Şimdi Ara

Macbook Pro 2016-2017 Touchbar - Touchid / Without Touchbar Kullanıcıları Derneği [ANA KONU] (62. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.219
Cevap
54
Favori
143.141
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6061626364
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • iyi akşamlar bende bu hafta space grey touchbarlı baz model ile aranıza katıldım. thunderbolt 3 gercekten çok güçlü bir bağlantı noktası, harıcı ekran kartı bile takabileceğiniz geleceğin arabirimi.
    senelerdir macbook kullanan birisi olarak magsafeden kurtulmamıza çok sevindim çünkü her adaptörün kablosu bozuluyordu. artık kablo bozulsa bile adaptöre 300 lira vermiyeceğiz.

bir tane usb 3.0 koysalar iyi olurdu ama alışacağız. aliexpressden kılıf aldım, birde logitech bluetooth mouse şimdilik bunlar yetiyor. birde usb-c flashdisk gerekecek.
  • Mac OS Sierra 10.12.4 Public Beta 4'te yoğun safari, microsoft word kullanımı sonucu 9 saatin üzerinde bir pil süresi elde ettim. Bu süreye bilgisayarın sleep modunda kaldığı ve enerji tükettiği zaman da dahil değil. Nereden baksanız 20 saate yakın sleep durumunda kalmıştır bilgisayar. Yani açıp bir gün içinde aynı kullanımı yapmaya kalktığınızda 10 saati çok rahat görebilirsiniz. Kullanım yaptığım sürede ekran parlaklığı %50-%75 arasında değişti, en az 3-4 saat youtube'dan arkaplanda %70-80 ses seviyesinde müzik dinlendi. Safari'de hep 15-20 tab ile multitasking yapıldı. Bilgisayar 15" 2.7 Ghz 8mb cacheli i7 modeli. Bence gayet güzel bir pil süresi, apple gittikçe advertise ettiği pil süresine yaklaşıyor.

Macbook Pro 2016-2017 Touchbar - Touchid / Without Touchbar Kullanıcıları Derneği [ANA KONU]

• quote:

Orijinalden alıntı: confuest

Mac OS Sierra 10.12.4 Public Beta 4'te yoğun safari, microsoft word kullanımı sonucu 9 saatin üzerinde bir pil süresi elde ettim. Bu süreye bilgisayarın sleep modunda kaldığı ve enerji tükettiği zaman da dahil değil. Nereden baksanız 20 saate yakın sleep durumunda kalmıştır bilgisayar. Yani açıp bir gün içinde aynı kullanımı yapmaya kalktığınızda 10 saati çok rahat görebilirsiniz. Kullanım yaptığım sürede ekran parlaklığı %50-%75 arasında değişti, en az 3-4 saat youtube'dan arkaplanda %70-80 ses seviyesinde müzik dinlendi. Safari'de hep 15-20 tab ile multitasking yapıldı. Bilgisayar 15" 2.7 Ghz 8mb cacheli i7 modeli. Bence gayet güzel bir pil süresi, apple gittikçe advertise ettiği pil süresine yaklaşıyor.

Macbook Pro 2016-2017 Touchbar - Touchid / Without Touchbar Kullanıcıları Derneği [ANA KONU]

Hocam ben o süreyi baz modelde alamıyorum.

Grafik şeklinde gösteren programın adı nedir bu arada? Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MrKoenig -- 12 Şubat 2017; 22:50:43 >

• quote:

Orijinalden alıntı: MrKoenig

quote:

Mac OS Sierra 10.12.4 Public Beta 4'te yoğun safari, microsoft word kullanımı sonucu 9 saatin üzerinde bir pil süresi elde ettim. Bu süreye bilgisayarın sleep modunda kaldığı ve enerji tükettiği zaman da dahil değil. Nereden baksanız 20 saate yakın sleep durumunda kalmıştır bilgisayar. Yani açıp bir gün içinde aynı kullanımı yapmaya kalktığınızda 10 saati çok rahat görebilirsiniz. Kullanım yaptığım sürede ekran parlaklığı %50-%75 arasında değişti, en az 3-4 saat youtube'dan arkaplanda %70-80 ses seviyesinde müzik dinlendi. Safari'de hep 15-20 tab ile multitasking yapıldı. Bilgisayar 15" 2.7 Ghz 8mb cacheli i7 modeli. Bence gayet güzel bir pil süresi, apple gittikçe advertise ettiği pil süresine yaklaşıyor.

Hangi Sierra sürümünü kullanıyorsunuz? Ben bu süreyi en son çıkan public beta sürümünde aldım hocam. 10.12.4 Public Beta 2 yani. Ekran görüntüsünü aldığım şekilde görüntülemek için activity monitor'ü açıp yukarıdan Energy kısmına tıklayabilirsiniz. Ben ingilizce sürüm kullandığımdan Türkçe'de enerji mi yazıyor tam bilmiyorum.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: MrKoenig

quote:

Hangi Sierra sürümünü kullanıyorsunuz? Ben bu süreyi en son çıkan public beta sürümünde aldım hocam. 10.12.4 Public Beta 2 yani. Ekran görüntüsünü aldığım şekilde görüntülemek için activity monitor'ü açıp yukarıdan Energy kısmına tıklayabilirsiniz. Ben ingilizce sürüm kullandığımdan Türkçe'de enerji mi yazıyor tam bilmiyorum.

Ben de İngilizce kullanıyorum hocam. 10.12.3 kullanıyorum şuan. Beta aşamasını geçince update ederim hemen.
    Bakayım enerji grafiğine, teşekkürler. İyi forumlar.

• Değerli arkadaşlar bir sorum olacak.
    Macbook 2016 Ultraslim kullanıyorum M5 işlemcili model.

