Şimdi Ara

Macbook Pro 2016-2017 Touchbar - Touchid / Without Touchbar Kullanıcıları Derneği [ANA KONU] (60. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.219
Cevap
54
Favori
143.141
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5859606162
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    20 yaşında aklı başında olan bir bireyim. Siz ikiniz bana özel mesaj atar mısınız? İstediğiniz cihazımın fotoğraf, video vb. atmak istiyorum. Kesinlikle kendi lafımı yemem. Telefon numaramı vereceğim ve istediğiniz kanıtı da sunacağım. Bekliyorum beyler mutlaka. Bu iş canımı sıkmaya başladı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Giansello G kullanıcısına yanıt
    Ben sizin yalancı bir troll olduğunuzu düşünsem size yardımcı olmak için cevap vermezdim . Yukarıdaki arkadaş sizin hakkınızda öyle düşünüyor , onunda düşünme sebebi sizin yaptığınız abartılı hareketleriniz yüzünden oluyor . Sizin abartılı ve heyecanlı biri olduğunuzu söyledim , bunuda şuanda benim mesajımı tam anlamadan heyecanla cevap yazarak zaten bunu doğruluyorsunuz . Biraz sakin olun , herşeyi abartmayın davranışlarınıza dikkat ederseniz , forumdaki insanların size olumsuz bakmasını düzeltebilirsiniz .

• Touchbar kişiselleştirme hakkında harika bir video buldum burada bulunsun:

• arkadaşlar macbook pro 15" almak istiyorum araştırdığım kadarıyla fiyat olarak 2015 macbookpro 15" MJLQ2TU/A (256gb ssd intel iris pro) fiyat 7500-8000tl ayrıca MJLT2TU/A (512gb ssd ve amd r9 m370x) modeli varmış.Sizce aradaki farka değer mi? Yada almışken bu zamanda 2016 modeli mi almalıyım?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dc106 -- 8 Şubat 2017; 1:35:28 >
  • KONUYU ÇÖPLÜĞE DÖNÜŞTÜRMEYELİM . Lütfen. Lütfen.
  • dc106 kullanıcısına yanıt
    Geçen seneki seriden olan intel iris ve amd' li olanla bahsettikleriniz arasında ekran kartı olarak ciddi fark var , artı olarak Amd kullanan bilgisayar daha güçlü . Aradaki farka değmesi sizin yapacağınız işlere göre değişir , neler yapmak istediğinizi söylerseniz daha yararlı olur . Bütçe sıkıntınız yoksa tabi 2016 serisi MacBook Pro almanızı tavsiye ederim . Yalnız şunu belirteyim eğer ki para durumunuz zenginlik derecesinde değilse , sadece 15'' düşünüyorsanız vereceğiniz paralar ciddi miktarlar bana şahsi fikrimi sorarsanız son çıkan 15'' olan başlangıç fiyatı 11.500 TL gibi bir rakam ile satın almanızı tavsiye etmem .

• MambaVino kullanıcısına yanıt
    Evde kullandığım masaüstü bilgisayarım hem oyun hem de diğer işler için gayet yeterli .Macbooktan aynı performansı beklemiyorum,cihazı seyahatlerde ve yazlıkta kullanmak için almayı düşünüyorum, oyun oynamam ama cihazın hızlı olması, kasmaması ve az ısınması ilk tercihim.Açıkçası o kadar para verip yavaş bir cihaz almak istemiyorum.2015 serisi ile 2016 arasındaki performans olarak çok fark var ise 11.500tl (hatta +1000 4gb ekran kartı)verebilirim ama sizinde dediğiniz gibi fiyat bir hayli uçuk.Birde 2015 amd olan modelin satışını bulamadım.
    Merhaba. Benim tavsiye 13.3" modellere bakman daha doğru olacaktır.

Bu arada bende 13.3 Base model ile aranıza katıldım arkadaşlar.
    O zaman size tavsiyem Macbook Pro 2016 13 " base model veya Touchbar'lı modeller olacaktır . Dediğiniz işler için gayet yeterli ve hızlı , bende base modelini kullanmaktayım gayet memnunun . Taşıma kolaylığı olarakta 15" lerden daha kolay ve dahada hafif olması büyük avantaj . Fan sesini şuana kadar bir tek Football Manager 2017 oynarken duydum ondada rahatsız edici şekilde değil , diğer işlemlerde fan sesi hiç yok .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MambaVino -- 8 Şubat 2017; 11:59:53 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dc106

Evde kullandığım masaüstü bilgisayarım hem oyun hem de diğer işler için gayet yeterli .Macbooktan aynı performansı beklemiyorum,cihazı seyahatlerde ve yazlıkta kullanmak için almayı düşünüyorum, oyun oynamam ama cihazın hızlı olması, kasmaması ve az ısınması ilk tercihim.Açıkçası o kadar para verip yavaş bir cihaz almak istemiyorum.2015 serisi ile 2016 arasındaki performans olarak çok fark var ise 11.500tl (hatta +1000 4gb ekran kartı)verebilirim ama sizinde dediğiniz gibi fiyat bir hayli uçuk.Birde 2015 amd olan modelin satışını bulamadım.

