Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara

Macbook Pro 2016-2017 Touchbar - Touchid / Without Touchbar Kullanıcıları Derneği [ANA KONU]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: treko, Acaliyptica Daha Az
2 Kayıtlı Üye, 1 Mobil Kullanıcı  ( 1 Mobil Cihaz  )
3.019
Cevap
65
Favori
115.846
Tıklama
Tüm Forumlar >> Taşınabilir Bilgisayarlar >> Notebook - Ultrabook >> Apple >> Macbook Pro 2016-2017 Touchbar - Touchid / Without Touchbar Kullanıcıları Derneği [ANA KONU]
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      753 Mesaj
      24 Ağustos 2017 22:29:16
      quote:

Orijinalden alıntı: KenanK89

128gb ın şua zaman itibari ile bana yeteceğinden şüphem yok, Çünkü grafik çizim vs veya windows kurmayı düşünmüyorum. Kafamdaki soru işareti ilerleyen vakit ile ilgili yetip yetmeyeceği. 2017 ile neden 128gb a dönmüşler onuda anlamak güç.

2016 giris modelindede 128 var diye biliyorum hocam. her urunun bi alicisi var sonucta 16gb lik iphonelarda bu zamana kadar o yuzden satiyordu. 128gb yeter diyorsaniz zaten 2017 en son cikani alirsiniz 2016 dan bi tik daha fazla goturur :}

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Binbaşı
      1941 Mesaj
      24 Ağustos 2017 22:34:38

Donanım konusunda dediğiniz gibi %30 kadar belki fark var. Late 2016 256GB tan başlıyor ki zaten fiyatı daha yüksek normalde.

Baz Model : Late 2016 1499$ iken, Mid 2017 1299$ normal satış fiyatı. İlginç bir ikilem yarattı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KenanK89 -- 24 Ağustos 2017; 22:37:29 >
      |
      |
      keopsdd kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Macbook Pro Late 2016
      macOS Mojave

PSN ID : KenanK89

• Yarbay
      5009 Mesaj
      25 Ağustos 2017 10:57:04
      Arkadaşlar macbook 2017 pro nun wi fi çekim konusunda bugüne kadar denk geldiğiniz bir çekim sıkıntısı var mıdır

Daha önce internetle ilgili bir kaç konu açmıştım download hızı vs.
      Evde modem salond duruyor benim odamla salon arasında 2 oda var 3.5 yıl öncesine ait bir hp notebook var onu odamda rahat kullanırken macbook interneti iyi görmüyor salona gitmek durumunda kalıyorum.

Facebook üzerinden yapılan canlı yayınları pc den rahat izlerken macbook proda lag ile izliyorum.

Bilmediğim bir konu mu var modeme macbook a özel bir ayar mı yapmam gerekiyor?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tidus -- 25 Ağustos 2017; 10:58:38 >

• Çavuş
      41 Mesaj
      25 Ağustos 2017 14:24:58
      Arkadaşlar merhabalar.

MacBook Pro 2017 touchbar 3.1 ghz kabylake 256 gb model cihazımı 15 inch'e geçeceğim için satıyorum.

Satın alırken bu kadar başarılı olacağını düşünmediğim için 10.000+ yatırım yapmak istememiştim fakat şimdi bunu hak ettiğini anlıyorum.

Yukarı yorumlarda pil ve işin teknik detayıyla ilgili bilgilendirme yaptığım birkaç yorumum var yani cihaz kesinlikle hor kullanılmadı. Pil cycle 9 ve kondisyonu harikadır. Ev ortamında klavye mause eşliğinde kullandım. Cihazı ortalama bir aydır kullanıyorum.

İndirim beklemek istemeyen arkadaşlara Ankara içi elden teslim edebilirim. Ek olarak amazon üzerinden aldığım mosiso kılıfıda vereceğim. 21 dolar civarı bir ödeme yaptım.

Fiyat. : 7500 ₺
      |
      |

Writing İnstrument..
    • Teğmen
      249 Mesaj
      25 Ağustos 2017 19:32:44

valla hocam, 6 senedir asus kullanıyordum, evdeki wifi de sıkıntı çekiyordum youtube'da 480p yi zor izliyordum, MacBook Pro 2017'e geçtim, izlediğim tüm videolar 1080p ve en ufak bir takılma yok... modemin ac olması durumunda daha iyi kalite sağlayacağını söylemişti forumda birisi yanlış hatırlamıyorsam, belki o yüzdendir..
      |
      |
      tidus kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Teğmen
      249 Mesaj
      25 Ağustos 2017 20:31:00
      aranızda 2017 touchbarlı kullanan olupta donma yaşayan oldu mu? güncellemeden mi kaynaklı acaba

