Şimdi Ara

Macbook Pro 2016-2017 Touchbar - Touchid / Without Touchbar Kullanıcıları Derneği [ANA KONU] (76. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.219
Cevap
54
Favori
143.135
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7475767778
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba MacBook Pro 13 inç touch barsız olanından aldım bugün.muhtemelen 1500 kere yazılmıştır ama.usb çoğaltıcı lazım aynı anda iki usbnin takılabileceği bir aparat.

Şimdi iki seçenek var gibi duruyor.Biri apple da satılan ve sadece bir usb (tabii eski usb girişi 2.0 oluyor sanırım) girişi olan 300 tl lik zımbırtıdan alıp onun usb girişine bir usb çoğaltıcı takmak.

Ya da direkt macbook a takılacak bir çoğaltıcı takmak.Tabii hdmi girişinin de olması şart

Önerilerinizi bekliyorum teşekkürler şimdiden
  • tugrulmd T kullanıcısına yanıt
    https://www.kickstarter.com/projects/hypershop/hyperdrivetm-compact-thunderbolt-3-usb-c-hub-for-m?ref=user_menu

öneririm hocam.

HDMI, usb c, 2 adet usb, kart okuyucu mevcut. 300 tl olanı almaktansa bu daha mantıklı. Aktif olarak kullanıyorum şuana kadar sorun yaşamadım.
  • Dedefon kullanıcısına yanıt
    hocam ben mi yanlış görüyorum yoksa 1000 doların üzerinde mi bu? pre order yazıyor ayrıca sanki türkiye de alabileceğim bir yer var mı tabii 1000 dolar falan değilse
  • anladığım kadarıyla toplanan bağıştan falan bahsediyo.kar amacı gütmeyen bir kurum.biraz garip tanımadık işler benim için pek içinde değilim bu işlerin
  • tugrulmd T kullanıcısına yanıt
    https://www.indiegogo.com/projects/hyperdrive-thunderbolt-3-usb-c-hub-for-macbook-pro#/

şu adresten sağ altta 79$ olan kısımdan alabilirsiniz. kargoyla 89$ oluyor galiba. 10 gün içinde gelmişti bana.

Şuanki kurla 315₺ gibi bi rakam oluyo. bununla tüm ihtiyaçlarınızı karşılayabiliyorsunuz.

89$ bağış yapıyorsunuz girişime. onlarda size ürünü gönderiyor. Bu şekilde düşünebilirsiniz. Girişimci bir firmaya destek gibi birşey olarak..
  • mantıklı gelse de 10 gün kadar zamanım yok malesef işte kullandığım için yarın alabileceğim bir aygıt gerekiyor.Teşekkürler ilginiz için

Ben farklı sorularla geleyim.

Facebook youtube Instagram gibi uygulamaları macte kullanamıyor muyuz? bulamadım store da

ikincisi satranç uygulamasını açtım ama kapanmıyor önünde bir beyaz yama şeklinde birşey çıkıyor ve o at arada zıplıyor sinir bozucu.

neyse alışıcaz artık
  • Arkadaşlar bir de başıma şöyle bir durum geldi bilmiyorum yaşayanınız oldu mu ama.Akasya apple dan aldım macbook u.eğitim indiriminden yararlanmak istedim.İlk konuştuğum kız çok nazikti ve çok güzel ilgilendi ama sanırım esas olarak saatlerle ilgileniyormuş. ücreti almaya farklı bir kız geldi.Yüksek lisans öğrencisi olduğumu söyledim o da öğrenci kimliğimi görmesi gerektiğini biraz sert bir dille söyledi.Kimlik üzerimde değildi ve ben de e-devlet uygulaması üzerinde aktif öğrenci olduğumu gösteren belgeyi önünde açtım.Aldı telefonu büyülttü küçülttü ikna oldu yalan söylüyoruz sanki.

Benim merak ettiğim Apple Store da hiç görmediğim bir tutumdu bu.Eğitim indiriminden yararlanan diğer insanlara da aynı sert tavrı gösterdi miler yoksa o çalışanın kendi inisiatifinde biten bir durum mu? Deneyimlerinizi merak ediyorum
  • Ethernet dönüştürücü alıcam da, Apple'ın kendi ürününü alıcam ama bildiğiniz uygun fiyata satan yer var mıdır?
  • Louise Attaque kullanıcısına yanıt
    Klavyede yaşadığınız sorunu bende yaşıyorum bir video çektim hatta. Özellikle cihazınızın ısınmasını sağlayacak uygulamalar veya oyunlar çalıştırdığınızda bazı tuşlar çıtı pıtı diye saçma salak tonlarda sesler çıkartıyor cihaz soğuduğunda normale dönüyor. Bariz olarak caps lock tuşunda hep duyuyorum ama. Ürün değişimi mi yapılır klavye mi değişir bilmem ama garantiye yollayacağım bir ara. şikayetlerin artmasını bekliyorum şimdilik.
  • mekintox kullanıcısına yanıt
    Hocam ben de önceki sayfalarda bir yerde yazmıştım. 1 tuş böyle benim de, yapışkan gibi değil de çok sert basmam gerekiyor. Tahminimce içine toz falan kaçtı, o yüzdendir diye düşünüyorum. Tuşu nasıl kaldıracağımı da bilmediğim için öyle duruyor hep sinir ediyor.
  • MrKoenig kullanıcısına yanıt
    Kesinlikle üretim hatası toz falan değil. Ben cihazımı epeyce temiz kullanıyorum fakat aldığımdan beri caps lockta o fıtıfıtı sesi duyuyorum. Klavyenin ortalarına doğru bulunan tuşlarda gerçekten tok ve sağlam sesler gelirken başka tuşlar emanet gibi sanki 10 yıldır kullanılıyormuş gibi sesler çıkartıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mekintox

Kesinlikle üretim hatası toz falan değil. Ben cihazımı epeyce temiz kullanıyorum fakat aldığımdan beri caps lockta o fıtıfıtı sesi duyuyorum. Klavyenin ortalarına doğru bulunan tuşlarda gerçekten tok ve sağlam sesler gelirken başka tuşlar emanet gibi sanki 10 yıldır kullanılıyormuş gibi sesler çıkartıyor.

