Şimdi Ara

Macbook Pro 2016-2017 Touchbar - Touchid / Without Touchbar Kullanıcıları Derneği [ANA KONU] (34. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.219
Cevap
54
Favori
143.141
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3233343536
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Siyah aldım ben. Griye göre belli ediyor parmak izini ama çok hoş duruyor. Ama aşırı bir durum yok. Gride nerdeyse hiç göstermiyordu siyah renkte hafif bir parmak izi belli ediyor. Zaten yaşadığım sorunlardan dolayı doğru düzgün kullanamadım. Bakalım ileriki zamanlarda nasıl olur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben ekran sorunu ile karşılaşmadım. Pil ömrü ise sanırım şu an genel şikayet konusu. Pili ben daha çok test edemedim, yanıltmayayım o yüzden. Daha sonra pil ile ilgili bilgi vereceğim.
  • Benim 15" macbook 2 günde 5 tane ülke dolaşıp çinden Türkiye'ye giriş yaptı. Ve 5 gündür gümrükte yatıyor. 8 kasımdan beri bekliyorum. Ama şu son gümrük işi artık deli edecek.

Bu malın muayenesi yok, resmi ithalat olan ürün. Neyi bekliyoruz kardeşim.

Macbooku gönderilip yurda giriş yapan arkadaşlara tavsiyem. En büyük sabır burda gerekiyormuş. İstanbul Yeşilköy'ü takip sayfanızda gördükten sonra 1 hafta daha ekleyin. Ki moraliniz bozulmasın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Reason -- 13 Aralık 2016; 20:48:30 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Reason

Benim 15" macbook 2 günde 5 tane ülke dolaşıp çinden Türkiye'ye giriş yaptı. Ve 5 gündür gümrükte yatıyor. 8 kasımdan beri bekliyorum. Ama şu son gümrük işi artık deli edecek.

Macbooku gönderilip yurda giriş yapan arkadaşlara tavsiyem. En büyük sabır burda gerekiyormuş. İstanbul Yeşilköy'ü takip sayfanızda gördükten sonra 1 hafta daha ekleyin. Ki moraliniz bozulmasın.

Salı-Cuma arası beklemişti benim. Sizin haftasonuna denk geldiyse süre uzamıştır ki telefonla Apple'ı aradığımda 1 hafta 10 gün sürebilir demişlerdi, benimki iyi bile gelmişti yani.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Reason

Benim 15" macbook 2 günde 5 tane ülke dolaşıp çinden Türkiye'ye giriş yaptı. Ve 5 gündür gümrükte yatıyor. 8 kasımdan beri bekliyorum. Ama şu son gümrük işi artık deli edecek.

Ülkemiz gümrük prosedürlerinin ağır ilerlemesi kaynaklı maalesef.

Tabi üstüne apple gibi firmaların 3-5 ürün değil bir seferde binlerce ürün gümrükten çekmesi gerektiğinden süreç uzayabiliyor. Ben 1 tane ürün çekerken bile 3-4 gün beklemiştim, apple'ın 5-6 günde binlerce ürünü çekmesi kabul edilebilir bir durum.

• Bu gönderim hazırlığı ne kadar sürüyor acaba. Dün akşamdan beri gönderim hazırlığında fakat hala daha kargolanmadı.
  • Az önce macbookum kargolandı. Yarın elime geçicek inşallah

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thecivilized -- 14 Aralık 2016; 17:48:37 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben de bugün bir 2012 mid kullanıcısı olarak, gidip 13 inch touchbarsız modelden aldım. Açıkçası touchbar kafamı kurcalıyordu, bugün Apple'da yaklaşık 30 dakika inceleme imkanı buldum ve çok büyük bir etki yaratmadı bende. Dolayısıyla 1000 küsür lira fazladan ödememek için base modeli tercih ettim.

Şu ana kadar fazlasıyla memnunum.
  • Louise Attaque kullanıcısına yanıt
    13'' mid 2012 modelinden 15'' late 2016 modeline geçiş yapacağım. Batarya süresi çok kafa karıştırıyor bende... Eğer hafif kullanımda 6 saat üstü batarya süresi vermezse pişman olurum... umarım olmam...
  • quote:

Orijinalden alıntı: dedehakan

13'' mid 2012 modelinden 15'' late 2016 modeline geçiş yapacağım. Batarya süresi çok kafa karıştırıyor bende... Eğer hafif kullanımda 6 saat üstü batarya süresi vermezse pişman olurum... umarım olmam...

