Şimdi Ara

MacBook Pro - MacBook Pro with Retina Display[Kullanıcıları Kulubü] (272. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.672
Cevap
131
Favori
282.174
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 270271272273274
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

İşimde ve genel olarak hayatımda kullanmak üzere (profesyonel yazılımcı veya grafiker vs değilim, özel bir şirkette yöneticiyim) Mac bilgisayar almayı planlıyorum.
    Şuanda hali hazırda 13 inç Dell XPS 9350 kullanıyorum ve işimi görüyor.

15 inçlik macbook ile değiştirmek istiyorum. MR962TU/A

Ancak sizlerin de bildiği gibi fiyatı çok yüksek. Gelirim ne olursa olsun bir bilgisayara 15 binden fazla para vermek bana çok yüksek geliyor. 13'lüğü ise 10 bin TL'ye alabiliyorum ancak gelin görün ki onun da ekranı ufak ancak taşıması daha rahat olacaktır. Ne yapacağıma karar veremedim.

Sizce beklemelimiyim? Başka önerisi olan var mı?

Bir de 256gb alabiliyorum, 512'nin fiyatı çok daha yüksek. şuanki bilgisayarımda windows lu 256gb ssd li ve işimi görüyor. ancak ileride problem yaşar mıyım emin değilim.

Beklemene değmez, en fazla 500TL değişir mi diyorsunuz yoksa yeni gelecek modelleri bekle mi, yoksa başka bir model mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kongor -- 20 Ocak 2019; 2:21:19 >
  • Arkadaşlar konu açmak yerine buraya sormak istedim.

2000 TL bütçem var ve bir macbook pro almak istiyorum. Kullanım amacım bolca internet surfing, bolca youtube video izleme,bolca udemy video izleme ve kod yazmak olacak. Acayip derecede kararsız kaldığım konu ise macbook pro C2D lu bir işlemcili makine mi yoksa i5 modelinde bir işlemcili makine mi.

Ram miktarlarını aynı, diskleri aynı düşünün, beni yukarıda saydıklarımı yaparken üzmeyecek bir model seçmek istiyorum.

Evde 60 gb eski model bir ssd ve c2dlu lenovo thinkpad var ve bana youtubedan videoyu zorla izletiyor,surf olayı ölü gibi. Bu şekilde bir duruma düşmekten çekiniyorum.

c2d +8gb RAM+240ssd disk konfigurasyonlu bir makine yukarıda saydıklarımı sıkıntısız bir şekilde yaptırır mı ? arada video izlerken zorlar mı? yoksa düşünmeden i5 işlemcili bir macbook pro mu bakayım ? Mac konusunda neredeyse sıfır bilgiye sahibim. Ayrıca bana mac pro haricinde air modeli ile daha iyi konfigürasyonlu bir makine önermeyin. Mac kullanmak istiyorum,bu platformu da öğrenmek istiyorum.

bu konu altından, pm ile ya da eposta ile ulaşabilirsiniz.Yorumlarınıza ihtiyacım var.
  • Kongor kullanıcısına yanıt
    2. el olarak düşünürseniz; benim 2015MİD 15.4" Retina macbookpro cihazım satılık.
  • quote:

Orijinalden alıntı: silversmith

2. el olarak düşünürseniz; benim 2015MİD 15.4" Retina macbookpro cihazım satılık.
    merhabalar, aldım ben :) çok teşekkürler.
  • Kongor kullanıcısına yanıt
    Rica ederim. İyi günlerde kullanın. Ne aldınız?
  • Arkadaşlar merhaba elimde MacBook Pro mid 2014 cihazım var.Model A1398. Garantisi bittiği için kendim içini açıp fanlarını, diğer parçaları temizlemek istiyorum. Ancak elimde kasayı açacak tornavida setim yok. Bu A1398 modelde hangi parçaları kullanacağım ve Türkiye'den nereden satın alabilirim ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • uludag90 U kullanıcısına yanıt
    https://tr.ifixit.com/
  • Ben geçen pil değişim yaparsam ne kadar olur diye gösterdim .1.450 lira fiyat çıkardı.Pil durumuna baktırdım,asında iyi kullanmışsınız normal dedi.

Gittiği yere kadar gider kullanırım demek mantıklı ama bizim ülkede fiyatlar ucuyor ! Geçen sene 800 civarı olan değişim *2 olmuş yarın pil iyice gittiğinde mecbur kalacağız ama fiyatı da 2.000 lira olacak !

