Şimdi Ara

Macbook Pro 2016-2017 Touchbar - Touchid / Without Touchbar Kullanıcıları Derneği [ANA KONU] (68. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
3.219
Cevap
54
Favori
143.141
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6667686970
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam selamlar.
    Ben geçen hafta Zorlu dan özel yapılandırmalı şekilde aldım.
    Stokta bir kaç tane daha özel yapılandırılmış ürün olduğunu gördüm. Bence gidip stok kontrolü yaptırmanızda fayda var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rated

Hocam selamlar.
    Stokta bir kaç tane daha özel yapılandırılmış ürün olduğunu gördüm. Bence gidip stok kontrolü yaptırmanızda fayda var.

Ben o konuyu araştırdım da iptal ettirsem kredi kartına direkt limit artışı olmayacak sanırım. 6 taksit almıştım sanırım beklemekten başka çarem yok. Teşekkürler hocam bilgi için.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: meliksah55

quote:

Hocam selamlar.

Ben o konuyu araştırdım da iptal ettirsem kredi kartına direkt limit artışı olmayacak sanırım. 6 taksit almıştım sanırım beklemekten başka çarem yok. Teşekkürler hocam bilgi için.

Taksitli alışverişlerde iade taksit taksit ekstreye yansıtılıyor diye biliyorum, o açıdan iade etmek pek mantıklı olmaz. Yinede apple müşteri hizmetlerini arayıp bir sorabilirsiniz.

• Merhaba değerli arkadaşlar, geçtiğimiz gün usb-c çevirici tecrübelerimi aktarmıştım. Bu başlıkta bir seviye korunuyor ve bu durum forumun eski günlerini andırıyor. Bu nedenle tecrübelerimi aktarmaktan çekinmiyorum.

Öncelikle, amazon.com üzerinden benim bulunduğum ortamlarda sırıtmayacak ama aynı zamanda cihazımı güvende tutacak bir çanta araştırdım ve aşağıdaki ürünü satın aldım. Türkiye'ye teslimatı bulunmuyor. ABD adresime gelecek. Ben de bir ara gittiğimde alıcam.
    https://www.amazon.com/gp/product/B01H57W1V6/ref=ox_sc_sfl_title_1?ie=UTF8&psc=1&smid=A2L77EE7U53NWQ
    Ürünün iç dokusu ve köşeleri şu şekilde,
    Macbook Pro 2016-2017 Touchbar - Touchid / Without Touchbar Kullanıcıları Derneği [ANA KONU]

ikinci olarak, USB-C üzerinden harici depolama çözümlerini bakıyordum. Benim USB3 disklerin hızları 130Mb/Sn civarında ancak büyük verilerde veya sanal makine çalıştırırken tatmin etmiyordu. Bu kriterler ışığında M2 SSD takabileceğim bir harici kutu buldum. USB-C bağlantısı ve max hızı destekliyor. Ayrıca boyut olarak oldukça kibar ve küçük, M2 SSD'nin avantajlarından birisi.
    https://www.amazon.com/gp/product/B01C7G8W86/ref=ox_sc_act_title_1?ie=UTF8&psc=1&smid=ATVPDKIKX0DER
    Ürünün genel görünümü şöyle,
    Macbook Pro 2016-2017 Touchbar - Touchid / Without Touchbar Kullanıcıları Derneği [ANA KONU]

Son olarak bu kutunun içine aşağıdaki SSD için sipariş verdim (Samsung 960 Pro, 1TB)
    https://www.amazon.com/Samsung-960-PRO-Internal-MZ-V6P512BW/dp/B01LYRCIPG/ref=sr_1_1?s=pc&ie=UTF8&qid=1488834464&sr=1-1&keywords=ssd%2B960%2Bpro&th=1

Harici depolama çözümünü hem böyle yüksek bir performansla hem de küçük boyutlarla çözmüş oluyorum. Aynı zamanda cihazın portlarına uygun şekilde çevirici ihtiyacı kalmaksızın ...

• quote:

Orijinalden alıntı: asi_

Merhaba değerli arkadaşlar, geçtiğimiz gün usb-c çevirici tecrübelerimi aktarmıştım. Bu başlıkta bir seviye korunuyor ve bu durum forumun eski günlerini andırıyor. Bu nedenle tecrübelerimi aktarmaktan çekinmiyorum.

