Şimdi Ara

Macbook Pro 2016-2017 Touchbar - Touchid / Without Touchbar Kullanıcıları Derneği [ANA KONU] (88. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.219
Cevap
54
Favori
143.131
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8687888990
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaslar merhaba, servis incelemeler sonucunda herhangi bir isik sizmasi tespit edilememistir diye bana dönüş yapti. Bu benim gordugum bir sorun degilse nedir? Siyah ekranda bu ışığın alttan yansıması nasil normal olabilir ben mi yanlis dusunuyorum acaba siz degerli dostlarim kendi ekranlarinizla kiyaslayabilir misiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheApproachingCurve -- 26 Temmuz 2017; 7:34:15 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheApproachingCurve

Arkadaslar merhaba, servis incelemeler sonucunda herhangi bir isik sizmasi tespit edilememistir diye bana dönüş yapti. Bu benim gordugum bir sorun degilse nedir? Siyah ekranda bu ışığın alttan yansıması nasil normal olabilir ben mi yanlis dusunuyorum acaba siz degerli dostlarim kendi ekranlarinizla kiyaslayabilir misiniz?

https://www.youtube.com/watch?v=_TOxnw01DUs

Ekranın kenarları görece daha açık renkte gibi geliyor. Bir de şu testi deneyin bilgisayarınızda.

• Yusufozgul Y kullanıcısına yanıt
    15,6 seçeneği yok zaten büyük görünüyor. Ben 15 olarak sipariş ettim. Gelince yazarım sıkıntısı varmı yokmu.
  • simetrik kullanıcısına yanıt
    AliExpress’te bi çanta buldum hocam da. Orada 15 ve 15.6 olarak iki farklı model bulunuyor. Kafamı karıştırdı açıkçası.

• TheApproachingCurve kullanıcısına yanıt
    Selamlar,

Öncelikle eğer resimde görüldüğü gibiyse bunun sorun olmama ihtimali dahi yok şu an gündüz olduğundan çekemedim fakat bende böyle bir sorun yok 13 inc MacBook Pro 2016 kullanıyorum. Eğer ingilizceniz varsa apple global resimler ve faturayla mail atmanızı öneririm türkiyede biraz işler teknik servisin azına bakıyor amerikada durum çok daha farklı amerikada bu ürünler teknik servisin çok iyi olduğundan satılıyor. Bir sıkıntı çıktığında başım arımasın diyerek alınıyor. Apple global ile iletişime geçtikten sonra sizi muhtemelen ariyacaklar ve daha ayrıntılı bir inceleme gerçekleştirecekler.

Burda yapabilecekleriniz ise isbat edip firmayı dava etmek dilerseniz bu reseller ları şikayet var gibi sitelerden de şikayet edebilirsiniz. Apple marka güvenilirliğine önem verdiğinden resellerlar da önem vermek durumunda kalabiliyor. Eğer resim çok abartı çıkmadıysa ve bu kadar net bir şekilde bunu görüyorsanız. Uğraşmanızı tavsiye ederim verdiğiniz her kuruşu aldığınız ürünün her pixeline ve diğer kısımlarına veriyorsunuz. Sonuç olarak size kusurlu hatalı bir ürün vermişler. Aldığınız ürün retina diyorsa siyahlar daha siyah renkler daha canlı diyerek reklam yapılıyor ve siz siyahı kırmızımsı görüyorsanız bu bir sorundur.

Lütfen bizide bilgilendirin..

• Macbook icin aldigim usb hub i paylasmak istedim. Piyasada cok cakma dandik mal varken en iyi fiyat performans yine xiaomi de cikti. Ustunde 1 adet hdmi, 1 adet usb A , 1 adet type c girisi mevcut. Butun portlari sorunsuz calisiyor. Denedim. Type c den cihazi sarj etmek hub'i gereksiz isitacagi icin orayada type-c usb-A donusturucu taktim. 2 tane usb girisi oldu. Teknostore da 169 tl ye satin alabilisiniz.