Gidişat bu..
  • Macbook stand kullanan varsa arkadaşlar öneri alabilir miyim ?
    https://urun.gittigidiyor.com/bilgisayar-tablet/macbook-air-13-inc-metal-aluminyum-stand-masa-tutucu-dock-404453891https://www.hepsiburada.com/macstorey-apple-macbook-notebook-laptop-stand-twelve-south-stand-951-p-HBV000006HUJ4

Daha yüksek olanlar var bunların bir süre sonra ağır yapacağını düşündüm.
  • eyoruk E kullanıcısına yanıt
    Suan stand tarzi bir urun kullanmiyorum ama bir ara bakmistim, su urun dikkatimi cekmisti cok hafif ve kullanisli gorunuyor. Fiyati 19 dolar, bir inceleyin isterseniz.

https://www.kickstarter.com/projects/1780235500/moft-worlds-first-invisible-laptop-stand

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: SubSilentio

Suan stand tarzi bir urun kullanmiyorum ama bir ara bakmistim, su urun dikkatimi cekmisti cok hafif ve kullanisli gorunuyor. Fiyati 19 dolar, bir inceleyin isterseniz.

https://www.kickstarter.com/projects/1780235500/moft-worlds-first-invisible-laptop-stand
    Sağol.Pratik gibi.

Ama o yapıştıtırıcı kısım zamanla aşınırsa kullanılmaz olacak.Bakalım bir okumak lazım
  • eyoruk E kullanıcısına yanıt
    Uzun kullanimda nasil olur bilmiyorum tabi ama cok fazla sök tak yapilmazsa sorun olmaz gibi duruyor yapistiricisi baya kuvvetli. Youtube’da videolari var.

• quote:

Orijinalden alıntı: SubSilentio

Uzun kullanimda nasil olur bilmiyorum tabi ama cok fazla sök tak yapilmazsa sorun olmaz gibi duruyor yapistiricisi baya kuvvetli. Youtube’da videolari var.
    Bakacağım.Bir de kargo masrafı var ,gümrük eklenecek.150+ fiyata gelir gibi.İyi bakmak lazım
    sağol

• Merhaba arkadaslar, bir tanidigimdan MacBook Pro MID 2014 300 pil devirli çok temiz kullanilmis 8 ram 128 SSD olan modeli 2800 liraya almıs oldum dun. tanidigim uygun fiyata iyi bir cihaz almamı sagladi. Sadece TrackPad kısmında çok hafif sekme/donmalar var iyi fiyata aldigim icin önemsemedim o kadar. Simdi Space Gray Magic Mouse 2 siparişi vereceğim. Size sorum olacak

garantisi bitti cihazın, sizce TrackPad'i tamir ettirmeli miyim? Apple'in yetki verdigi servislere versem bakarlar mi? Apple Store yok burada o yüzden:)) veya hiç ellemeyip magic mouse ile cihazın tadini mi cikarayim?

tesekkurler
  • Arkadaslar merhaba, ikinci el bir MacBook Pro MID 2014 aldim iyi bir fiyata. Alirken donanım testini yaptım tum kontrollerini de yaptım fakat cihaz bugüne kadar servis gordu mu veya herhangi bir parca değişti mi onu öğrenmek istiyorum. Apple'i aradigimda en yakin servis Edirne Merkez' de oldugum icin tekirdag ve Istanbul içerisinde cikti ama sehirdisina gitmek istemem.. daha önce parca degisimi olup olmadıgı ve servis görüp görmediğini apple store müşteri hizmetleri yetki alanında değilmiş o yüzden öğrenemedim.

Ogrenebilmemin bir yolu var mi acaba bunları?

tesekkurler
  • Mouse için biraz daha bekleyin. Trackpade alışınca mouse kullanmadığınızi göreceksiniz muhtemelen.

• quote:

Orijinalden alıntı: gidakontrol

Mouse için biraz daha bekleyin. Trackpade alışınca mouse kullanmadığınızi göreceksiniz muhtemelen.
    Magic Trackpade 2 alacaktım ..Fiyatları artınca alamadım,çok içim gidiyor.
  • Onuda almayın. Dediğim gibi bir süre kendi trackpadini kullanın. Başka şeye ihtiyaç olmadığını anlayafaksiniz(oyun, çizim hariç)
    Bende zamanında Windows tan geçince almıştım mouse falan. Üç ay sonra geri sattim

• Değerli Arkadaşlar, bilgilerinizden istifade ediyorum, teşekkür ederim.

Benim çocuk yüksek lisansı bitirmek üzere (mayıs gibi bitecek inşallah)
    5 Yıldır kullandığı ultrabook'u değiştirmek istiyoruz. Gönlünden macbook air 13 geçiyor.
    Fakat fiyatlar 6-7.000 TL civarında. Güvenilir 2nci el alabileceğim,
    tavsiye edeceğiniz bir yer var mı teşekkürler
  • 
Sayfa: önceki 270271272273274
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.