Öncelikle, amazon.com üzerinden benim bulunduğum ortamlarda sırıtmayacak ama aynı zamanda cihazımı güvende tutacak bir çanta araştırdım ve aşağıdaki ürünü satın aldım. Türkiye'ye teslimatı bulunmuyor. ABD adresime gelecek. Ben de bir ara gittiğimde alıcam.
    https://www.amazon.com/gp/product/B01H57W1V6/ref=ox_sc_sfl_title_1?ie=UTF8&psc=1&smid=A2L77EE7U53NWQ
    Ürünün iç dokusu ve köşeleri şu şekilde,

ikinci olarak, USB-C üzerinden harici depolama çözümlerini bakıyordum. Benim USB3 disklerin hızları 130Mb/Sn civarında ancak büyük verilerde veya sanal makine çalıştırırken tatmin etmiyordu. Bu kriterler ışığında M2 SSD takabileceğim bir harici kutu buldum. USB-C bağlantısı ve max hızı destekliyor. Ayrıca boyut olarak oldukça kibar ve küçük, M2 SSD'nin avantajlarından birisi.
    https://www.amazon.com/gp/product/B01C7G8W86/ref=ox_sc_act_title_1?ie=UTF8&psc=1&smid=ATVPDKIKX0DER
    Ürünün genel görünümü şöyle,

Son olarak bu kutunun içine aşağıdaki SSD için sipariş verdim (Samsung 960 Pro, 1TB)
    https://www.amazon.com/Samsung-960-PRO-Internal-MZ-V6P512BW/dp/B01LYRCIPG/ref=sr_1_1?s=pc&ie=UTF8&qid=1488834464&sr=1-1&keywords=ssd%2B960%2Bpro&th=1

Harici depolama çözümünü hem böyle yüksek bir performansla hem de küçük boyutlarla çözmüş oluyorum. Aynı zamanda cihazın portlarına uygun şekilde çevirici ihtiyacı kalmaksızın ...

Hocam USB c max 10 Gbps yani 1250Megabyte/s veri aktarımı yapabiliyor. Bu da teorik tabi bence pro yerine Evo external için aynı performansı verecektir ve daha ucuz

https://www.amazon.com/gp/aw/d/B01LXS4TY6/ref=mp_s_a_1_17?ie=UTF8&qid=1488835820&sr=1-17&refinements=p_n_feature_three_browse-bin%3A6797521011%7C14027460011&pi=AA140_QL70&keywords=pcie+ssd

• meliksah55 M kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkürler güzel bir alternatif ama PRO olarak isimlendirilme sebebi sadece aktarım hızı değil kullanım ömrü de var işin içinde :)
  • Felina. kullanıcısına yanıt
    Satechi Usb C Hub geldi. Şunu belirteyim hafif plastik bir şey işte. Elinize alınca malzeme kalitesi iyi izlenimi vermez ama bu önemli değil bence.
    Usb portları çalışıyor ama elimde kartlar olmadığı için kart girişlerini deneyemedim. Bana verdiği tek rahatsızlık yüksekliği oldu çünkü macbook un yanına bırakınca usb c konnektörü macbookun giriş konnektör seviyesinin altında kalıyor. Belki hub ın altına 1-2 mm kalınlığında bişey yapıştırıp aynı seviyeye getiririm ama yapmasamda olur. Kullanımı etkilemiyor sadece hub ın altı masaya temas etmiyor.
    Birde benim macbook um koyu füme olduğu için silver olanı aldım ama amazonda ürün resmindeki gibi koyu silver gelmiyor yani renk açık silver.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi simetrik -- 7 Mart 2017; 7:41:52 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: simetrik

Satechi Usb C Hub geldi. Şunu belirteyim hafif plastik bir şey işte. Elinize alınca malzeme kalitesi iyi izlenimi vermez ama bu önemli değil bence.
    Usb portları çalışıyor ama elimde kartlar olmadığı için kart girişlerini deneyemedim. Bana verdiği tek rahatsızlık yüksekliği oldu çünkü macbook un yanına bırakınca usb c konnektörü macbookun giriş konnektör seviyesinin altında kalıyor. Belki hub ın altına 1-2 mm kalınlığında bişey yapıştırıp aynı seviyeye getiririm ama yapmasamda olur. Kullanımı etkilemiyor sadece hub ın altı masaya temas etmiyor.
    Birde benim macbook um koyu füme olduğu için silver olanı aldım ama amazonda ürün resmindeki gibi koyu silver gelmiyor yani renk açık silver.

