Şimdi Ara

Macbook Pro 2016-2017 Touchbar - Touchid / Without Touchbar Kullanıcıları Derneği [ANA KONU] (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.219
Cevap
54
Favori
143.130
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Macbook 12 nin içine dönüştürücü koydular mi ki pro'da koyacaklar?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi coolman7 -- 20 Ekim 2016; 18:49:36 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • coolman7 C kullanıcısına yanıt
    Kullanım alanları farklı olan cihazlar olmasından ötürü koyması gerekir bence

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • lordfatih L kullanıcısına yanıt
    Kullanımı düşünecek olsalardı usb 3 leri,Mag safe ve kulaklık girişini kaldırmazlardı . Eee firmalar nasıl zengin oluyor. Böyle şeyleri kaldır. Yeni şeyler bul. Utanmadan bir de onu da hallettik size ekstradan kablo satıyoruz derler.(O iğrenç kablolardan. ) bence satıyor diye yapmaya başladı artık Apple ürünlerini. Ne yapsa millet beğenecek derdinde. O yüzden akılları başlarına gelene kadar uzak durmak en mantıklısı...

• quote:

Orijinalden alıntı: Centaurus A

Kullanımı düşünecek olsalardı usb 3 leri,Mag safe ve kulaklık girişini kaldırmazlardı . Eee firmalar nasıl zengin oluyor. Böyle şeyleri kaldır. Yeni şeyler bul. Utanmadan bir de onu da hallettik size ekstradan kablo satıyoruz derler.(O iğrenç kablolardan. ) bence satıyor diye yapmaya başladı artık Apple ürünlerini. Ne yapsa millet beğenecek derdinde. O yüzden akılları başlarına gelene kadar uzak durmak en mantıklısı...

Hocam Mag Safe'den başka mesajlarda da bahsedilmiş, ne gibi özelliği var ki, altı üstü şarj girişi değil mi? Pek bilgim yok aydınlanmak için soruyorum, inşallah bu modelle ilk Macbook'umu alacağım da.

• quote:

Orijinalden alıntı: aky

quote:

Orijinalden alıntı: Centaurus A

Hocam Mag Safe'den başka mesajlarda da bahsedilmiş, ne gibi özelliği var ki, altı üstü şarj girişi değil mi? Pek bilgim yok aydınlanmak için soruyorum, inşallah bu modelle ilk Macbook'umu alacağım da.

Evet magesafe'in görevi sadece güç sağlamak fakat güzel bir özelliği var. Giriş ile kabloda mıknatıs sistemi var, atıyorum kabloya takıldınız, kablo kendiliğinden çıkıyor, kabloyla birlikte notebook yere çakılmıyor. Şimdi yeni macbooklarda tahminimce usb-c üzerinden şarj olayı olacak bu olayın dezavantajı yukarda bahsettiğim magsafe özelliği olmayacak, avantajı ise magesafe adaptörü çok pahalı, kablo bir süre sonra soyulmaya başlıyor sonrada bozuluyor. Usb-c şarj olayı olursa adaptör fiyatı daha uygun olacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi donanımcı123 -- 22 Ekim 2016; 14:19:12 >

• donanımcı123 kullanıcısına yanıt
    usb-c kabloya takılınca da kolayca çıkar diye tahmin ediyorum. bu soyulma olayı kötüymüş. çok çabuk mu oluyor? ya da dikkatli kullansak soyulma olmama durumu var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: coolman7

usb-c kabloya takılınca da kolayca çıkar diye tahmin ediyorum. bu soyulma olayı kötüymüş. çok çabuk mu oluyor? ya da dikkatli kullansak soyulma olmama durumu var mı?

Magesafe kadar kolay çıkmıyor hiçbir port, adamlar buna özel geliştirmiş bu girişi

Valla ne kadar dikkatli kullanılsa da bir süre sonra deforme oluyor, lightning kablolarında aynı sıkıntı var. Artık bilerek mi yapıyorlar yoksa ucuza mı kaçıyorlar bilmiyorum.
  • Usb 3.0 olmasa da içinden mutlaka bir dönüştürücü çıkmalı. Zira usb type-c hala çok yaygın değil.
    Ben uzun zamandır bu yeni macbookları bekliyordum umarım 5000+ tl fiyata 128 gb sunmazlar. En düşük hafızalı macbook 256 gb olur.
    Macbook airlar da artık retina ekranlı olmalı.
    İnşallah yeni mac miniler(ssd'li) de gelmiştir. Çünkü imac alternatifi olarak fiyatı gayet uygun.