Hmm anladım hocam, benim tek tuşta sorun olduğu için toz diye tahmin ediyorum benim durumu, ayrıca ses de çıkarmıyor ekstra.
    Cihazınızı ısıtın ve birde öyle deneyin tuşları
  • quote:

Cihazınızı ısıtın ve birde öyle deneyin tuşları

Ne önerirsiniz peki? Oyun falan oynamadığım için pek ısınmıyor. Tool falan var mı cihazı tam kapasite çalıştırmak için?
    oyun önerebilirim sadece bende dota2 vardı bir tek onunla test ediyorum
  • herkese merhaba, bana bu konuda yardımcı olabilecek arkadaş var mı:

https://forum.donanimhaber.com/hangi-macbook-ihtiyacimi-karsilar-yardimci-olabilir-misiniz--126081712#126081712
  • quote:

Klavyede yaşadığınız sorunu bende yaşıyorum bir video çektim hatta. Özellikle cihazınızın ısınmasını sağlayacak uygulamalar veya oyunlar çalıştırdığınızda bazı tuşlar çıtı pıtı diye saçma salak tonlarda sesler çıkartıyor cihaz soğuduğunda normale dönüyor. Bariz olarak caps lock tuşunda hep duyuyorum ama. Ürün değişimi mi yapılır klavye mi değişir bilmem ama garantiye yollayacağım bir ara. şikayetlerin artmasını bekliyorum şimdilik.

Ürün değişimi keşke öyle kolay olsa. Benim bilgisayarımda aldıktan 1 ay sonra image retention problemi oldu, yani ekranda başka bir görüntünün izi kaldı. Buna rağmen değişim yapmadılar ve sadece ekranı değiştirdiler. İyi ki ekranı takan mal kasadaki menteşe yerlerine yakın alanları bildiğin çizmiş, ve bu sefer de ışık sızdıran bir ekran takmış. 1 Hafta sonra fark edip götürdüm de yenisini verdiler artık utanıp.

Apple, Türkiye'ye ilk geldiğinde de tamir etmek yerine ota boka IPhone değişimi yapıyordu. Herhalde oradan yedikleri kazıkları, Mac kullanan insanlardan çıkartmaya çalışıyorlar.

Bu arada bu klavye sorununu da söylemiştim ben tamire vermeden, ve ona dair hiçbir şey yapmadılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Louise Attaque -- 7 Mayıs 2017; 20:6:30 >

• 2017 late model MacBook prplar için herhangi bir revizyon var mı bildiğiniz?

Birde bu macbook proların ramlerinin 16gb olması sıkıntı vermiyor mu artık. 6 sene önce aldığım macbook promda 16 gb ram var, şimdi üretilen cihazlarda da o kadar. Bu ram konusunda apple bir şey yapmayı düşünüyor mu? Ram barajını artırmak için 10 sene mi geçmesi gerekiyor? Ne düşünüyorsunuz bu konuda?
  • ahmeh A kullanıcısına yanıt
    16 gb ram günümüz şartlarındaki kullanımlara göre gayet yeterli bir miktar, ben kimseden bana 16 gb ram yetmiyor diye şikayet hiç duymadım . Apple'da kullanıcı kitlesini bildiğinden ondan dolayı gerek görmediğinden çıkarırken 16 gb ram üstünde çıkarmıyor . Size cidden 16 gb ram yetmiyor mu yoksa sadece sayısal özelliklere bakıp ya 6 sene önce 16'dı şimdide 16 gb ram bu şimdiye kadar 32 gb ram olmalıydı mantığıyla mı düşünüyorsunuz ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • MambaVino kullanıcısına yanıt
    Yetme konusu biraz izafi. Yani bundan 16 sene önceki 16gb ın sisteme etkisi ile günümüz bilgisayarlarındaki 16 gb ın sisteme fayda olarak etkisi aynı değil. O zamanki 16 gb gerçekten photoshop u falan ferrariye çeviriyordu. Şimdi retina ekranlar, uygulamaların daha fazla render ihtiyacı, web in 6 sene öncesine kadar en az 10 kat daha fazla sistem kaynaklarını tüketmesi gibi durumlar ram in üst bareminin 16 gb ta kalmamasını gerekli kılıyor bana göre . Gelişime paralel olarak artışın olması gerekir. Bu yetip yetmemesi meselesinden öte, tepeye konumlanan miktarla ilgili.

Ayrıca disk kapitesininden de şikayetçiyim. Bundan 7-8 sene önce harddisk olarak da olsa 750gb lık modeller satılıyordu. İnsanların gb ihtiyacı azalmadığı halde sırf ssd maliyetinden dolayı kapasiteleri aşağıda tuttular. Sırf bu nedenlerden dolayı macbook promu değiştirmiyorum. Şu anda bana 512 gb yetmiyor. Sıkışıp kaldım. Şu anda ssd olarak 4tb leri, ram olarak da 64 gb ları, 128 gb ları konuşuyor olmalıydık gibi geliyor bana

Bilmiyorum, ben böyle düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahmeh -- 9 Mayıs 2017; 0:47:43 >

• 
Sayfa: önceki 7475767778
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.