Hocam batarya sorunu sadece 13" touchbar modelinde var diğer modellerde verilen süreleri görebiliyorsunuz

• quote:

Orijinalden alıntı: dedehakan

13 inch touchbarlı modelin batarya süresi hakkında pek olumlu şeyler söylemiyorlar, ama kendim kullanmadığım için kesin bir şey söyleyemiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: soylukan

quote:

Orijinalden alıntı: Louise Attaque

Ben de bugün bir 2012 mid kullanıcısı olarak, gidip 13 inch touchbarsız modelden aldım. Açıkçası touchbar kafamı kurcalıyordu, bugün Apple'da yaklaşık 30 dakika inceleme imkanı buldum ve çok büyük bir etki yaratmadı bende. Dolayısıyla 1000 küsür lira fazladan ödememek için base modeli tercih ettim.

Şu ana kadar fazlasıyla memnunum.

hocam güle güle kullan ama touchbar şu an emekleme aşamasında olduğu için çok fikir vermeyecektir, misal geçen gün adobe photoshop için olan güncellemesini geçti. Buna diğer yazılım firmaları da zamanla eklenerek gündelik pratikliği arttırılacak. iPhone daki force touch gibi düşün.

Doğru tabii mutlaka daha çok gelişecektir.

Yalnız yeni klavye mekanizması hoşuma gitti fakat ciddi anlamda gürültü çıkartıyor, bu acaba elimdeki cihazın bir kusuru mu yoksa direkt yeni macbooklar mı böyle onu çözemedim.

• Louise Attaque kullanıcısına yanıt
    ilk bir haftadan sonda klavye sesinin azaldığı yönünde yorumlar okumuştum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • son güncelleme ile batarya süresi optimize edilmiş diye okudum. Acaba fark edildi mi güncelleme? batarya süresi optimize edilmiş mi?
  • Son güncellemede grafik ile ilgili sorunların çözüldüğü belirtiliyor. Parantez içinde Ekim 2016 modelleri diye belirtilmiş. Grafik sorunu olanlar bu güncellemeyi keisn denesin.
  • ßæ ß kullanıcısına yanıt
    Cihazı aldık Kasım 23 te üzerine güncelleme çıkarttılar hala bekliyoru ürünler işleniyorda
  • Benim 15" Touch Bar gümrükten çıktı. yarın elimde olacak inşallah. İlk izlenimlerimi paylaşacağım.
  • Arkadaşlar . istanbulda yada yakın olanlar neden gidip zorludan almıyor anlamadım .. ben sorduğumda çok mal var . geldimi zaten öyle 50 100 tane gelmiyor binlerce geliyor demişti apple TR deki eleman telefonda...
  • Reason kullanıcısına yanıt
    darısı başıma :)
  • Teardown'lara uzunca bir süre göz attıktan sonra iyi ki Touchbar'lı olan versiyonu almışım dedim(henüz cihazıma kavuşamamış olsam da ). Bu sonuca varmamda teardown'larda gördüğüm 2 önemli nokta sebep oldu.

Touchbarlı versiyonda Touchbar'dan dolayı değil de yeni eklenen speaker'lardan dolayı Apple bataryayı biraz küçültmüş gibi görünüyor. Ancak öyle abartıldığı gibi 1 saat fln fark yaratacak kadar bir batarya kapasitesi kaybı değil. Bence yeni speakerlar için fazlasıyla değer, küçücük bir batarya kapasitesinden feragat etmek.

Öte yandan bazı arkadaşlar Touchbar'lı versiyonun daha fazla ısınacağını söylemişler bunun tam tersinin doğru olacağını düşünüyorum. Touchbar'lı versiyon 2 soğutma bloğu+fan ile geliyor. Touchbarsız modelde ise tek fan var. Cihazlardaki işlemcilerin Boost Clock hızları birbirine çok yakın olduğundan işlemci yük altında kaldığında Touchbarsız modelde ciddi ısınmalar meydana gelecektir.(Buna örnek olarak Macbook Air leri gösterebiliriz. Şayet aranızda kullanan varsa ne demek istediğimi daha iyi anlayacaktır.)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi confuest -- 15 Aralık 2016; 23:54:6 >

• 
Sayfa: önceki 3233343536
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.