Şimdi Ara

Macbook Pro 2016-2017 Touchbar - Touchid / Without Touchbar Kullanıcıları Derneği [ANA KONU] (63. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.219
Cevap
54
Favori
143.110
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6162636465
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar resimdeki olay nedir bir sürü bilgisayar var ama hiç birini tanımıyorum ve şu sol taraftaki installer var onu silemiyorum yardım eder misiniz

Macbook Pro 2016-2017 Touchbar - Touchid / Without Touchbar Kullanıcıları Derneği [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Korkmazengineering -- 14 Şubat 2017; 11:54:2 >
  • seninle aynı ağa bağlı bilgisayarların listesi.
    installer1 çıkartmak için yanındaki küçük simgeye tıklayacaksın. Ama tıklamışsındır. O yüzden ikinci fikrimi söyleyim disk izlencesini açıp oradan installer1 seçip çıkart demek.
  • Dedefon kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

CS GO(Oyun) oynamak için maalesef Magic Mouse uygun değildir. Bunun dışında yassı bir yapıda olduğu için elin alışması gerekiyor. Mac işletim sistemi için en iyi deneyimi sunacak özelliklerinden dolayı Magic Mouse'dur
    MX Master'ın yapısı kavramaya daha müsait olduğu için oyunlarda daha rahat bir kullanım sağlayacaktır.

Sizin yerinizde olsam ikinci el Magic Mouse 2(200-250TL) + Logitect G300(yada Muadili) mouse alırdım. Fiyat bakımından hemen hemen aynı miktarda harcamanız olacaktır.

Not: Magic Mouse 1 de alabilirsiniz.
  • Macbook Pro'da oyun oynarken şarjda mı oynamak daha sağlıklı , yoksa şarj olmadan pilde mi oynamak sağlıklı ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MambaVino

Macbook Pro'da oyun oynarken şarjda mı oynamak daha sağlıklı , yoksa şarj olmadan pilde mi oynamak sağlıklı ?

Hızlı batarya tüketimi olacak durumlarda prize takılı şekilde kullanmakta fayda var.

Oyun oynama gibi durumlarda batarya çok daha hızlı boşalacaktır, eğer sık oyun oynuyorsanız hergün şarja takmanız gerekecektir bu da pil döngüsünün hızlı artışına neden olacaktır.
  • burak1952 B kullanıcısına yanıt
    Cevabınız için çok teşekkürler.

CS go yu çok nadir oynuyorum. Evdeki basit mouse ile oynarım olmadı çok problem değil.

Magic mouse 2 için sipariş verdim. yaklaşık 1 gün kullandım zamanında fakat alışamamıştım. Sizin alışma süreciniz ne kadar sürdü? tekrar deneyeceğim.
  • quote:

Macbook Pro'da oyun oynarken şarjda mı oynamak daha sağlıklı , yoksa şarj olmadan pilde mi oynamak sağlıklı ?

Şarjda oynamanız daha sağlıklı

• Dedefon kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun. Güle güle kullanın. Ben 1 hafta içerisinde alışmıştım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: donanımcı123

quote:

Hızlı batarya tüketimi olacak durumlarda prize takılı şekilde kullanmakta fayda var.

Oyun oynama gibi durumlarda batarya çok daha hızlı boşalacaktır, eğer sık oyun oynuyorsanız hergün şarja takmanız gerekecektir bu da pil döngüsünün hızlı artışına neden olacaktır.

Anladım , teşekkürler cevaplarınız için .

• dc106 kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

Tvt firmasından bende alışveriş yaptım. Zamn öncesinde mbp 2016 base modelini ve usb-c portu sipariş vermiştim. Eğitim indirimi kapsamında idi. Fiyat konusunda en iyi satıcıları diyebilirim gözün kapalı alışveriş yapabilirsin.

