Şimdi Ara

Macbook Pro 2016-2017 Touchbar - Touchid / Without Touchbar Kullanıcıları Derneği [ANA KONU] (64. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.219
Cevap
54
Favori
143.141
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6263646566
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sarjdan cikardigimda ekran acikkenki sadece net sureyi gorebildigimiz uygulama var mi bir daha ki sarja kadar sadece kullanilan zamanda ne kadar gitmis gorebilecegimiz ?

13 baz kullaniyorum da 3 4 saat gidiyor gibi geliyor ama hesaplayamiyorum tam ne kadar kapatip acmamdan dolayi

Not health 102 gorunuyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • gizmoo G kullanıcısına yanıt
    Ram'in fazla olması , daha fazla tüketim sağlar . Aynı şekilde işlemcinin yüksek olmasıda daha fazla tüketim sağlar . Touchbarlıların işlemcisi biraz daha fazla yüksek işlemcide çalıştığından , raminizde fazlaymış bir de touchbar var ama yinede 5 saat görmelisiniz diye düşünüyorum . Eğer şimdide 3.5 saat görüyorsanız , pili bir defa tamamen tükenene kadar kullanın , sonra bilgisayarı prizde tam şarj olsada 8 saat bekletin birde öyle deneyin .

• quote:

Orijinalden alıntı: Hamilton2017

Sarjdan cikardigimda ekran acikkenki sadece net sureyi gorebildigimiz uygulama var mi bir daha ki sarja kadar sadece kullanilan zamanda ne kadar gitmis gorebilecegimiz ?

13 baz kullaniyorum da 3 4 saat gidiyor gibi geliyor ama hesaplayamiyorum tam ne kadar kapatip acmamdan dolayi

Not health 102 gorunuyor

Eğer kapatmayı gerçekten kapatmak anlamında kullanıyorsanız size bir tavsiyem var hocam:

bilgisayarı en az 2-3 gün kullanmayacaksanız kapatın yoksa kapatmayın uykuya alın daha az şarj harcarsınız. Bilgisayar kapanırken ve açılırken harcadığı şarj uyku modunda 2-3 gün kullanmadan beklediğinize denk düşüyor.

Activity monitor kullanabilirsiniz süreyi ölçmek için

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi confuest -- 16 Şubat 2017; 19:12:6 >
  • arkadaşlar uzun süre araştırmadan sonra 15' touch barlı 2.9 ,1tb ssd ve amd 460 lı modeli almaya karar verdim kafama takılan makinanın özellikleri artıkça orantılı olarak pil tüketimide artıyor forumda okudğyma görede bazı arkadaşlar da bu sorundan bahsetmiş normal kullanımda 6-7 saat alırmıyım?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dc106 -- 16 Şubat 2017; 19:54:5 >
  • Araştırırken macrumors sitesindeki tartışmaları buldum.

"But again, based on the anecdotal observations anecdotally observed in this thread, a lot of owners with the 8gb model are saying they're happy with their 9-10+ hours, and 16GB models are complaining about 4-6 hours."

https://forums.macrumors.com/threads/battery-life-for-13-and-15-macbook-pro.2015074/page-96

Sanırım olay 16 Gb ram olmasından kaynaklı :(
  • http://www.tvt.com.tr/Guc-Adaptoru-Uzatma-Kablosu,PR-51052.html

Arkadaşlar şu linkteki kablo ile 15 inch 87W Adaptör uyumlu değil mi? Ürün açıklamasına [10 W, 12 W ve 29 W USB güç adaptörleriyle kullanabilirsiniz.] bu şekilde not düşmüşler ama aklım takıldı .

Bir de Touchbar 15 inch 16 gb ram amd radeon 455 versiyon bilgisayar. Önümüzdeki ay gelecek makine nasipse gerçekten şarj durumu bu kadar bitik mi ya?