Macbook Pro 2016-2017 Touchbar - Touchid / Without Touchbar Kullanıcıları Derneği [ANA KONU]

Macbook Pro 2016-2017 Touchbar - Touchid / Without Touchbar Kullanıcıları Derneği [ANA KONU]

• beyler bir sorum olacaktı. bu yılın touchbarsız 256 gb modelini mi almalıyım yoksa geçen yılın touchbarlı modelini mi teşekkürler.
  • Selamlar,

Fiyat aynıysa touchbar dan vaz geçilebilir. Az biraz performanslı yeni model macbook yanlış hatırlamıyorsam touchbarlı versiyonla kıyasla 0.3ghz kadar. Eğer imkanınız varsa ram ve hdd yatırım yapmanızı öneririm touchbar dan ziyade.

Touchbar çok yazı yazıyorsanız kullanışlı oluyor. Bütün renkler altı çizgili yazma ve kalın yazı gibi olayların gözünüzün önünde olması güzel bi olay. Diğer yönden bu kısmı sadece ses açıp kapamak için kullanıyorsunuz fazla kullanmıyorsunuz. Görünüşü ve duruşu güzel ama ortalama 1000tl gibi bir fiyat farkı var. Bu farkı ram ve hdd de kullanmanız çok daha işinize yarayacaktır diye düşünmekteyim.

Kolay Gelsin..
  • quote:

Orijinalden alıntı: gribiri

beyler bir sorum olacaktı. bu yılın touchbarsız 256 gb modelini mi almalıyım yoksa geçen yılın touchbarlı modelini mi teşekkürler.

Olay sadece touchbar ve birkaç ghz hızdan ibaret değil malesef arkadaşın söylediği gibi.

Touchbarsız 2017 model MacBook Pro almak için niyetlenip sonra touchbarlı modele döndüm sebebini açıklıyorum hocam.
    Kağıt üstünde baktığımızda touchbarsız model intel 7360U işlemcisini kullanırken touchbarlı model 7267U'yu kullanıyor. Peki bu ne demek?
    7360U işlemcisi 2.3 -->3.6ghz (touchbarsız)
    7267U işlemcisi 3.1 -->3.5 ghz (touchbarlı)

Benchmark testleri bize ne diyor biliyormusun? touchbarsız model giriş seviyesi touchbarlı modelden daha iyi single ve multi core işlem gücü sunuyor. Hemde touchbarsız modelin işlemcisi daha düşük güç tüketimli bir işlemci.

Geçen senenin full işlemci upgrade'li touchbarlı modeli bu senenin giriş model touchbarsız macbook'undan daha performanssız.
    Yani kesinlikle geçen senenin ürünlerini elemelisiniz. Cevabıma gelirsem, performansı daha az olduğunu bile bile neden touchbarlı modeli seçtim ? Sebebi basit ve çoğu insanın bilmediği birşey aslında. Touchbarsız model tek fan kullanırken touchbarlı modelde fan sayısı iki. Bu cihazları iki senede bir değiştirelim diye almıyoruz, uzun kullanım bekliyoruz ve eğer işlemcimizi yorucu işlerde yeterince soğutamazsak o zaman kartlar değişiyor malesef.

Tavsiyem vatanın kdv indirimini bekleyin ve 7400'e 2017 touchbarlı model alın.

• Arkadaşlar merhaba ısrarlarım sonucunda ürün değişimi yaptılar yeni ürün elime ulaştı ancak bunda da ışık sızması var maalesef(bu sefer sol alt köşede). Öncekine göre kabul edilebilir düzeyde bundan dolayı değişim istemeyeceğim artık sıkıldım zaten. Bir sonraki ürünün daha iyi veya daha kötü olacağına kimse garanti veremiyor. Kabul edilebilir düzeyde olduğu için artık uğraşmak istemiyorum. Sanırım bu işler biraz şans bu kadar üst üste olması beni gerçekten çok üzdü. Genelde teknolojik ürünlerde kendimi şanslı bilirdim hiç garanti ile muhatap olmadım ama bu ilk oluyor ve yorucu oldu. Kendi iş tempomun yanında bir de bir ürünü kovalamak insanlara dert anlatmak can sıkıcı. Bu süreçte bana yardımcı olan sizlere teşekkürü borç bilirim dostlar sağolun 😊😊Macbook Pro 2016-2017 Touchbar - Touchid / Without Touchbar Kullanıcıları Derneği [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheApproachingCurve -- 27 Temmuz 2017; 22:49:21 >

• quote:

beyler bir sorum olacaktı. bu yılın touchbarsız 256 gb modelini mi almalıyım yoksa geçen yılın touchbarlı modelini mi teşekkürler.