• burak1952 B kullanıcısına yanıt
    Şöyle bir bakındım özellikle Bettertouchtool diye bir uygulama ile trackpad ve magic mouse un çok kullanışlı hale geldiği söyleniyor. Muhtemelen bunu alacağım.
  • confuest kullanıcısına yanıt
    Merhaba,
    Sierra 10.12.3 kullanıyorum. Sadece safaride 3-3.5 saat ancak kullanabiliyorum. Bu sürelere nasıl ulaştığına şaşırıyorum. %50 parlaklıkta kullanıyorum.

Touchbar 13" 2.9 i5 16 Gb Ram 512 Hdd

ilk defa notebook tercihimde pişmanlık yaşıyorum. (Bundan önce 2010 13" kullanıyordum)
    Alacak olanlar bence tekrar düşünmeli :(

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gizmoo -- 16 Şubat 2017; 9:14:26 >
  • gizmoo G kullanıcısına yanıt
    Çok garip, Ben %75 parlaklıkta sadece Safari ile 7 saat civarı alıyorum. Sizin cihazda sorun olmalı.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: SpesifikBrush

Çok garip, Ben %75 parlaklıkta sadece Safari ile 7 saat civarı alıyorum. Sizin cihazda sorun olmalı.

Touchbarlı versiyon mu sizin hocam?
  • MrKoenig kullanıcısına yanıt
    Hayır giriş modeli 2016

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: SpesifikBrush

Hayır giriş modeli 2016

Pil sağlığı yüzde kaç hocam?
  • MrKoenig kullanıcısına yanıt
    %96.4 gösteriyor coconutBattery.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • gizmoo G kullanıcısına yanıt
    Bende 13 '' touchbarsız base modelini kullanmaktayım . Safari , video dizi izleme vs %75-80 parlaklıkla ortalama 7 saat süreler almaktayım . Touchbarlılar Base modele kıyasla daha az pil ve Touchbar kullanımından daha fazla pil tüketimi olduğundan aralarında fark var ama sizinki baya az gibi geldi en azından 5 saat kullanım almalısınız diye düşünüyorum . Pili tamamen tükenene kadar kullanmayın , %5 civarı olunca prize takın belki pil tamamen boşaldığından siz %100 olduğu gibi fişten çekiyorsanız , tam pil dolmadan ondan daha hızlı tüketim yaşıyor olabilirsiniz .

• MambaVino kullanıcısına yanıt
    MambaVino,
    Dediğiniz gibi yapıyorum. Fakat 3.5 saati geçemedim. Cihazı almadan önce burada yazılanları okudum ve alanlar ile mesajlaştım. Son update ile sorunun giderildiği yazdığı halde bir gelişme göremedim.16 Gb ram olması pil tüketimini etkiliyor olabilir mi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: gizmoo

MambaVino,
    Dediğiniz gibi yapıyorum. Fakat 3.5 saati geçemedim. Cihazı almadan önce burada yazılanları okudum ve alanlar ile mesajlaştım. Son update ile sorunun giderildiği yazdığı halde bir gelişme göremedim.16 Gb ram olması pil tüketimini etkiliyor olabilir mi ?

ram artışı pil tüketimini de artırır. fakat bahsettiğiniz sürelere düşmez. normalde 7 saat alıyorsanız, 6.5 saat alırsınız en fazla. Kullanım şekliniz, wifi çekim zorluğu vb. durumlarda da batarya tüketimi artar. 13 inç touchbarlı 8gb modeli kullanıyorum. safaride kullanım esnasında yaklaşık 5-6 saat süre alıyorum. %40-50 arası parlaklık. video izlemede ise (youtube) 7 saati geçtiğim oluyor.

Java uygulamalar, flash uygulamalar, arka plan uygulamaları, bluetooth, harddisk kullanımı süreyi düşürür. Ayrıca telefon şarj etmek için bilgisyarı kullanırsanız 1 saatte bile bitebilir şarjınız. bataryada sorun olacağını sanmıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Roark -- 16 Şubat 2017; 11:11:1 >
  • 
Sayfa: önceki 6162636465
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.