Şimdi Ara

Macbook Pro 2016-2017 Touchbar - Touchid / Without Touchbar Kullanıcıları Derneği [ANA KONU] (69. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
3.219
Cevap
54
Favori
143.141
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6768697071
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Yanlış alıntı yapmışsın üstad, kılıf takan ben değilim
  • quote:

Orijinalden alıntı: canibeyaz

bendeki problem böyle değil. Bende çok nadir oluyor ve belli bir sebep tespit edemedim ama hiçbir işlem yapmadığım zaman bile geliyor. bendeki ses baya bi yüksek çıkıyor hoparlörden bariz çaat diye ses geliyor.

Şarja takılıyken mi geliyor sesler peki? Kullandığım prize göre değişiklik göstermekle birlikte benim baz modelde de elektriklenme var kasada. Bir ihtimal hoparlörde gürültüye sebep oluyor olabilir sizde de?
    Dipnot: Benim MBP'te hoparlörde ses yok ama statik elektrik dolayısıyla olabilir diye yazdım.
  • Bende de geliyor o ses ilk açılıştan sonra.
  • ArKadaşlar merhaba, pirizde iken elektriklenme normal mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: by_impulse

ArKadaşlar merhaba, pirizde iken elektriklenme normal mi?

2 mesaj yukarıda yazdığım gibi benim baz modelde de var. Ama prize de bağlı sanırım hocam. Bazı prizlerde bazen yapıyor, bazısında hiç yapmıyor.
  • Prizde iken elektriklenme sorunu asus notebookta da yapıyordu. Bu sorunun, elektrik hattının topraklı olup olmaması ile ilgili bir sorun olduğunu düşünüyorum.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • MrKoenig kullanıcısına yanıt
    Hayır şarjda olmuyor. Genelde akşamdan şarja bırakıyorum gün boyu yetiyor şarjı.

• 10.12.4 Public Beta 5'te bile hala ciddi palm rejection sorunları devam ediyor. Memory yönetiminde de ciddi sorunlar var. Bu Mac OS Sierra adam olana kadar çok bekleyeceğiz gibi duruyor IOS 9 'a döndü mübarek. Apple yazılım konusunda ciddi problemler yaşıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi confuest -- 12 Mart 2017; 12:31:52 >
  • confuest kullanıcısına yanıt
    Ben 1 haftadır bu bilgisayarlara destek olmamasına rağmen El Capitan nasıl yükleriz diye kafa patlatıyorum ilk boş vaktimde bulduğum çözümleri deneyeceğim olursa buraya rehber şeklinde yazarım Yeminle rezalet yav ciddi sorunu olmamasına rağmen tonla ufak sorun var o kadar Windows 10'a laf ettim bu da gittikçe ona benzemeye başladı

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 13" i5 Touchbar'lı Macbook Pro aldım cihaz gerçekten çok güzel evet Apple stabilitesi ve kalitesi kasa olarak da sistem olarak da ortada. Fakat tamamen kusursuz değil.. ne yazık ki bende mi oluştu sadece bu sorun bilmiyorum bugün touchbar'ın donduğunu gördüm hiçbir işlem yapılamadı ve üstüne üstelik bi süre sonra tamamen simsiyah oldu. Olan biteni videoya çektim zaten. Resetleyince düzeldi tabi.

İkinci sorunum şu; hangi video sitesi olduğu fark etmeksizin bir video izlerken tam ekran yapıyorum gayet güzel büyütüyor ekranı, fakat tekrar tam ekrandan çıkarken safaride video küçülürken saçmalıyor bi an görüntüyü nereye konumlandıracağını anlayamıyor. Bildiğiniz tam ekrandan çıkarken takılıyor yani.

Aynı sorun chrome da da var ama biraz daha iyi durumda safariye göre.. Bu problemin de videosu mevcut resetlemeyle düzelmiyor ayrıca.

böyle şeylerin olması çok garip bu kadar basit saçma sapan sorunların olacağı aklıma gelmezdi..

• mekintox kullanıcısına yanıt
    touch barı restart atmak belki işe yarar. birincisi etkinlik monitoru açıp “Touch Bar agent” bulup kill edin.

yada terminal açıp
    "killall ControlStrip" yazmanız halinde touchbarı restart ettirmiş olursunuz... belki bidaha başınıza gelirse deneyebilirsiniz...
  • dedehakan D kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim üstad, ilk defa geldi zaten inşallah bi kez daha gelmez çünkü biraz moral bozucu oluyor:D Ben oluşan donmanında yazılımsal olduğunu düşünüyorum çünkü sürekli olmuyor. Hardware problemler hiçbir zaman resetle geçirilemez çünkü. İkinci bi sorunum var demiştim tam ekrandan çıkarken video nereye yerleşeceğini tam kestiremiyordu, bunun videoyu oynatan sitede ki playerla (veya adı neyse:) kısaca siteyle ve kullanılan tarayıcıyla çok alakası olduğunu fark ettim. Bunu da sitelerin hazırlanırken windows kullanılmasını ve genel olarak windows kullanıcılarının baz alınmasıyla ilişkilendirdim. Bu iki sorun dışında can sıkıcı hiçbirşey yaşamadım yağ gibi akıyor cihaz. Sırtında iş istasyonu taşıyan birisi olarak gerçekten şuan omzumda hiç yük olmadığını hissediyorum çok hafif cihazlar :D