Teşekkürler hocam cevabiniz için bende bi ara sipariş geçerim artık. Space Gray tükenmiş tekrsr stoğa girerse onu alirim zaten acelesi de yok. Ben alüminyum saniyordum demek plastikmis. Kalitesiz durmuyor ama sorun olmaz o da.. tekrar teşekkürler.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• donanımcı123 kullanıcısına yanıt
    abi çok daha iyileri vardı naptın ya
  • quote:

Orijinalden alıntı: donanımcı123

quote:

Orijinalden alıntı: meliksah55

quote:

Hocam selamlar.

Taksitli alışverişlerde iade taksit taksit ekstreye yansıtılıyor diye biliyorum, o açıdan iade etmek pek mantıklı olmaz. Yinede apple müşteri hizmetlerini arayıp bir sorabilirsiniz.

Sağol hocam ilginiz için. Şimdilik her şey yolunda gidiyor. UPS expedited olarak yollamış kargomu. 2 ila 5 iş günü içerisinde teslimat oluyormuş bu kargo tipinde. UPS en geç teslim tarihini bu günden 5 iş günü sonrası olan ayın 14 üne güncelledi. En erken cuma elimde olabilir ama. İnşallah olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi meliksah55 -- 8 Mart 2017; 18:12:5 >

• Chrome'da çift parmak swipe ile geri-ileri oynatma çalışmamaya başladı bende. Acaba güncelleme falan mı geldi? İnternette aradım doğru dürüst bir çözüm yok ki zaten birşey yüklemedim hiç.

Edit: Restart attım düzeldi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MrKoenig -- 8 Mart 2017; 20:46:12 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MrKoenig

Chrome'da çift parmak swipe ile geri-ileri oynatma çalışmamaya başladı bende. Acaba güncelleme falan mı geldi? İnternette aradım doğru dürüst bir çözüm yok ki zaten birşey yüklemedim hiç.

O arada gidip geliyor sadece Chrome'da olmuyor ama 10.12.4 güncellemesiyle düzeleceğini söylüyor betayı kullananlar

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mehmedaltair

quote:

Chrome'da çift parmak swipe ile geri-ileri oynatma çalışmamaya başladı bende. Acaba güncelleme falan mı geldi? İnternette aradım doğru dürüst bir çözüm yok ki zaten birşey yüklemedim hiç.

O arada gidip geliyor sadece Chrome'da olmuyor ama 10.12.4 güncellemesiyle düzeleceğini söylüyor betayı kullananlar

Anladım hocam teşekkür ederim. İlk defa oldu da direk restart bile atmadan buraya sordum o yüzden. Program falan yüklemediğim için.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: mehmedaltair

quote:

Anladım hocam teşekkür ederim. İlk defa oldu da direk restart bile atmadan buraya sordum o yüzden. Program falan yüklemediğim için.

Sanırım ayarlardan trackpad kısmına girip o hareketin ayarını kapatıp açınca düzeliyordu ben resetsiz çözmüştüm ama öyle mi çözmüştüm tam hatırlamıyorum Bir daha olursa deneyebilirsiniz reset atmaktan daha pratik

• quote:

Orijinalden alıntı: MambaVino

Bu bilgisayarı yüksek grafikli oyun oynamak için kimse almaz . Öyle bilmeden alan varsa zaten hem bilgisayara yazık eder , hemde parasına yazık eder .

Normal kullanım için gayet alınır neden alınmasın ? 13 inch macbook base model kullanıyorum , herşey gayet seri stabil , normal kullanımda fan sesi duymuyorum .

Ben şahsen 5 senelik bir kullanım için bu bilgisayarı aldım . Macbook alanlar zaten çok büyük kesimi çok zengin bütçeli değilse , 4-8 senelik kullanırlar . Kullanıcılar bu sürelerde ne virüs , nede formatla uğraşır . Bir de macbook'u sonradan satmak isterse insanlar , senesine bağlı olarak satma şansı her zaman vardır , genellikle zarar edilmeden satarlar . Bir windows bilgisayarı 2 sene sonra bile satmaya kalktığında kimse yüzüne bakmıyor .

