Şimdi Ara

Macbook pro inanılmaz yavaş

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
10.768
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar 2.7 intel i7 işlemcili 8 gb ram li macbook pro kullanıyorum.İnanılmaz yavaş açılması 1 dk yı buluyor ondan sonrada bide kendine gelmesi var bunun sebebi nedir 500 gb hdd var 250gb boş. ram aldım yükselttim sorun çözülmedi os x lion vardı snow leopard ın ustune kurmustum ondandır diye sildim tekrar kurdum sonuc aynı acil yardım etsin bilen

tesekkurler.

• SSD Now !!!
  • quote:

Orijinalden alıntı: mcff

SSD Now !!!

+ 1903

Ssd olayı çok çok çok ..................çok değiştiriyor. Açılış 15 saniye civarı, kapanış 2 saniye.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • sebebi yüklü programlar + lion faciası keza snow leopard daha hızlı. adı gibi olmuş aslanlar biraz yavaş hayvanlardır leoparlara göre.. ssd ye ihtiyacın var sadece hız için değil daha uzun pil ömrü, daha serin makina, daha sessiz makina için

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lllHELLFIRElll -- 22 Mayıs 2012; 14:05:30 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: visiotech.gen.tr

sebebi yüklü programlar + lion faciası keza snow leopard daha hızlı. adı gibi olmuş aslanlar biraz yavaş hayvanlardır leoparlara göre.. ssd ye ihtiyacın var sadece hız için değil daha uzun pil ömrü, daha serin makina, daha sessiz makina için

• quote:

Orijinalden alıntı: samet kenan

quote:

sebebi yüklü programlar + lion faciası keza snow leopard daha hızlı. adı gibi olmuş aslanlar biraz yavaş hayvanlardır leoparlara göre.. ssd ye ihtiyacın var sadece hız için değil daha uzun pil ömrü, daha serin makina, daha sessiz makina için

+1

• quote:

Orijinalden alıntı: cagkanyuksel

Arkadaşlar 2.7 intel i7 işlemcili 8 gb ram li macbook pro kullanıyorum.İnanılmaz yavaş açılması 1 dk yı buluyor ondan sonrada bide kendine gelmesi var bunun sebebi nedir 500 gb hdd var 250gb boş. ram aldım yükselttim sorun çözülmedi os x lion vardı snow leopard ın ustune kurmustum ondandır diye sildim tekrar kurdum sonuc aynı acil yardım etsin bilen

tesekkurler.

Ssd tek ve ilk cozum degil. PRAM denen bir sistem bellegi temizleme yontemi var, ben ssd'ye gectikten sonra macbook'umun acilma suresi kisalacagina uzamisti, bu yontemle cozdum;

Aleti kapatin
    Acma tusuna basin
    Acilirken hemen kontrol-elma-P-R tuslarina basin
    Gri ekran gelene kadar tuslardan elinizi cekmeyin
    Macbook restart edecek o zaman tuslari birakin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mikelanj -- 5 Haziran 2012; 20:01:12 >