Tamamiyle beklentilerinie bağlı. Touchbar gerçekten sizin için önemlimi, işinize yarayacak bir şey mi?

Gerçekten işinize yarayacağını düşünüyorsanız touchbarlı model alınabilir. Yeni seride işlemcide yenilendi, çok büyük bir fark yok performans açısından ama yinede almışken daha yeni nesil işlemcili modeli almanızı öneririm.
  • quote:

Orijinalden alıntı: HB İnstrument

quote:

Olay sadece touchbar ve birkaç ghz hızdan ibaret değil malesef arkadaşın söylediği gibi.

Touchbarsız 2017 model MacBook Pro almak için niyetlenip sonra touchbarlı modele döndüm sebebini açıklıyorum hocam.
    Kağıt üstünde baktığımızda touchbarsız model intel 7360U işlemcisini kullanırken touchbarlı model 7267U'yu kullanıyor. Peki bu ne demek?

Benchmark testleri bize ne diyor biliyormusun? touchbarsız model giriş seviyesi touchbarlı modelden daha iyi single ve multi core işlem gücü sunuyor. Hemde touchbarsız modelin işlemcisi daha düşük güç tüketimli bir işlemci.

Geçen senenin full işlemci upgrade'li touchbarlı modeli bu senenin giriş model touchbarsız macbook'undan daha performanssız.
    Yani kesinlikle geçen senenin ürünlerini elemelisiniz. Cevabıma gelirsem, performansı daha az olduğunu bile bile neden touchbarlı modeli seçtim ? Sebebi basit ve çoğu insanın bilmediği birşey aslında. Touchbarsız model tek fan kullanırken touchbarlı modelde fan sayısı iki. Bu cihazları iki senede bir değiştirelim diye almıyoruz, uzun kullanım bekliyoruz ve eğer işlemcimizi yorucu işlerde yeterince soğutamazsak o zaman kartlar değişiyor malesef.

burda sordugum sorulara yogurdum ekşi diyemediği için cevap veremeyenler var, senin üslubuna güvenerek sorularım olacak vakit ayırıp cevaplarsan sevinirim

- 2016 touchbar lı modellerde ekran da hoparlörde ve touchbarın kendisinde kronik bazı sorunlar var gibi okudum ama çok detaya giremedim. bu tip kronik sorunlar 2017 modelinde düzeltilmiş mi? (2016 model radeon 450 2017 model radeon 550 ekran kartlı oluyor sanırım)

- 2017 model 2.8 i7 işlemci alsam 2016 yada 2015 gore daha mı yavaş kalacak? misal 2015 touchbarsız modellerde 2.2 ghz başlıyordu tek ekran kartlı şimdi 2017 model 2.8 ghz de başlıyor. 2.2 ile 2.8 arasında fark olacak mı?

- amerikada back to school kampanyası başlamış avrupada da başlaması eli kulagındadır. beats kulaklık solo 3 alırsam yanında hangi renk almalıyım bi fikir verirseniz? belki hiç kullanmadan satarım o yüzden türkiyede siyah beyaz parlak siyah hangi renk çok tutulur bi fikir edinmek iyi olur.

Şimdiden teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nicknick -- 28 Temmuz 2017; 13:44:5 >

• Merhaba arkadaşlar, Apple sitesinde havale indirimini kaldırmış mı göremedim ??

• Evet kaldırıldı. Geçen gün Apple Store Destek ile görüştüm kaldırıldığını söyledi. Yeni cihaz alacaklara kötü haber oldu (biri de ben)

• Kulaklık kampanyası da gelmedi gitti. Apple.com dan almanın extra bir artı yönü var mı diğer resmî satıcılara göre?

• quote:

Orijinalden alıntı: nicknick

quote:

Orijinalden alıntı: HB İnstrument

quote:

burda sordugum sorulara yogurdum ekşi diyemediği için cevap veremeyenler var, senin üslubuna güvenerek sorularım olacak vakit ayırıp cevaplarsan sevinirim

- 2016 touchbar lı modellerde ekran da hoparlörde ve touchbarın kendisinde kronik bazı sorunlar var gibi okudum ama çok detaya giremedim. bu tip kronik sorunlar 2017 modelinde düzeltilmiş mi? (2016 model radeon 450 2017 model radeon 550 ekran kartlı oluyor sanırım)

- 2017 model 2.8 i7 işlemci alsam 2016 yada 2015 gore daha mı yavaş kalacak? misal 2015 touchbarsız modellerde 2.2 ghz başlıyordu tek ekran kartlı şimdi 2017 model 2.8 ghz de başlıyor. 2.2 ile 2.8 arasında fark olacak mı?