Logonun havası için almak isteyen varmıdır ? elbette o zihniyette alanlarda vardır . Ama gidipte böyle tüm severek alan insanları , böyle görmek son derece yanlış . İlla insanlar Windows bilgisayar kullanmak zorunda değil . Ve bu kadar pahallı olmasınında sebebi sandığınız gibi sadece logoyu vur kazığı çak değil .

Bu özelliklerle windows bilgisayarlara göre pahallı mı ? Evet pahallı . Ama şunu atlıyorsunuz , windows laploplarda Macbook gibi güzel , kaliteli sağlam kasalı üretmiyorlar . Retina ekranı kadar kaliteli ekranı Windows bilgisayarlarda göremezsiniz . Pil gücü olarak Windows bilgisayarlarda bu kadar uzun süreler göremezsiniz . Macbook kadar kaliteli , özellikli seri Touchpad diğer bilgisayarlarda yoktur . Sizler sadece içindeki parçalara bakıyorsunuz , bunları unutuyorsunuz . Windows bilgisayarlarının daha ucuz olmasının sebebi budur . Buradaki asus vs . üreticiler iç özellikleri verip dışsal diğer malzemeleri kaliteli yapmayarak daha ucuzdan çıkarıyor . Siz ve sizin gibiler bunlara önem vermeyip , windows seçer , diğer bizim gibi önem veren kişilerde macbook . Bunda hava , bilgisayardan anlamıyor vs yorumlarını artık yapmayın .

Hocam bu insanlara laf anlatamazsınız boşuna uğraşmayın. Yazdıklarınızın hepsine katılıyorum ama 15" radeon pro'lu macbooklarda çok güzel oyun oynanıyor. Ayrıyetten bana yetmiyor derseniz Thunderbolt 3 arayüzü sayesinde macbook prolara GTX 1060 bile bağlayabiliyorsunuz harici ekran kartı olarak. Yani macbookunuzu oyun canavarına çevrimek istiyorsanız bunu da yapabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi confuest -- 9 Mart 2017; 0:19:37 >

• Zihtumreth Z kullanıcısına yanıt
    Evet arkadaşlar bu çat çut sesi benim MBP 15 tende geliyor. Hatta ilk aldığım günden beri geliyor ve ses kesinlikle ve kesinlikle hoparlörlerden geliyor. bu sorunun sebebide işletim sistemidir. Çünkü ben bu cihazı almadan önce Acer marka laptopuma HACKİNTOS yapmıştım yani mac osx lion kurmuştum ve o laptopumdada bu çat sesleri geliyordu ama ozamanlar uydurma sistem olduğu için geliyor diyordum. Yeni mbpmi alınca aynı sesi duyunca açıkcası şok oldum ve işletim sistemiyle ilgili bişe olduğunu hemen anladım.
  • canibeyaz C kullanıcısına yanıt
    Benim kasadaki catlama seslerinin hoparlorden gelmedigine eminim malesef. Ekranin alt kisimlarindaki bi bolumden geldigide kesin gibi. Bana yuksek ihtimal mentese gibi geliyor fakat ekranin arkayuzeyiyle alakali bi durumda olabilir. Siz hoparlorden geldigine eminseniz baska bi problem olma ihtimali yuksek. Bazi kisilerde ise trackpad haptic sisteminden tiklama sesleri geliyor durdugu yerde. Ama bu problemler genel itibariyle daha nadir rastlaniyor ve farkli problemler.

Benim bahsettigim sorunu arasira ekranin arka yuzeyine (ekrani kapatirkenki yapilan hareket) dokunarak manuel olarak test edebilirsiniz. Atmis oldugum 2. videodaki gibi.
  • 3 gün önce sipariş verdim halen işleniyor ne işlemeymiş mübarek biraz hızlı olsunlar :)
  • donanımcı123 kullanıcısına yanıt
    Allah aşkına güzelim macbook'u ne hale getirmişsin çıkar o çirkin şeyi. 2011 de aldığım macbook üzerinde hiç çizik yok. sadece düşürme yeter düşerse çantada bile olsa aluminyum kasa eğiliyor.

• Zihtumreth Z kullanıcısına yanıt
    bendeki problem böyle değil. Bende çok nadir oluyor ve belli bir sebep tespit edemedim ama hiçbir işlem yapmadığım zaman bile geliyor. bendeki ses baya bi yüksek çıkıyor hoparlörden bariz çaat diye ses geliyor.
  • 
Sayfa: önceki 6667686970
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.