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bayfeynman -- 25 Ağustos 2017; 20:31:43 >
      |
      |

• Er
      2 Mesaj
      26 Ağustos 2017 10:52:13

Arkadaşlar merhaba ben de burayı takip ediyorum güncel olarak. Şunu belirtmeliyim ki eğer dönüştürücü aparat taşımak istemiyorsanız kullanacağınız her şeyin type c formatında olanı var direk kablo şeklinde lightning micro usb hdmi vs.Zaten ilerleyen teknoloji tek port üzerinden bir çok şeye erişim imkanı veriyor tek yapmamız gereken aşırı masraf yapmadan yavaş yavaş maddi imkanınıza göre kullanacağımız kabloları type c çıkışlı olanlar ile çevirmek. Yeni çıkan usb diskler type c ve usb olarka iki taraflı çıkıyor. Kart okuyucu gerekiyorsa çok kaba olmayanlar var illa telefon kadar bir şey taşımanıza gerek yok.

Ben yeni seri macbooklardan gayet memnunum ve tek canımı sıkan nokta manyetik şarjın olmamasıydı. Onu da kickstarter da başlayan bir proje ile hallettim resimlerde göreceğiniz üzere. Aliexpressde satışa çıktı oradan da satın alabilirsiniz. Diğer kablo kullanım ve detaylar için yardımcı olmaya çalışırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ybilginer -- 26 Ağustos 2017; 10:56:22 >

• Yarbay
      5009 Mesaj
      26 Ağustos 2017 10:57:05
      quote:

Orijinalden alıntı: bayfeynman

valla hocam, 6 senedir asus kullanıyordum, evdeki wifi de sıkıntı çekiyordum youtube'da 480p yi zor izliyordum, MacBook Pro 2017'e geçtim, izlediğim tüm videolar 1080p ve en ufak bir takılma yok... modemin ac olması durumunda daha iyi kalite sağlayacağını söylemişti forumda birisi yanlış hatırlamıyorsam, belki o yüzdendir..

Hocam modemin ac olması ne demek? Pek bu terimleri bilmiyorum kusura bakmayın :/

Modemi kurdurduğumdan beri hiç ayarları ile oynamadım. Gerek evde yer alan pclerde gerek konsollarda aynı wi fi yi kullanıyorum.

Sadece macbook pro da bu yavaşlığı hissediyorum.

• Uzman Mobil
      1339 Mesaj
      26 Ağustos 2017 15:32:35

Merhaba AC destekli olmasini daha once ben belirtmistim. AC bir teknoloji ve modemi satin alirken katalogdan bakilabilecek bir ozellik. Yazilim degil donanim seviyesinde bir ayrim.

< Bu ileti 'DH Mobil Uygulama BETA'sından atıldı >
      |
      |
      tidus kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    • Yarbay
      5009 Mesaj
      26 Ağustos 2017 15:47:46

Teşekkürler hocam eve gidince kutusundan kontrol edeyim. D Smart internet kullanıyorum 1 yıl önce kurdular modemi.
      |
      |
      Bahsedilenler: Asi

• Binbaşı
      1883 Mesaj
      27 Ağustos 2017 17:17:25
      quote:

Orijinalden alıntı: emrenass

Arkadaşlar bana hub önerebilir misiniz gerekenler önemliden önemsize
      usb > ethernet > hdmi

bu üçünün birlikte olduğu bir hub göremedim zaten ama 1-2 tane hem usb hem ethernet olan hublar gördüm. Öneriniz var mı acaba?

ben gördüm, aliexpresste dodocolun ürünü . kendimde ethernetsizini kullanıyorum. araştır bulamazsan bana yaz. Bilkentte yurtta kalıyorsan tabii ethernet ararsın yana yakıla :D. Gerçş wifi modemde veriyorlar artık ama ethernet kadar hızlı olmuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TuzluSoğan -- 27 Ağustos 2017; 17:18:40 >

• Yüzbaşı
      285 Mesaj
      27 Ağustos 2017 18:39:44
      safari de youtube yada herhangi bir forum sayfasında videoyu tam ekranda izliyorum , esc ye bastığımda küçük boyuta geçerken anlık olarak masaüstü arka planı gözüküyor ondan sonra internet sayfası gözüküyor

sizde de aynı mı arkadaşlar rica etsem birisi cevaplayabilir mi ?

