Şimdi Ara

Macbook pro 2020 çok ısınıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
978
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • selamlar, macbook pro 2020 10. nesil işlemcili model sahibiyim çok fazla ısınıyor boşta bile 50 decerecelerde ve ısısı kasadan hissedilir derecede bir önerisiniz var mı?

• İncecik kasa ısıncak tabii ki. Bir sıkıntı oluşturmaz.
  • Şarj aletini sağdaki portlara tak.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • öyle kullanıyorum zaten :)
  • ismkdc kullanıcısına yanıt
    Hiç oyun oynamayı denedin mi? Denediysen nasıl bir deneyim sunuyor aktarır mısın?

• Confather kullanıcısına yanıt
    cs go denedim sadece 60 fps üzeri veriyordu fakat drop oluyordu arada fps windows'a kurup denemek lazım sonuçta bu opengl üzerinde çiziyor o directx
  • ismkdc kullanıcısına yanıt
    Üzücü :/ bende alacağım arada oyun da oynarım diyordum ama oynanmıyor anlaşılan.

• Boşta görünürken arkada bir şeyler aktif olabilir. Etkinlik Monitörü'nden arka planda çalışan uygulama ve işlemleri inceleyin. Hangi işlemlerde ısınıyor? Tam olarak hangi parça 50 derecede?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Confather

Üzücü :/ bende alacağım arada oyun da oynarım diyordum ama oynanmıyor anlaşılan.
    Bu bir oyun bilgisayarı değil ama Intel Iris Plus'lı modellerde bazı oyunlarda performans fena değilmiş. Şurada güzel bir inceleme var bu konuda:https://www.youtube.com/watch?v=XeJ8DVRLYrM
  • zaten 2020 pro modeller için böle bir durum olacağı kesin gözüyle bakılıyordu

• quote:

Orijinalden alıntı: Confather

Sakın öyle bir hata yapma bende arkadaşların gazına gelip aldım.
    Oyun için değil tasarım işleri için. Eldeki MSI ısınıyor diye bunu aldım bu photoshopta 80derece ile başlangıç yapıyor.
    Birde alışamadım hala, kısa yollar klasore hızlı ulaşma flan.
  • Sadece sorun sende değil bendede var, hatta kışın ilk aldığım zamanda da vardı. Güncelleme ile düzeltme gelicek deniyordu.
    İncedir ısınır demesin kimse. Bu mekine20bin tl üzeri PRO olan bir makine. Yani grafik video edit işleri için üretilmiş.
    Photoshopta 80 in altına inmiyor. yoğun işlerde 98 civarı.
    Premierede 95derecenin altına inmedi, altına stand aldım bi tık daha iyi. Ama tam bir hayal kırıklığı.
    MSI ve HP OMEN kullanıyordum arkadaşlar şikayetlerimden dolayı bana bunu almakta iikna ettiler . Kenarda duruyor. Kullanmıyorum.
    Lenova p serisi 4k bulamamıştım bulduklarımda 25binin altında değildi.
  • up

• quote:

Orijinalden alıntı: kerzami

Sadece sorun sende değil bendede var, hatta kışın ilk aldığım zamanda da vardı. Güncelleme ile düzeltme gelicek deniyordu.
    İncedir ısınır demesin kimse. Bu mekine20bin tl üzeri PRO olan bir makine. Yani grafik video edit işleri için üretilmiş.
    Photoshopta 80 in altına inmiyor. yoğun işlerde 98 civarı.
    Premierede 95derecenin altına inmedi, altına stand aldım bi tık daha iyi. Ama tam bir hayal kırıklığı.
    MSI ve HP OMEN kullanıyordum arkadaşlar şikayetlerimden dolayı bana bunu almakta iikna ettiler . Kenarda duruyor. Kullanmıyorum.
    Lenova p serisi 4k bulamamıştım bulduklarımda 25binin altında değildi.
    Birader vermesi gereken performans ısınınca düşüyor mu? Asıl mesele orada. Termal tasarım o sıcaklılar için kurulduysa sıkıntı yok. Bende msi ge72 oyuncu laptobu var o da ısınıyor, ince kasalarda ısınmama diye birşey olmaz. Sıcaklığa bu kadar takılıyorsanız masaüstü kullanmanız gerekir.

• quote:

Orijinalden alıntı: DburakKoc

Birader vermesi gereken performans ısınınca düşüyor mu? Asıl mesele orada. Termal tasarım o sıcaklılar için kurulduysa sıkıntı yok. Bende msi ge72 oyuncu laptobu var o da ısınıyor, ince kasalarda ısınmama diye birşey olmaz. Sıcaklığa bu kadar takılıyorsanız masaüstü kullanmanız gerekir.

Alıntıları Göster
    İşte işin can alıcı noktasıda bu performans düşüyor ve normal laptoptan farkı kalmıyor. Alıyorsun i9 kullanıyorsun i7.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kerzami

İşte işin can alıcı noktasıda bu performans düşüyor ve normal laptoptan farkı kalmıyor. Alıyorsun i9 kullanıyorsun i7.

Alıntıları Göster
    Bütün laptoplarda durum böyle. Apple a özgü değil.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.