Şimdi Ara

Macbook Pro 2016-2017 Touchbar - Touchid / Without Touchbar Kullanıcıları Derneği [ANA KONU] (32. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.219
Cevap
54
Favori
143.130
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3031323334
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ben de fonsiyon tuşlu Macbook Pro modeli alarak aranıza katıldım. Siparişi verdikten yaklaşık 24 saat sonra teslim edildi. Şu an kullanmakyan memnunum. Yanında typc usb dönüştürücü almıştım. Açıkçası gerçekte, ekran göründüğünden daha kaliteli duruyor. USB 3.0 desteği var. İndirimde iken almanızı tavsiye ederim.
  • Havale indirimi internete özel değil değil mi? Akasya'ya gidip peşin ödeme yapsam, öğrenci indirimiyle beraber 5400 liraya alabiliyor muyum touchbarsız modeli?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Louise Attaque

Havale indirimi internete özel değil değil mi? Akasya'ya gidip peşin ödeme yapsam, öğrenci indirimiyle beraber 5400 liraya alabiliyor muyum touchbarsız modeli?

evet ben öyle aldım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: soylukan

Aldik almasina da getiren yok

Siparis 11 Kasim, ustunden 1 ay gecip hala siparis isleyen firmaya apple denir

Tahmini teslim tarihi nedir acaba

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Valla hocam ben 23 Kasımda aldım benim de 9-16 ocak ara ara macbook aldığımı unutur oldum siz bi de benden 2 hafta fazla sabretmiş durumdasınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Murat4541

quote:

Orijinalden alıntı: Louise Attaque

Havale indirimi internete özel değil değil mi? Akasya'ya gidip peşin ödeme yapsam, öğrenci indirimiyle beraber 5400 liraya alabiliyor muyum touchbarsız modeli?

evet ben öyle aldım.

Çok teşekkür ediyorum.
  • Bu arada ekranın gidip gelmesi sorununu yaşayan var mı? Sadece Powerpoint programında yaşadım şimdiye kadar ama. Programı kapatınca düzeldi. Yazılımsal bir sorun ve tabiki Windows ürünü yine. Ama başka yaşayan var mıdır?

• < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi karasahinemre -- 12 Aralık 2016; 17:32:25 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: thecivilized

quote:

Aldik almasina da getiren yok

Siparis 11 Kasim, ustunden 1 ay gecip hala siparis isleyen firmaya apple denir

Tahmini teslim tarihi nedir acaba

9-16 Ocak

13'' - 15'' yada upgradeli-normal farkettirir. 13'' modelden çok sipariş olduğu için gecikmelidr. Ben 15'' 460 ekran kartı güncellemeli aldım. 29kasımda. Teslim tarihi 9-16 ocak gösteriyor...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: gentscrux

Teşekkürler cevaplar için. Kafam biraz karışık aşağıya bazı görüşlerimi paylaştım. Görüşlere gelecek cevaplar alım konusundaki fikir açısından bizlerin daha kolay karar vermesine yardımcı olabilir.

Tüm cihazları Apple Store'da denedim. Özellikle touchbar nasıl bir şeydir diye inceledim. Çok fiyakalı görünen ama çok önemli gibi gözükmeyen işlerde kolaylık sağladığını düşündüğüm arabirim (şu anda). İlk başta etkiliyor. Sırf bu etki ve inovasyon ile birlikte gelişme potansiyeli olduğu için touchbarlı versiyonu almak istiyorum. Muhtemel etki kullanımla birlikte nasıl değişir onu bilemiyorum.Tartışmaya açık. Diğer yönden yapılan iyileştirmeler gerçekten takdire şayan. Ekran parlaklığı ve renkler açısından bir önceki nesil macbook pro retina ekranlar arasında hissedilir bir fark var. Ekrana bakmak keyif veriyor. Bu kalitede bir ekranı ben notebooklarda daha önce görmedim. Diğer bir iyileştirme sesde. Ses inanılmaz seviyede. Store da birçok insan ve uğultu olmasına rağmen çok temiz ve yüksek ses aldım. Eski modellerle kıyasladım bariz fark vardı. Bunun dışında tasarım olarak çok güzel duruyor. Aslında bu iyileştirmeler kanımca daha önemli. Kişisel kullanıma daha fazla etkisi olacak olmazsa olmaz şeyler. Zamanla da keyif almaya devam edecceğimize kesin gözüyle baktığım iyileştirmeler.

Touchbarlı ürün alıp evinde deneyimleme fırsatı bulan arkadaşlar touchbarın ilk anda verdiği olumlu etki hala devam ediyormu?. Yoksa bir pazarlama cilalaması mı?

Bazen diyorum kendi kendime bu kadar fazla masrafa girip Apple'a gereksiz yere para kazandırma. Git macbook pro 2016 13 inch base touchbarsız versiyonu al keyfine bak ?

Arkadaşlar bende a13" base model (touchbarsız) 16gb yapılandırma ile aranıza katıldım. Tercih sebebim pil süresi oldu. Teslimat 30 aralık gibi gözüküyor

• Beyler 13" MacBook Pro alarak rami 16 gb mi yaparsiniz yoksa islemciyi i7 mi yapardiniz? Ya da yeni MacBook Pro yu rami 16 gba yükseltmis olarak mi alirdiniz? Tavsiyelerinizi bekliyorum. İsyerinde normal bir pc olarak kullanilacak. Butce 6750

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dewre -- 12 Aralık 2016; 20:35:24 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dewre

Beyler 13" MacBook Pro alarak rami 16 gb mi yaparsiniz yoksa islemciyi i7 mi yapardiniz? Ya da yeni MacBook Pro yu rami 16 gba yükseltmis olarak mi alirdiniz? Tavsiyelerinizi bekliyorum. İsyerinde normal bir pc olarak kullanilacak. Butce 6750

