Şimdi Ara

Macbook Pro 2016-2017 Touchbar - Touchid / Without Touchbar Kullanıcıları Derneği [ANA KONU] (31. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.219
Cevap
54
Favori
143.130
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kullandiginiz modeli tam bilemiyorum benim test yapmis oldugum alet 15inc 2.7ghz modeli. Nette benzer videolar gordukten sonra bende meraktan test etmistim. Eger program dogru degerleri gosteriyor ise bence buyuk problem. Suana kadar kullandigim hicbir laptopta yuk altinda 92 dereceden yukarisini gormemistim. belki cok uzun sure stresstest altinda 92 yi gectigi oluyordu. 1 dakika icinde render ile 100 derece imkansiz gibi. 2015 ten daha az isiniyor deniliyor. eger gercekse 2015 ne haldeymis acaba.
  • Zihtumreth Z kullanıcısına yanıt
    15 inçte normal sanırım 4 çekirdekli olduğu için. Ben 13 inç base modeli kullanıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Louise Attaque

Arkadaşlar şu an hem base hem de touch barlı 13 inch model için en uygun fiyatı veren yer neresi? Pozitif Elektronik diye bir yer var fakat pek güvenemedim, touch barlı model de ellerinde yokmuş 3-4 hafta sonra gelir dediler.

tvt.com.tr ye bir bakın ben late 2013 almıştım o zaman sorunsuz elime ulaşmıştı bilginize şu anda 2016 13 inch siparişim bulunuyor fakat stok yok bilginiz olsun bu hafta içinde stoklara gireceğini söylediler aradığımda daha uygun fiyatlı bir yer bulamadım ben.
  • Aranızda Mühendis-öğrenci olupta alan var mı?

Mühendisler sadece Windows mu kullanıyorlar kimse yok mu :)
  • muhendis olarak ben mac osx kullaniyorum... is yerindeki bilgisayarim windows ama bende windows bilgisayar yok. ondan dolayi jailbrak yaparken sikinti yasiyorum hep....

is anlaminda bir eksiklik yasamiyorum. oracle veri tabaninda plsql kullanmam gerektiginde toad kullaniyorum. .net gerektiginde de is yerindeki bilgisayarima uzaktan baglanip oradan hallediyorum. ha ille de kendi bilgisayarimdan yapmam gerekiyorsa da ozaman parallels ile sanal windowstan hallediyorum....

Bir bilgisayar muhendisi olarak son 3 yildir mac os kullaniyorum... ve 3 yildir eksikligini hissettigim tek program internet download manager tarzinda hizli, kararli, ve etkili bir uygulama gormedim.. sanal makinede kurulu ama sanalda olunca o sekilde is yapmiyor.(windows tarafina download ediyor ama safariden linki buldugumda birkac sn sanalin acilmasini beklemek zorunda kaliyorum....vs.. sacma geliyor.)

onun disinda is alaninda hic bir sikinti yasamazsiniz... Ogrenci olanlarda da ayni sekilde. Zaten okula yonelik programlamalari mac os' den halledebilirsiniz. Ihtiyaciniz oldugunda sanaldan kurulu windows ile visual studio'yu halledersiniz. Ama is downloada geldi mi IDM(internet download manager) alternatifi yok...

• dedehakan D kullanıcısına yanıt
    Güzel anlatmışsınız teşekkür ederim.
    IDM pek kullanmaya ihtiyacım olmadı. Hatta bir ara yükleyip sonra tekrar sildim.

Yaklaşık 2 yıl Lenovo kullandım Wi-Fi kopması yüzünden pc mi doğru düzgün kullanamadım. Maalesef Lenovo ve diger çoğu firmanın servis kalitesi kötü. Geçenlerde kuzenim laptop aldı ve ekran kartı durduk yere yanmış. Sıvı teması diye laptobun fiyatına yakın para istediler.

