Şimdi Ara

Macbook Pro HDD değişimi (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
2
Favori
11.919
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Ssd iyi install ettim. Speed test yapıyorum blackmagic ile. Testi başlattıığımda ilk test sonuçları 400 lerde, ama sonraki test sonuçları programın testini durdurmadan bıraktığımda write 270 lere düşüyor, read ise aynı. Bu normalmi, böylemi olması lazım. Test sonucu için yani ilk test sonucumu alınmalı yoksa devam eden test sonuçlarımı? SSd 250 gb samsung 840 evo. sata 3 ü destekliyor cihazım.

teşekkürler

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • merhaba
    17 inclik bir macbook pro kullanıyorum mac im 4 yıllık diskimi değiştirip 120 GB lık Kingston HyperX 3K SSD aldım ve diski kendim taktım mac ime fakat kurulumu birtürlü başlatamıyorum mavericks i yüklediğim flash diski görmüyor cıkarıp kendi uzerinde olan 500 gb lık hdd yi taktığım ve yeniden başlatıp alt (option) tuşuna bastıgımda görebiliyorum diğer ssd yi taktıgımda sadece ağ seçeneğiyle karşılaşıyorum ve bunu araştırdığım zaman disk izlencesinden bölüntüle sekmesinde ki seçeneklerden de GUID Bölüntü tablosunu da işaretliyorum ama yinede aynı bu sorunumun sebebini bilen varmı
  • Selamalar,

En sonunda konuyu actiktan nerdeyse 1 yil sonra gittim vatan dan 250 gb Samsung 840evo aldim, exa bilgisayardan da 2*4 gb 1600mhz ram aldim taktim. Suan cihazin performansini anlatamaya gerek yok resmen ucuyo
    Surec ile ilgili sorunuz varsa yardimci olabilirim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MetinMumcu

Selamalar,

En sonunda konuyu actiktan nerdeyse 1 yil sonra gittim vatan dan 250 gb Samsung 840evo aldim, exa bilgisayardan da 2*4 gb 1600mhz ram aldim taktim. Suan cihazin performansini anlatamaya gerek yok resmen ucuyo
    Surec ile ilgili sorunuz varsa yardimci olabilirim.

hocam merhaba elimde macbook pro var. hard diski arızalı olduğundan ssd hard disk taktım ve buna mac os x kurmam gerekiyor. nasıl kurabilirim apple aradım garanti bittiğinden yardımcı olamadılar. internetten imaj da bulamadım flash bellege boot edip sistem kurayım diye. bana yardımcı olabilir misiniz
  • up
  • quote:

Orijinalden alıntı: 1200gs

up
    başlatma aşamasında Option-Command-R veya Shift-Option-Command-R tuşlarını basılı tutun. internet recovery' den yükleyebilirsiniz.
  • şu makinayı alıp 500 gb yada 1 tb disk takmayı düşünüyorum sanıyorum m.2 ssdye aparat gerekecek. Türkiyede bulabilir miyim.
    Ya da başka türlü yapan ver mı?https://www.akakce.com/notebook/en-ucuz-apple-mr9q2tu-a-8-gb-256-gb-ssd-iris-plus-graphics-655-13-3-fiyati,282641873.html

edit ya da şunu alsam adaptörsüz takabilir miyim?

https://www.akakce.com/ssd/en-ucuz-samsung-500gb-860-evo-m-2-mz-n6e500bw-fiyati,250421688.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1200gs -- 16 Ekim 2018; 19:1:15 >

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.