile 9bin base model. Onu alırdım ikinci el alacağıma. Takdir sizin
  • M1 macbook alicaklar dikkatli olsun ram'i en az 16 gb olmali cok fena ram yiyor bu alet :))

• quote:

Orijinalden alıntı: Fearless_tr

M1 macbook alicaklar dikkatli olsun ram'i en az 16 gb olmali cok fena ram yiyor bu alet :))

Apple ekosisteminde RAM, Windows veya Android mantığında çalışmaz. Apple cihazlar rakiplerine göre düşük RAM miktarlarıyla onlardan daha iyi bir RAM performansı göstermesiyle bilinir. Klasik RAM yönetiminde RAM sürekli şişer. Apple, RAM'i belli kısımlara ayırarak sistemin sürekli akıcı şekilde çalışmasını sağlar. Örnek olarak 16 GB'lık bir MacBook'ta bile boş RAM miktarı genelde 1 GB'tır, hatta 50 MB'ı bile görürsünüz. Ancak hiçbir şekilde kasma hissedilmez. Cünkü aslında arkaplanda RAM'in bir miktarı Wired ve Cache denilen bölümlere aktarılar. Kullanılan RAM miktarı her zaman çok yüksektir ancak belli bir RAM sürekli cached ve wired bölümlerinde yedekte tutulduğu ve anlık ihtiyaçlarda devreye girebildiği için isterseniz Safari'de 100 sekme açın yine de MacBook'ta bir takılma hissedemezsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: NomadCRY

Apple ekosisteminde RAM, Windows veya Android mantığında çalışmaz. Apple cihazlar rakiplerine göre düşük RAM miktarlarıyla onlardan daha iyi bir RAM performansı göstermesiyle bilinir. Klasik RAM yönetiminde RAM sürekli şişer. Apple, RAM'i belli kısımlara ayırarak sistemin sürekli akıcı şekilde çalışmasını sağlar. Örnek olarak 16 GB'lık bir MacBook'ta bile boş RAM miktarı genelde 1 GB'tır, hatta 50 MB'ı bile görürsünüz. Ancak hiçbir şekilde kasma hissedilmez. Cünkü aslında arkaplanda RAM'in bir miktarı Wired ve Cache denilen bölümlere aktarılar. Kullanılan RAM miktarı her zaman çok yüksektir ancak belli bir RAM sürekli cached ve wired bölümlerinde yedekte tutulduğu ve anlık ihtiyaçlarda devreye girebildiği için isterseniz Safari'de 100 sekme açın yine de MacBook'ta bir takılma hissedemezsiniz.

Alıntıları Göster

Hatta 192GB Ram'li Mac Pro'da bile tüm Ram'i tüketip swap ram kullandığı görülmüştür.

Zaten akıcılığı da bu Ram yönetimi sayesinde sanırım, hem Mac'ler için hem iPhone'lar için

• tolgatelli T kullanıcısına yanıt
    Evet, aynı RAM yönetimi iPhone’lar için de geçerli. Kullanılan RAM miktarı kullanıcıyı yanıltmamalıdır.
  • Herkese iyi akşamlar dilerim;

Dostlar bana hangi Macbook uygun karar veremedim bir türlü, yardımcı olabilir misiniz?
    Şuanda Macbook 12" Kullanıyorum. Değiştirme zamanı geldiğini hissediyorum.

- Yazılım geliştiricisiyim. Aynı zamanda ajans olarak hizmet veriyoruz. After effect, photoshop ve illustrator yoğun olarak kullanılacak cihazda.

Macbook Air alayım diyorum 8 ram yeter diyorlar, 16 mı olmalı diyorum.

Pro alayım diyorum yine aynı şekilde 8 mi olmalı 16 mı diye düşünüyorum. Proya gerek yok airle aynı işlemci air al diyorlar.

Kimisi de yazı bekle m1x veya M2 çıkacak o kadar para vereceksin onu al diyor ama onlar 13 14 bine alınır mı emin değilim.
    Ne yapsam işin içinden çıkamadım bu konuda yetkin arkadaşlar yorumlarını esirgemezse çok sevinirim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: İplenmemekten Bıkan Adam

Herkese iyi akşamlar dilerim;

Dostlar bana hangi Macbook uygun karar veremedim bir türlü, yardımcı olabilir misiniz?
    Şuanda Macbook 12" Kullanıyorum. Değiştirme zamanı geldiğini hissediyorum.

- Yazılım geliştiricisiyim. Aynı zamanda ajans olarak hizmet veriyoruz. After effect, photoshop ve illustrator yoğun olarak kullanılacak cihazda.