- amerikada back to school kampanyası başlamış avrupada da başlaması eli kulagındadır. beats kulaklık solo 3 alırsam yanında hangi renk almalıyım bi fikir verirseniz? belki hiç kullanmadan satarım o yüzden türkiyede siyah beyaz parlak siyah hangi renk çok tutulur bi fikir edinmek iyi olur.

Şimdiden teşekkürler.

- İfixit.com MacBook Pro 2017 tear down şeklinde arama yaptığınızda cihazların sökülmüş hallerini inceleyebilirsiniz., ingilizceniz yoksa dahi fotoğraflara bakabilirsiniz. 2016 ve 2017 modellere baktığında hoparlör ve fan tasarımının değiştiğini görürsün. (kronikler arasında fan'da vardı) fakat uzun kullanımda ne getirir malesef bilemiyorum fakat Türkiyede garanti olayına güvenilecekse apple'dan daha iyi bir firma olacağını düşünmüyorum. (Türkiyedeki bütün garantiler berbat durumda malesef ve kötünün iyisi apple denebilir)

-Ghz olayına takılmamanız gerekiyor. Ghz herzaman son senaryoda hızı temsil etmez. İşlemcinin kaç çekirdek olduğu, kaç sanal çekirdek barındırdığı, cache dediğimiz önbellek seviyesinin ne olduğu , üretim mimarisinin kaç nm olduğu gibi çok farklı faktörler var işin içinde. 2.2 ve 2.8 arasında tabikide fark olacak. Ayrıca touchbar muhabbeti 2016 yılında kasa değişince geldi, 2015 yılının ürünü normal retina MacBook Pro. 2015de kasa değişik bilginize. 2016 ve 2017 kasalar hakkında konuşuyorum.

-Ben zaman varsa böyle ürünlerin beklenip kdv indirimi ya da özel indirimlerden alınması taraftarıyım çünkü düzenli kovalayan birisi en geç 1.5 ay sonra kampanya yakalıyor. Gelir mi Türkiyeye back to school bilmiyorum ya da zamanını kestiremiyorum fakat gelirse siyah alın muhtemelen daha kolay satarsınız.

Kolay gelsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: hsinan93

Kulaklık kampanyası da gelmedi gitti. Apple.com dan almanın extra bir artı yönü var mı diğer resmî satıcılara göre?

Kampanya falan haricinde hiçbir artısı yok hocam. Konfigüre ürünler kolay bulunmuyor diğer resmi satıcılarda sadece o var. Mesela touchbarlı 256 gb 13 inch 8gb ram buluyorsunuz ama 16gb ramli versiyonunu bulamıyorsunuz.
  • Cihaz prize bağlıyken kasasında ufak bir elektriklenme oluyor titreşim gibi. Sorun ne olabilir? Yaşayan var mı?
  • HB İnstrument kullanıcısına yanıt
    teşekkürler cevaplar için.

- i7 işlemciler için ben 4 çekirdek alacağım yani 15 inch modelden. 2017 ler 2016 yada 2015 ten daha az performanslı olur mu diye merak ettim siz yukarıda yeni modellerin eskiye gore daha yavaş oldugunu yazmışsınız, snaırım bu i5 yada çift çekirdek i7 ler için geçerli yanılıyor muyum?

- 2017 modeller henuz tecrube edilmedi ama 2016 ya gore yapılan değişiklikler bu kronik sorunlar için yapılmıştır diyebiliriz sanırım mantıken.

- kampanya olarak da öğrenci indirimi amerika fiyatına yaklaştırıyor baya, misal şu an 2.8 i7 15 öğrenci indirimi ile 10500 tl 6 taksit, kulaklık hediyesi de geldimi baya düşmüş oluyor. vatan vb. kdv indirimleri ile bu fiyatın da altına alınabilir mi diyorsunuz daha önce böyle mi oldu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nicknick -- 28 Temmuz 2017; 21:9:49 >
  • Yerbay. kullanıcısına yanıt
    Toprakli prize mi bagli ?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 8687888990
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.