DH forumu açtığım zaman forum yüklenirken öyle kalıyor. Acaba safariden midir diye düşünerek google chrome yükledim. Chrome biraz daha iyi perfonmans gösterse de mesaj sayfası çok yüksek olan konularda yine son sayfaya gitmek istediğimde uzun süre düşünüyor ve açmıyor veya açıyor ama o açana kadar konu 2-3 sayfa mesaj daha ilerlemiş oluyor zaten.

Evde HP notebook var, macbook tan ona geçtiğim zaman aynı konuya rahatlıkla girebiliyorum.
    Bunun ne ile ilgisi olabilir sizce?

confuest hocam, benim macbook ta El Capitan yüklü sizce Sierra ya geçmeli miyim? Nette yorumlara baktığımda pro kullananlar sierra ile birlikte ilk kez fan sesini duyduk diye eleştirmişler. Benim macbook fansız ultraslim model çok ısınır mı acaba diye yüklemeye çekindim açıkçası

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tidus -- 13 Şubat 2017; 8:29:6 >

• tidus kullanıcısına yanıt
    El Capitan Sierra'dan daha iyi durumda hocam en azından 10.12.4 çıkana kadar Capitan'da kalmanızı öneririm.
  • Teşekkür ederim cevap için. Peki yaşadığım sorunla ilgili bir fikriniz var mıdır
    Macbook tan DH forumu düzgün kullanamamam konusunda

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tidus -- 13 Şubat 2017; 10:19:51 >
  • confuest kullanıcısına yanıt
    Cevabınız için teşekkürler hocam öncelikle,autocad,solid works,java gibi uygulamaları kullanmak amacım.Programların osx versiyonları mevcut ancak yüksek verim alabilir miyim hız konusunda o bir soru işareti olarak kaldı.Bir bilginiz varsa konu hakkında paylaşabilirseniz sevinirim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Cem_F1-Mclaren C kullanıcısına yanıt
    Cevabınız için teşekkürler hocam.Hangi modelden satın aldınız acaba?

• quote:

Orijinalden alıntı: StevieW

Cevabınız için teşekkürler hocam.Hangi modelden satın aldınız acaba?

2016 pro base

• crypterografi kullanıcısına yanıt
    Hocam cam hariç algılıyor dizimde kullanmak zorunda kaldım ve gayet güzel çalışıyordu Pil hakkında henüz yorum yapamayacağım daha hiç bitmedi ama almadan önce incelemeleri okudum onlar 6 ay civarında sürelerden bahsediyorlardı. Ama bir şey söyleyeyim mouse'u aldığıma çok pişman oldum ama sebep mouse değil touchpad o kadar iyi ki çizim programları haricinde hiç aramıyorum mouse falan

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: StevieW

Cevabınız için teşekkürler hocam öncelikle,autocad,solid works,java gibi uygulamaları kullanmak amacım.Programların osx versiyonları mevcut ancak yüksek verim alabilir miyim hız konusunda o bir soru işareti olarak kaldı.Bir bilginiz varsa konu hakkında paylaşabilirseniz sevinirim

Bir tek solid yok os x için ama ben onun yerine Autodesk Fusion 360 kullanıyorum hobi amaçlı kullananlara bedava lisans da veriyorlar. Onun dışında java değil (denemedim) ama python harika çalışıyor. Autocad 2017'yi de indirdim ama henüz kurma fırsatım olmadı deneyince onu da yazarım

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mehmedaltair

Hocam cam hariç algılıyor dizimde kullanmak zorunda kaldım ve gayet güzel çalışıyordu Pil hakkında henüz yorum yapamayacağım daha hiç bitmedi ama almadan önce incelemeleri okudum onlar 6 ay civarında sürelerden bahsediyorlardı. Ama bir şey söyleyeyim mouse'u aldığıma çok pişman oldum ama sebep mouse değil touchpad o kadar iyi ki çizim programları haricinde hiç aramıyorum mouse falan

Xiaomi'nun da bluetooth'lu faresi var onunda tasarımı ilginç geldi ama pil süresi hakkında bir detay göremedim ama sizin aldığınızdan alıcam sanırım :)

• arkadaşlar tvt.com.tr isimli siteden daha önce alışveriş yapan oldu mu site güvenilirmi? eğitim indirimi ile macbookpro almayı düşünüyorum
  • dc106 kullanıcısına yanıt
    Evet ben alışveriş yaptım . Apple resmi satış yerlerinden biri içiniz rahat olsun , oradan type c çevirici adaptor almıştım , 2 günde elime ulaşmıştı .

• Magic mouse 2 kullanan varmı? almayı düşünüyorum. Acaba daha iyi alternatifleri varmıdır?
  • simetrik kullanıcısına yanıt
    Magic kullanmadim ama bir mx master olacagini zannetmiyorum. K dandik plastik pacavrasia o parayi verecegine mx master al

• simetrik kullanıcısına yanıt
    Kesinlikle tavsiye ederim. Şarj edilme özelliği ile pil derdinden kurtuluyorsunuz. Pilden çok daha fazla kullanım süresi sunuyor. Sırf 360 derece dokunmatik scroll özelliği sayesinde çok kolay kullanım(Özellikle tarayıcılarda) sağlıyor. Sadece bir süre kullanarak elinizin alışması gerekiyor.
  • burak1952 B kullanıcısına yanıt
    Nadirde olsa CS GO oynayan biriyim, hiç bu tarzda bir kullanımınız oldu mu? Olduysa bilgi verebilir misiniz..

Birde magic mouse hakkında artı ve eksilerini daha çok yazabilirseniz çok güzel olur.

Logitech mx master ve magic mouse 2 arasında kaldım..

• 
Sayfa: önceki 6061626364
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.