• evet pram yapın siz 1dk da açılan cihazınız 59 saniyede açılır 1sn kardasın, yeterliyse ne mutlu bize; değilse ssd tek çözüm. hala ssd nin tek çözüm olmadığını iddia edenler olursa buyursunlar açıklasınlar bakalım 1dk da açılan lion işletim sisteminin nedenini
  • Arkadaslar yeni konu acmak istemedim oyüzden sizlere burdan sormak istiyorum. 2.66 GHz core 2 duo 4 gb ram Imac var bende..Os x lion tam bir facia biliyorum ama son zamanlarda makinayi actiktan 3-5 dakika sonar bostaki ram miktari 10 mb kadar düsüyor ve dolayisiyla asiri bir kasilma yavaslama basliyor. Activity monitore baktigimda loginwindow 1.75 gb ram kullanarak basi cekiyor.Arti usereventagent 500-600 mb ve systemUIserverde yine ayni sekilde 500-600 mb ram kullanarak sistemi resmen sömürüyor...CPU kullanimi tavan yapmis vaziyette..Napmam gerektigi hakkinda fikri olan varmi??? Yardimlarinizi bekliyorum.
  • terminali açıp "purge" komutunu deneyin
  • Kardes 100 mb kadar bosaliyor ram ama bikac saniye sonra son sürat 10 mb seviyesine tekrar düsüyor malesef :(
  • loginwindow 26.5mb ram ve usereventagent 9.5mb ram kullanıyor, bende osx lion işletim sistemine sahibim (10.7.4). sizin probleminiz bunlarla değil açılıştaki programlar yada dock ayarlarıyla ilgili olabilir. imkanınız varsa yeniden kurun sistemi, eğer yoksa disk utility'den repair permissions yaptırabilirsiniz ama yeni kurulan sistem gibi olmayacaktır.
  • Bende 10.7.2 var. En son ki combined update ile de 10.7.4 yapamiyorum.Sürekli hata veriyor.Repair yaptim care olmadi. Ilgin icin tesekkurler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BABAHAKKI -- 6 Haziran 2012; 1:34:26 >
  • apple her yamasında açıklarını kapatıyor, harici olarak hiçbir update yapmayın software update'yle yapın güncellemeleri. sürekli aynı hatayı alıyorsanız en sağlıklı olanı sistemi yeniden kurmak olacaktır
  • quote:

evet pram yapın siz 1dk da açılan cihazınız 59 saniyede açılır 1sn kardasın, yeterliyse ne mutlu bize; değilse ssd tek çözüm. hala ssd nin tek çözüm olmadığını iddia edenler olursa buyursunlar açıklasınlar bakalım 1dk da açılan lion işletim sisteminin nedenini

Arkadas bir soru sormus, tek cozum; "ssd al" deyip isin icinden cikmak mi? Ben kendi problemimi boyle cozdum, sen de masraf etmeden once dene diyorum. Belli ki makinasinda bir gariplik var, normal bir acilis suresi degil, lion da yuklu olsa snow leopard da yuklu olsa. Benim macbook'um da lion isletim sistemli, normal hdd takiliyken bile acilisi 1 dakikayi bulmazken ssd taktiktan sonra 1 dakikayi buldu acilma hizi. PRAM yaptiktan sonra 15 saniye civarina indi. Denemesin mi yani...

• denesin diyorum, ama umduğunu bulamayacak diyorum. siz kendi probleminizi ssd ye geçtikten sonra pram yaparak çözmüşsünüz, oyüzden 15sn yede açılıyor ve hantal 5400rpm bir hdd kullanıcısının sorununu çekmiyorsunuz; ikisi farklı şeyler. normal bir ssd normal bir hdd'ye göre 5kat hızlıdır. şuanda bilgisayarınız 15sn yede açılıyorsa istendiği kadar pram yapılsın bilgisayarda hdd olsaydı bundan 5kat daha yavaş açılacaktı. hesaplamayı size bırakıyorum
  • Aslında bu yavaşlama böyle bir cihaz için normal değil... İllaki SSD almak gerekli olmamalı bence...

Bende de 13" i5 2.4 Macbook Pro var. Biraz da olsa yavaşlama oluyor ama genel olarak memnunum. Bu lion ile ne yapacağız?

Bu mac cihazlara bakım yapmanın hızlandırmanın yolları nelerdir kısaca?
  • cihazda bir sorun yok, işletim sisteminde bir sorun var lion severler derneği açılsa heralde hiç üyesi olmazdı; daha açık nasıl anlatayım bilemedim. snow leopard, lion'a nazaran daha performanslı çalışıyor. bakımsa repair permissions'tan başka alternatifi yok denebilir
  • Teşekkürler

Ancak senelerdir hep mac ler hızlı dedik akıcı dedik fakat neden böyle kasıyor anlamadım. Mountain Lion yükledim biraz daha iyi ama 2-3 program aynı anda çalışınca biraz kasıyor, programlar geç açılıyor...
  • terminali açıp "purge" komutunu deneyin
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.