• Yüzbaşı
      753 Mesaj
      27 Ağustos 2017 20:46:04
      quote:

Orijinalden alıntı: aykutbrit

safari de youtube yada herhangi bir forum sayfasında videoyu tam ekranda izliyorum , esc ye bastığımda küçük boyuta geçerken anlık olarak masaüstü arka planı gözüküyor ondan sonra internet sayfası gözüküyor

sizde de aynı mı arkadaşlar rica etsem birisi cevaplayabilir mi ?

oyle hocam animasyon olarak rahatsiz mi etti :D

• Yüzbaşı
      753 Mesaj
      27 Ağustos 2017 20:48:32
      quote:

Orijinalden alıntı: ybilginer

Arkadaşlar merhaba ben de burayı takip ediyorum güncel olarak. Şunu belirtmeliyim ki eğer dönüştürücü aparat taşımak istemiyorsanız kullanacağınız her şeyin type c formatında olanı var direk kablo şeklinde lightning micro usb hdmi vs.Zaten ilerleyen teknoloji tek port üzerinden bir çok şeye erişim imkanı veriyor tek yapmamız gereken aşırı masraf yapmadan yavaş yavaş maddi imkanınıza göre kullanacağımız kabloları type c çıkışlı olanlar ile çevirmek. Yeni çıkan usb diskler type c ve usb olarka iki taraflı çıkıyor. Kart okuyucu gerekiyorsa çok kaba olmayanlar var illa telefon kadar bir şey taşımanıza gerek yok.

Ben yeni seri macbooklardan gayet memnunum ve tek canımı sıkan nokta manyetik şarjın olmamasıydı. Onu da kickstarter da başlayan bir proje ile hallettim resimlerde göreceğiniz üzere. Aliexpressde satışa çıktı oradan da satın alabilirsiniz. Diğer kablo kullanım ve detaylar için yardımcı olmaya çalışırım.

hocam ben bu urunu bayadir banggood da takip ediyorum yarina kadar on siparista 52 tl ye geliyor. ali expresste 20 dolar diyor. almadiysaniz banggood tan siparis verebilirsiniz bende simdi ordan siparis vericem

|
      |

• Teğmen
      249 Mesaj
      27 Ağustos 2017 21:05:27

Bende de oluyor, ve benide rahatsız etti :D

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |

• Teğmen
      249 Mesaj
      27 Ağustos 2017 21:07:38
      Bu arada, 2017 13inç modelden var bende, appstore a ya da lydia ya gidip 16ram taktırabilir miyim? Yeni modelde sonradan takabiliyorlar mı?

• Yüzbaşı
      285 Mesaj
      27 Ağustos 2017 21:46:57

evet hocam animasyon olarak rahatsız oldum böyle takılıyor izlenimi veriyor , chrome yükledim onda öyle birşey görmeyince safarinin ayarlarında animasyonu kapat tarzı birşey varmı diye baktım ama bulamadım

öyle bir kapatma seçeneği var mıdır ? :)
      |
      |

• Yüzbaşı
      753 Mesaj
      27 Ağustos 2017 21:58:12
      quote:

Orijinalden alıntı: aykutbrit

evet hocam animasyon olarak rahatsız oldum böyle takılıyor izlenimi veriyor , chrome yükledim onda öyle birşey görmeyince safarinin ayarlarında animasyonu kapat tarzı birşey varmı diye baktım ama bulamadım

öyle bir kapatma seçeneği var mıdır ? :)

valla bende hic kurcalamadim ve bilmiyorum. sorun teskil etmiyor takilmiyorum ben pek ama bulursaniz banada soylerin :D

|
      |

• Yüzbaşı
      811 Mesaj
      27 Ağustos 2017 22:12:07
      quote:

Orijinalden alıntı: TuzluSoğan

quote:

Orijinalden alıntı: emrenass

Arkadaşlar bana hub önerebilir misiniz gerekenler önemliden önemsize
      usb > ethernet > hdmi

bu üçünün birlikte olduğu bir hub göremedim zaten ama 1-2 tane hem usb hem ethernet olan hublar gördüm. Öneriniz var mı acaba?

ben gördüm, aliexpresste dodocolun ürünü . kendimde ethernetsizini kullanıyorum. araştır bulamazsan bana yaz. Bilkentte yurtta kalıyorsan tabii ethernet ararsın yana yakıla :D. Gerçş wifi modemde veriyorlar artık ama ethernet kadar hızlı olmuyor.

Çok saol ya şunu buldum marka adı verince LINK

Valla wifi modem veriyolar da kabloyla 800-1000 mbs arasındayken wifi 5mbs ye düşüyor

İ.D BİLKENT ÜNİVERSİTESİ Computer Science

• Binbaşı
      1883 Mesaj
      28 Ağustos 2017 10:30:23

Aynen dediğimi bulmuşsun. Bilkentlinin halinden anlarız kardeşim &#128512;

|
      |
      emrenass kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Hızlı Cevap

Reklamlar
SEO
web tasarım
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Paykasa
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,328
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.