Şimdi Ara

MacBook Pro - MacBook Pro with Retina Display[Kullanıcıları Kulubü] (320. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.672
Cevap
130
Favori
282.307
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 318319320321322
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Big Sur yukleyebilen var mi? Yukleme asamasinda 12 dk kaldi deyip duruyor

• M1 li maclar magazalara geldi. Ben gidip aldım arkadaslar. Bekleyen varsa alabilir.
  • Xufo X kullanıcısına yanıt

Bende online aldım 10 aralık sonrası teslim edilecek.. Apple zorludaki çocuk bana Aralık sonuna doğru gelir demişti. 😩

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: realistic34

Sırasıyla Macbook pro 2018 TB- MB Air 2019 kullanımı sonrasında MB Air M1 işlemcili sipariş verdim.. En az 6 sene kullanmayı planlıyorum. Önceki serilerdeki ekrana klavye izi çıkması bundada olacak muhtemelen.. ekran koruyucu taksam sorun olurmu görüntü açısından. Olmaz ise hangi ekran koruyucuyu alayım. Birde kasayı çizmeyecek koruyucu kılıf tavsiyesi lazım.
    Peşinen teşekkürler..

Ekran koruyucu Mac cihazlar için tavsiye edilmez. Cünkü ekrandaki özel kaplamaya zarar veriyor zaman içerisinde. Hele ki uzun bir süre ekranda kaldıktan sonra bir gün çıkarmak isterseniz ekranı çok kötü hale getiriyor. Apple kendi sitesinde farklı markalara ait ekran koruyucular satıyor evet ama Apple'ın bir yardım sayfasında ekran koruyucu önermediğine dair bir yazı vardı, ancak şu an bulamadım.

Kılıf olarak Apple'ın sitesinde satılan transparan, delik motifli Incase kılıflarını tercih edin.

• ntfs işini nasıl çözüyorsunuz arkadaşlar? mounty.app diye bişey buldum ama yabancı kaynaklarda sürekli diskleri bozduğunu okudum. bu bütün ntfs programları için geçerli midir sizce?

• “Paragon ntfs for mac” kullanıyorum...
  • Tuxera tavsiye ederim. Ücretli ama en iyisi

• tuxera  MacBook Pro - MacBook Pro with Retina Display[Kullanıcıları Kulubü] 

• Arkadaşlar Kaspersky paketlerinden birini kullanan var mı ?
    Evet virüs için pek gerek yok ama VPN lazım üyelik için. Hazır VPN için alıyorken Kaspersky paket alayım diyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: Xufo

M1 li maclar magazalara geldi. Ben gidip aldım arkadaslar. Bekleyen varsa alabilir.

Nereden aldınız acaba hangi mağaza

• 210507 2 kullanıcısına yanıt
    Gecen hafta salı almıstım akasya apple magazasından
  • Xufo X kullanıcısına yanıt

İntel işlemcili mac ile kıyasla en belirgin fark ne oldu sizce?

• En belirgin farkları şu şekilde sıralayayım,

• Fan sesi yok
    • Isınmıyor. Bende ısınma sadece world of warcraft oynarken oldu ve fan acıldı. Ama onun haricinde adobe premier pro ve günlük kullanımda çok sessiz ve ısınmıyor.
    • Lag yok, çok akıcı.
    • Şarj süresi. Gercekten çok uzun süre dayanıyor. iPad de var bende. Şarjı iPad'den daha fazla gidiyor.

Şu ana kadar çok memnunum. Umarım böyle devam eder :)

• İyimiş bende cihazım gelsin diye bekliyorum.. marketten uygulama indirmeyi denediniZmi ? İşlemci arm olduğu için çalıştırır deniyordu

• benim macbook. a sms gelmiyor bankalardan neden acaba? iPhone a ve Apple Watch a geliyor.

kardeşimden sms geliyor mesela. ama bankalardan gelmiyor.

sim kart değiştirmiştim bi ara. acaba kart kopyalama vs olayı mı?

• Yeni Macbook pro 16.1 inç olacak deniyor. Sizce İşlemci m1 mi olur? 16 inç de Fiyat şuan 25 bin . Yenisinde giriş fiyatı 30 k yı geçer mi?

• realistic34 R kullanıcısına yanıt

Evet, denedim ama Facebook instagram gibi şirketler Mac için suan yok. Bilerek kaldırmışlar sanırım çünkü yemeksepetei yada diğer büyük olmayan şirketlerin appleriini indirebiliyorum. Büyük şirketler applerde herhangi bir sorun çıkabilir diye kaldırmışlar sanırım. Garanti, hsbc ve en para gibi banka appleri bile var suanda.

• Dostlar sanki bu M1 işlemcili Macbook pro 95 yılından kalma gibi davranıyor. Mesela office 19 yükledim, açıyorum 20-30 saniye zıplıyor sonra açılıyor. En basitinden Spotify açıyorum 3-5 saniye zıplıyor. Sistemi kapat deyince birkaç saniye Bi afallıyor gibi ne bileyim geç kapanıyor sanki.
    Google Chrome yükledim yine 8-10 saniye açılmasını bekledim. Kaldı ki bunlar temel ve basit programlar. Bu uygulamalar arm ile uyumsuz olduğundan mı böyle, ben ilk kez Mac kullanıyorum biraz canım sıkılmadı değil yağ gibi akan bir notebook bekliyordum açıkçası.

• yalnızaslan kullanıcısına yanıt

Şaşırdım. Gerçekten can sıkıcı durum.

• quote:

Orijinalden alıntı: 210507

Yeni Macbook pro 16.1 inç olacak deniyor. Sizce İşlemci m1 mi olur? 16 inç de Fiyat şuan 25 bin . Yenisinde giriş fiyatı 30 k yı geçer mi?

16" model için dolar bazlı fiyat en kötü ihtimalle aynı olur. TL olarak ne olur bilemem, büyük ihtimalle kur artacağı için fiyat da artar.

• 
Sayfa: önceki 318319320321322
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.