Performans konusunda SSD yazma ve okuma hızlarında muazzam fark var. Isı yönetimi ve soğutma konusunda da 2016 bariz şekilde önde 2015 modeller cpu clock hızını düşürmek zorunda kalıyor yüksek sıcaklıktan dolayı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi confuest -- 8 Şubat 2017; 13:2:10 >

• cevap için teşekkürler arkadaşlar evet 13" gayet kullanışlı duruyor ama kafamı karıştıran günlük kullanımda iki tane monitörüm var birisi 34" bir diğeride 27" açıkcası onlar bile gözüme küçük geliyor o yüzden 13" ekrana alışabilirmiyim?
    O dediğiniz boyutlara göre kıyaslarsak 15" 'te ufak gelir çünkü 13" ile aralarında çok büyük ekran farkı yok . Bence ideal ekran boyutunda , ben hemen alıştım hiç ufak diye sıkıntı çekmedim . Yakınlarınızda Apple Store , Lydia , Pupa gibi Apple mağazaları varsa oralardaki teşhir ürünlerden ürünlere bakın orada kullanın , ona göre kararınızı verin .

13" modelde harici ekran kartı yok ve tüm modeller iki çekirdekli işlemciyle geliyor. 15" modelin ise tam ekran boyutu 15.4" ve tüm modelleri harici ekran kartıyla ve 4 çekirdekli i7 işlemciyle birlikte geliyor. 34" ve 27" inch monitör kullanıyorsanız 13" e alışmanız çok zor yine de en yakın Apple reseller'a uğrayıp bakın.
  • Merhaba arkadaşlar.

2016 15" modeli ile 16 Şubatta aranıza katılacağım inşallah.

Ek olarak kararsız kaldığımdan dolayı zam öncesinde, 2016 13" ve 15" model ve 2015 15" modellerinden ön sipariş vermiştim(havale ödemesini seçerek.)

Yani zamsız fiyattan mac siparişlerim var hali hazırda ödemesini yapıp alabileceğim.
    Bu noktada yeni satın alacak arkadaşlar var ise, aramızda anlaşıp siparişi kendisine yönlendire bilirim. Fatura vs. de adınıza olacak şekilde.

Fiyat bakımından 1500-2000 arası fiyat farkı var biliyorsunuz. Detay isteyen arkadaşlar için PM
  • evet en kısa zamanda macbook satan bir yere gideceğim birde 13" touch barlı baz model aklıma yattı gibi ama 8gb biraz az geldi acaba upgrade ile 16gb almak istesem sadece apple store dan mı satın alabilirim ?

Evet sadece Apple Store'dan sipariş verebilirsiniz . Ama sizin kullanımlarınız için 8 GB ram yeterli . Ama yinede 16 GB olsun diyorsanız Apple Online Store'dan bilgisayarı satın alırken ekleme yaparak 1000 TL karşılığı oradan ödeme yaparak alabilirsiniz . Sipariş bilgisayar yurt dışında üretildiğinden burada alan arkadaşlar oldu , gelmesi ortalama 1 ay sürüyor .

• Arkadaşlar bilgisayarım bana bugün ulaştı.okuduğum kadarıyla güncelleme yapan arkadaşlar bazı sorunlarla karşılaşmışlar.Bilgisayar 10.12.2 sürümü ile geldi.10.12.3 e güncellemeli miyim? birde temel programlar önerebilirmisiniz?

not: bilgisayarı daha fişe takmadım pil döngüsünü nasıl yapmalıyım?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oguayv -- 8 Şubat 2017; 21:11:33 >
  • MambaVino kullanıcısına yanıt
    anladım acaba birde apple store baktım macbookların fiyatları düşmüş gözüküyor sizde de öyle mi?
    edit: eğitim indirimi için geçerliymiş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dc106 -- 8 Şubat 2017; 23:0:19 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: oayvaz27

Arkadaşlar bilgisayarım bana bugün ulaştı.okuduğum kadarıyla güncelleme yapan arkadaşlar bazı sorunlarla karşılaşmışlar.Bilgisayar 10.12.2 sürümü ile geldi.10.12.3 e güncellemeli miyim? birde temel programlar önerebilirmisiniz?

not: bilgisayarı daha fişe takmadım pil döngüsünü nasıl yapmalıyım?

10.12.3'e kesinlikle güncelleyin batarya konusunda ciddi iyileştirmeler var

• Arkadaşlar merhabalar bende yeni bir bilgisayar almayı düşünüyorum yakın bir zamanda asıl amacım mühendislik programlarını kasmayacak şekilde çalıştırması mac tasarım açısından gayet cezbediyor 13 ve 15 inch prolara bakıyorum ancak daha uygun fiyatlara lenovo yoga gibi bilgisayarlarda mevcut sizin mac konusundaki önerileriniz nedir konu yeri belki doğru olmayabilir ama yardımınız için şimdiden teşekkür ederim

• 
Sayfa: önceki 5859606162
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.