• Sorun 16 Gb 13" olan modellerde. :(
  • quote:

Orijinalden alıntı: gizmoo

Sorun 16 Gb 13" olan modellerde. :(

Yani 13 inch tercih eden bir sürü kişi var yine de olmaması gerekli bence. O kadar para veriliyor ve kaldı ki macbook yillardir bataryasi ile öne çıkar.

Umarim guncellemelerle sorununuz düzelir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Sorun 16 Gb 13" olan modellerde. :(

13" baz modeli 16 GB konfigürasyonlu olarak aldım ben. Battery Health %95 civarında, yaklaşık 9 saat falan gidiyor normal kullanımda.
  • confuest kullanıcısına yanıt
    Kapatmak dedigim ekrani kapatmak hocam

• MrKoenig kullanıcısına yanıt
    Bende baz model kullanıyorum 8 GB'lı versiyonlu . Ekran parlaklığı %85 şekilde kullanıyorum . 7 Saat alıyorum . Siz ekran parlaklığını düşükte mi tutuyorsunuz ?

• 13 inc baz modelli laptobum uykudayken belli araliklarla açılıp duruyor sebebi ne olabilir

• Power Nap açıktır. Ne olduğu hakkında aşağıdaki linkte açıklama var.
    (Power Nap, Mac'inizin uyku durumundayken yararlı etkinlikler gerçekleştirmesine olanak sağlar.)

https://support.apple.com/tr-tr/HT204032
  • quote:

Power Nap açıktır. Ne olduğu hakkında aşağıdaki linkte açıklama var.
    (Power Nap, Mac'inizin uyku durumundayken yararlı etkinlikler gerçekleştirmesine olanak sağlar.)

https://support.apple.com/tr-tr/HT204032

Ty

• quote:

Orijinalden alıntı: MambaVino

Bende baz model kullanıyorum 8 GB'lı versiyonlu . Ekran parlaklığı %85 şekilde kullanıyorum . 7 Saat alıyorum . Siz ekran parlaklığını düşükte mi tutuyorsunuz ?

Genelde %80 civarlarındadır hocam. Bir de 10.12.3 kullanıyorum, bu güncellemede batarya iyileştirilmişti diye biliyorum. Siz hangi versiyonu kullanıyorsunuz OS'in?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MrKoenig -- 17 Şubat 2017; 18:44:45 >
  • Merhaba arkadaşlar,

2011 Macbook Pro 17 inç makinemi emekliye ayırarak 2016 Macbook Pro 2.9 Ghz 1 Tb SSD ve 4Gb Vga Gümüş Gri konfigürasyonu ile aranıza katıldım.
  • 3. gün önce 13'' touchbarlı MNQF2TU/A modelini aldım. 4 tuşu arızalı çıktı değişim yapılacak.
  • Arkadaşlar MacBook Pro 2016 base modeli kullanıyorum.İlk aldığımda bilgisayarı güncellememiştim sürüm 10.12.1 deydi fakat 3-4 gün önce 10.12.3 e güncelledim.Güncelledikten sonra her foruma girişimde bilgisayar ısınmaya başlıyor.Fanlar çalışıyor ve bu çalışma fan sesini duyacak düzeyde.Bunu bir kaç sitede daha yaptı ama onları hatırlamıyorum şimdi.Twitter facebook youtube hepsiburada gibi sitelerde ise herhangi bir sorun yok.Bunun nedeni ne olabilir veya bu durumu yaşayan var mı hiç?
  • MrKoenig kullanıcısına yanıt
    En son sürümü kullanıyorum , sürekli güncel tutuyorum .

• zedge08 kullanıcısına yanıt
    Fan sesini Football Manager 2017 oyunu dışında hiçbir yerde duymadım . Her sitede ses yapsa direk kesin bir problem var diyeceğimde , dediğinize göre her sitedede olmuyormuş bu , gerçekten ilginç bir durum anlayamadım .

• 
Sayfa: önceki 6263646566
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.