Eyyorlamam bu kadar. Saygılar.
  • Brokereren55 kullanıcısına yanıt
    bence pro'lardan 128'i çıkartırlar diye düşünüyorum. macbook 12 bile 256'dan başlıyor. umarım air 13'ü de 256'dan başlatırlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi coolman7 -- 22 Ekim 2016; 17:13:26 >
  • coolman7 C kullanıcısına yanıt
    Öbür türlü çok komik olur artık. 5000+tl para veriyorsun adam sana 128 gb laptop veriyor. O devir geçti
  • quote:

Orijinalden alıntı: Brokereren55

Öbür türlü çok komik olur artık. 5000+tl para veriyorsun adam sana 128 gb laptop veriyor. O devir geçti

Ben hiç sanmıyorum maalesef macbookların 256 gb dan başlayacağını, yine başlangıç 128 olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi donanımcı123 -- 22 Ekim 2016; 21:43:37 >
  • Arkadaşlar bakın Yeni MacBook un usb 3.1 ile çıkacağı söyleniyor, ne kadar doğru bilemeyeceğim kaynak
    http://www.macrumors.com/roundup/macbook-pro/

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • RAFREF kullanıcısına yanıt
    Bu yazıda USB-A tipi port olacağından bahsetmiyor bence. Bahsedilen USB-C portlarının 2. nesil USB 3.1 standardını yani 10 GB/saniye hızını destekleyeceği.

• quote:

Orijinalden alıntı: RAFREF

Arkadaşlar bakın Yeni MacBook un usb 3.1 ile çıkacağı söyleniyor, ne kadar doğru bilemeyeceğim kaynak
    http://www.macrumors.com/roundup/macbook-pro/

Evet öyle zaten.

İlk mesajımda yazmıştım.

• 😭😭😭😭😭

İphone da 16 gb ti bırakıp 32 gb a geçti başlangıç modelleri ipadlerdede 16 gb tan 32 gb â geçti bence macbooklarda da 128 den 256 ya geçicek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lordfatih -- 22 Ekim 2016; 22:30:05 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: lordfatih

İphone da 16 gb ti bırakıp 32 gb a geçti başlangıç modelleri ipadlerdede 16 gb tan 32 gb â geçti bence macbooklarda da 128 den 256 ya geçicek

Umarım öyle olur, macbook alma arefesindeyim bende, ayırdığım bütçe 5000 tl civarı, yani fiyatlar 2015 serisi fiyatlarıyla aynı olursa giriş model alabiliyorum, 128 gelirse bende iyi küfür ederim.
    Apple her yeni model çıkardığında önceki modellerin fiyatını düşürüyor 2015 serisinden yüksek bir model alabilirsiniz fiyatlar düşünce

• quote:

Orijinalden alıntı: lordfatih

Apple her yeni model çıkardığında önceki modellerin fiyatını düşürüyor 2015 serisinden yüksek bir model alabilirsiniz fiyatlar düşünce

Evet muhakkak 2015 serisi fiyatları düşecek ama o kadar para verdikten sonra eski bir model alma konusunda çekincelerim var.

Yeni işlemci, yeni gpu, oled touch bar, parmak izi okuyucu, daha ince kasa, yeni işlemciyle birlikte daha iyi pil ömrü gibi birçok önemli yenilik olacak.

Usb 3.0 portları ve kulaklık girişinin kalkması kötü olacak elbet fakat usb-c de geleceğin teknolojisi, eni sonunda bu yenilikler standart hale gelecek.

128 gb disk aslında benim için gayet yeterli ama 256 olursa tabiki daha hoş olur.
  • Giriş modelinin fiyatı 6000'den fazla olmaz inşallah.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.