Bir de Sierra pil performansından memnun olan var mı ? Sanki biraz hızlı bitiyor gibi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mekintox -- 13 Mart 2017; 7:14:58 >

• teslimatı 10 gün öncaye almışlar 20 mart'da canavarım benim ile
  • Bu arada burada bazı arkadaşların bilgisayardan çıt, pıt, tık gibi anlık sesler geldiğini söylüyorlardı. Kimisi menteşe diyordu kimisi hoparlör. Cihazı aldım alalı bende duymaya başladım ara sıra, saliselik bi pıt sesi geliyor ama bariz belli hoparlörden geldiği. Sistemsel bi sıkıntı muhtemelen. Cihaz sessiz olduğu için en ufak sesleri duyuyorsunuz haliyle hele birde sessiz ortamdaysanız bi çok kişi duyacaktır bu sesi. yabancı forumlarda da böyle bi konu varmı konusuluyor mu bilemiyorum açıkcası..

• valla arkadaşlar bu gün özellikle sistem sesini iyice kısıp öyle kullandım ve o meşhur çat sesi çok az geldi, kısık halde bugün 2 defa oldu. öğleden sonra sistemin sesini sona çıkardım, akşamüstü nette geziniyordum birden çaaat diye baya bi yüksek ses çıkardı yani hoparlörden olduğu kesin ve önceki yazılarımdada dediğim gibi bu ses eski acer marka bilgisayarıma yüklediğim hackintoshda bile geliyordu. Bence dikkat ederseniz hepinizdende bu sesin geldiğini duyacaksınız.
  • drjacob kullanıcısına yanıt
    Hocam çok ümitlenmeyin Topkapı gümrükte çok bekliyor.gumruk işlerini Apple kendi yapıyor ups'e bırakmamış Apple. Haliyle yavaş oluyor

• quote:

Orijinalden alıntı: mekintox

13" i5 Touchbar'lı Macbook Pro aldım cihaz gerçekten çok güzel evet Apple stabilitesi ve kalitesi kasa olarak da sistem olarak da ortada. Fakat tamamen kusursuz değil.. ne yazık ki bende mi oluştu sadece bu sorun bilmiyorum bugün touchbar'ın donduğunu gördüm hiçbir işlem yapılamadı ve üstüne üstelik bi süre sonra tamamen simsiyah oldu. Olan biteni videoya çektim zaten. Resetleyince düzeldi tabi.

İkinci sorunum şu; hangi video sitesi olduğu fark etmeksizin bir video izlerken tam ekran yapıyorum gayet güzel büyütüyor ekranı, fakat tekrar tam ekrandan çıkarken safaride video küçülürken saçmalıyor bi an görüntüyü nereye konumlandıracağını anlayamıyor. Bildiğiniz tam ekrandan çıkarken takılıyor yani.

Aynı sorun chrome da da var ama biraz daha iyi durumda safariye göre.. Bu problemin de videosu mevcut resetlemeyle düzelmiyor ayrıca.

böyle şeylerin olması çok garip bu kadar basit saçma sapan sorunların olacağı aklıma gelmezdi..

Ya bu tam ekrandan çıkarken konumlandirma sorunu benim de canımı sıkıyor. Kısa bi süreliğine desktop falan görünüyor hatta. Yok mu bunun çözümü?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• 13 macbook pro almayi düşünüyorum. Sizce 256 yeter mi yoksa 512 mi almalıyım ?
    Hiç macbook kullanmadım daha önce. 256 gb da sistem kurulu halde ne kadar kullanılabilir boş alan veriyor ?

Programlama ios development ve genel kullanım amaçlı alacağım.
  • mrykt kullanıcısına yanıt
    Benim cihazım 256'lık sistem 18.59 GB yer kaplıyor gözüküyor. 512 ile 256 arasında uçurum var fiyat olarak eğer çok önemli ve hızlı erişmen gereken belgelerin yoksa 256 alıp hızlı bi harici harddisk alabilirsin. Bende çok kararsızdım 256lık aldım zaten biçok dosyam bulutta günlük kullanım içinde oldukça yeterli. Tutupta dizi izleyeceğim diye tüm sezonları indirmeye kalkmıyorum açıp netten izliyorum haliyle şişmiyor cihazımın hafızası. Ve düzenli olmak en önemlisi.
  • Felina. kullanıcısına yanıt
    Aynen vallahi binlerce lira verip böyle salakça bi hata olması sinir ediyor. Cihaz tam ekran video açarken sanki videoyu sağa kaydırıp yeni bi masaüstüne taşıyor, küçültürken de tekrardan masaüstünden çekip yerleştirmeye çalışyor saçma sapan şeyler oluyor hatta bazen video ekranın ortasında saçma bi boyutta kalıyor. Tabi bunu Youtube gibi kaliteli bir sitede çok daha az hissederek yaşıyorum ama isterdim ki Windows gibi tüm sitelerde stabil ve hızlıca çalışsın.. Mevzu tamamen sistemsel birşey, bilmem farkında mıdır Apple...
  • 
Sayfa: önceki 6768697071
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.