Eğer yazılım gibi şeylerle ilgilenecekseniz 8 GB ram sistemdeki dar boğazı oluşturacaktır diye düşünüyorum. O yüzden 16 GB ram yaptıktan sonra öteki yükseltmelere bakılmalı bana kalırsa.
    Ben de baz modeli 16 GB ramli olarak aldım böyle düşündüğüm için.
  • Arkadaşlar bu butterfly mekanizmasından mıdır nedir nedense "uy" tuşları diğer tuşlara nazaran daha çok ses çıkartıyorlar(örneğin "nb"). Bu normal mi yoksa sadece bende mi böyle oluyor?( 2016 base model) Bunun benzeri durum sol ok tuşu ve sağ ok tuşunda da mevcut sağ ok tuşu biraz daha seslii.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi chopinnyc -- 12 Aralık 2016; 21:20:24 >
  • Üstad öyle üst düzey yazilimlar kullanilmayacak. O halde 8 gb ram yeterli gelir değil mi? Onun yerine işlemciyi artirmak daha baskin geliyor.

Ote yandan yeni macbook pro alirsam da yalnizca ram i artirmaya uygun butcem var?

Eski macbook pro fakat i7 islemci (ram 8 gb)
    Yeni macbook pro (touchidsiz) fakat ram 16 gb (islemci i5)

• quote:

Üstad öyle üst düzey yazilimlar kullanilmayacak. O halde 8 gb ram yeterli gelir değil mi? Onun yerine işlemciyi artirmak daha baskin geliyor.

Ote yandan yeni macbook pro alirsam da yalnizca ram i artirmaya uygun butcem var?

Üst düzey yazılım kullanılmayacaksa i7'nin gereği ne ki hocam. Bana sorarsanız i7'den önce RAM'i değiştirmek lazım. Almadan önce çevremde konuştuğum herkes RAM yükselt dedi. Ki zaten Android Studio vs. kullandığım için lazımdı, ben de onu yükselttim.
    Tabi benim görüşlerim duyduklarım ve okuduklarımdan dolayı bu şekilde, Benchmark testi gibi testler sunacak olan olursa onu dikkate alınız.

Bu arada geçen senenin 15" baz modeli de biraz bütçenizi arttırırsanız düşünülebilir. 16 GB ram standart geliyor onda, işlemcisi de i7.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MrKoenig -- 12 Aralık 2016; 22:4:5 >

• hocem şuanda denedim. 13-23 ocak tarihi gösterdi... kasım sonu aralık başı sipariş verenler, yılbaşına takılıyor. O yüzden 2 hafta geç alacağız ürünleri...Ancak Cumaya kadar çıkarsa bir ihtimal, belki yeni yıl hediyesi olur.

Ama kasım sonunda sipariş verdiyseniz aralık ayında beklemeyin derim...

Umarım hatta nolur yanılırım inşallah
  • bende bugün ürünü aldım. 2015 macbook pro kullanıyordum. 2015 modelinde hiç bir ses çıkmazken bu modelde klavye tuşlarından rahatsız edici şekilde ses çıkıyor? acaba ilk gelen partideki ürünlerde fabrika hatası mı var ? 2016 15 inç macbook kullanıyorum şuan da klavyenin sesli çalışması ciddi manada canımı sıktı.
  • quote:

Üstad öyle üst düzey yazilimlar kullanilmayacak. O halde 8 gb ram yeterli gelir değil mi? Onun yerine işlemciyi artirmak daha baskin geliyor.

13" e koyulan işlemciler çift çekirdekli i7'ler yani i5'ten öyle saat hızı dışında pek bir farkları yok. Hatta L3 cache'leri bile aynı. Kesinlikle değmez. Onun yerine rami yükseltip uzun süre bu macbook'un keyfini çıkarabilirsiniz. Apple 4 çekirdekli i7'leri sadece 15" modellere koyuyor.

• Bende touch barsiz base model ile araniza katildim arkadaslar lydia dan ogrenci indirimi 6 taksit ile 5403 tl gibi bir fiyata geldi siparisim akabinde 1 gun sonra urun elime ulasti ilk izlenimlerim hizli sessiz be kullanimi cok konforlu bir cihaz ileriki gunlerde daha ayrintili bilgilendirmeler yapacagim alan arkadaslara hayirli olsun bekleyen arkadaslara Allah sabir versin bu arada cihazi alacak arkadaslar usb-c usb a cevirici fiyat dusukken almanizi tavsiye ederim usb-c hub icin arayislarim suruyor ilaveten sandisk in usb-c usb a 32 gb dual flash bellegini aldim dosyalar belge vs konusunda sikinti yasamiyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: turgut4434

bende bugün ürünü aldım. 2015 macbook pro kullanıyordum. 2015 modelinde hiç bir ses çıkmazken bu modelde klavye tuşlarından rahatsız edici şekilde ses çıkıyor? acaba ilk gelen partideki ürünlerde fabrika hatası mı var ? 2016 15 inç macbook kullanıyorum şuan da klavyenin sesli çalışması ciddi manada canımı sıktı.

Macrumors forumuna göz atmanızı tavsiye ederim orada bütün sorunlar ve çözümlerle ilgili bilgi oluyor. Orada da tuşlardan şikayet eden bayağı insan vardı ama 1 hafta kullanımdan sonra tamamen düzeldiğini söylüyorlar.

Örnek konu:http://forums.macrumors.com/threads/strange-keyboard-clicking-sounds-on-new-macbook-pro-15-inch-touchbar.2019743/

Bunun bir de ana konusu vardı da bulamadım şu anlık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmedaltair -- 12 Aralık 2016; 23:52:54 >

• 
Sayfa: önceki 3031323334
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.