Macbook Air alayım diyorum 8 ram yeter diyorlar, 16 mı olmalı diyorum.

Pro alayım diyorum yine aynı şekilde 8 mi olmalı 16 mı diye düşünüyorum. Proya gerek yok airle aynı işlemci air al diyorlar.

Kimisi de yazı bekle m1x veya M2 çıkacak o kadar para vereceksin onu al diyor ama onlar 13 14 bine alınır mı emin değilim.
    Ne yapsam işin içinden çıkamadım bu konuda yetkin arkadaşlar yorumlarını esirgemezse çok sevinirim.

Eğer aceleniz yoksa, kazandığınız para bilgisayara bağlı değilse bekleyin. Mesleğinizden anladığım kadarıyla bağlı ancak bir süre daha bekleyebilirsiniz gibi duruyor. Şunun şurasında 2-3 ay sonra yeni MacBook'lar tanıtılacak. M1 hızlı bir geçiş süreciydi. Haziran ayındaki Apple etkinliğinde M1X veya M2'li cihazlar tanıtılacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NomadCRY -- 27 Nisan 2021; 21:48:36 >

• quote:

Orijinalden alıntı: mck94

Macbook denemek istiyorum fakat fikrinize ihtiyacim var arkadaslar. Yil olmus 2021 sizce hala Macbook Pro 2015 13’ Base model alinir kullanilir mi?

Hocam üstüne bi 2500-3000 daha koyup macbook air m1 alabilirsiniz. Ben olsam almazdım bu saatten sonra 2015 model intel işlemceli bir cihaz. M1 işlemci serisi devrim yaratacak gibi.

• İplenmemekten Bıkan Adam kullanıcısına yanıt
    Yazılım için Pro Alman daha iyi olur hocam. Bir kaç ay daha idare edin az kaldı yeni cihazlara
  • BlackLead kullanıcısına yanıt
    Aldım bile hocam 😄 İnternette cok onerilen bir cihaz, port secenekleri de bol hdmi sd kart usb.. cihazi begendim, ilk defa macOs kullaniyorum, gayet akici, ekran ve pil durumu da cok iyi. Fakat artik islemcinin yasindan dolayi sanirim Photoshop vs, yeteri kadar performansli degil benim icin. M1 nasildir bilmiyorum ama sanirim Windows’a donecegim.
  • merhaba

ofiste ki macbook pro 2015'i uygun bir ssd ile güncelleştirmem istendi. PCI-Express 3.0 bağlantılı herhangi bir m.2 ssd alsam sorun olurmu acaba daha önce hiç macbook tecrübem yok.

birde gerekli olan bağlantı aparatını doğru olması acısından paylasabilecek biri varmı acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sefaMseven -- 28 Nisan 2021; 9:25:16 >
  • sefaMseven kullanıcısına yanıt

Ben, Early 2015 MacbookPro nun ssd sini Samsung 970 + Cevirici adaptor kullanarak degistirdim. 6-7 aydir boyle kullaniyorum bir sorun yasamadim. Urunlerin fiyati Turkiye de yuksek oldugu icin amazon Amerika dan sparis ettim. Urun linkleri:

https://www.amazon.com/gp/product/B07BN4NJ2J/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o00_s00?ie=UTF8&psc=1

https://www.amazon.com/gp/product/B07VVNKRYR/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o00_s00?ie=UTF8&psc=1

• İnternet çok yavaş pc'de. Ayrıca videoları seyrederken netlik çok az oluyor. Anlayan var mıdır şu işleri ?

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Awsful kullanıcısına yanıt

şuanki kurla burda da aynı fiyata geliyor hocam bende 970 evo alırım diyordum teşekkür ederim. ssd yi taktıktan sonra tecnopat'ın rehber videosu var onu izleyerek kurulumu yapmayı planlıyorum . Başka tavsiye edeceğiniz bir rehber varmıdır?

• sefaMseven kullanıcısına yanıt

Ben de sanirim o rehbere bakarak yapmistim. Yeni SSD yi taktiktan sonra Tekrar kurulum falan kolaydi, bir sorun yasamazsin bence.

Elektronik cihazlarin ici benim biraz ilgimi ceker, ondan dolayi mac in icine aca aca vidari iyice yalama etmistim :) sparis sirasinda macbookpro vidasi ve tornavidasi da sparis etmistim

https://www.amazon.com/gp/product/B0761LZCYJ/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o00_s00?ie=UTF8&psc=1

• Son update sistemi sanki daha akici yapti yoksa banami ögle geliyor

• 
Sayfa: önceki 326327328329330
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.