Belki de sırf servis,malzeme kalitesinden ve MacOS için istiyorum. Zira bu para aralığında daha iyi Laptoplar var. Ama ne zaman bakmaya gitsem. Çok hantallar. Taşıma sıfır. Pil ömürleri maalesef acayip düşük ki benim birinci etkenim o.

Yani çoğu kişiye sorsam veya baksam mutlaka git MSI Laptop al diyecekler. Forumda bir arkadaş herkes kampüste hantal msi laptoplar ve ac adaptörler ile gezerken -Hangi laptop kullanıyordu hatırlamıyorum- kendisi sadece laptobu koyup gittiğini söylüyordu.

Ben her seferde olabildiğince bakıyorum ve (Haddimi de aşarak bakıyorum zira PC lere karşı içimde bir aşk var) gaming tarzı laptoplar acayip ağır geliyor. 3-4 kilo özellikle. Çok komik duracak.

Yazın Hollanda ya gidebilme imkanım olursa açıkçası macbooklara da bakacağım. Güzel bir ürün denk gelirse oradan almak bana daha mantıklı gelir.

Geçen güne kadar apple a karşı acayip gıcıktım ama,Tr servisleri,malzeme kalitelerinin düşük olması vb. Sorunlar psikolojimi bozuyor...

• Zorlu veya akasyada stok varmı acaba bilgisi olan varmı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: bydemirci

Zorlu veya akasyada stok varmı acaba bilgisi olan varmı?

Dün zorluda stok sordum sadece 13 inch Touch Bar olmayan model vardı.
  • İzmirde olan arkadaşlar stoklarla ilgili bilginiz varmı?
  • Arkadaşlar 13 inch macbook pro touchbarlı versiyonu alma arifesindeyim. Uzun vadede ram ya da ssd güncellemelerinden hangisi yapmak daha mantıklı ? Benim görüşüm biraz daha ssd yönüne yatırım yapmaktan yana. Daha önce Mac kullanmadığımdan dolayı pek bir fikrim yok. 8 gb ram ileride performans sıkıntıları yaratır mı?
  • gentscrux G kullanıcısına yanıt
    Bende aynı sorunlara kafa yordum. En sonunda 15 inçlik modelde karar kıldım hem ekran kartı olduğu ve base modelde 16 gb olduğu için. Ssd de sorunun olacağını zannetmiyorum bi ara kablo alıp hdd ile çözebilirsin ama ram için ileride sıkıntı yaşamaman için 16 gb ı tercih etmeni tavsiye ederim sonuç olarak bu bilgisayarları 4-5 sene kullanacağız. Hayırlı olsun şimdiden
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ckarduzz

Bende aynı sorunlara kafa yordum. En sonunda 15 inçlik modelde karar kıldım hem ekran kartı olduğu ve base modelde 16 gb olduğu için. Ssd de sorunun olacağını zannetmiyorum bi ara kablo alıp hdd ile çözebilirsin ama ram için ileride sıkıntı yaşamaman için 16 gb ı tercih etmeni tavsiye ederim sonuç olarak bu bilgisayarları 4-5 sene kullanacağız. Hayırlı olsun şimdiden

Sistemi çok yoran işler yapmayacağım.Taşınabilirliği açısından 13 inchlik model tercih etmeyi düşünüyorum. 16 gb ram yükseltmesi benim de ilk aklıma gelen seçenek ama kapasite konusu hala kafama takılıyor. Macbook'ların ram tüketiminin düşük olduğu söyleniyor. Teşekkürler cevap için.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gentscrux

quote:

Orijinalden alıntı: Ckarduzz

Sistemi çok yoran işler yapmayacağım.Taşınabilirliği açısından 13 inchlik model tercih etmeyi düşünüyorum. 16 gb ram yükseltmesi benim de ilk aklıma gelen seçenek ama kapasite konusu hala kafama takılıyor. Macbook'ların ram tüketiminin düşük olduğu söyleniyor. Teşekkürler cevap için.

günlük kullanım için 8 gb çok yeterli. render vb ağır işler yapmayacaksan ramini asla dolu görmeyeceksindir. arada neredeyse i7 laptop kadar fiyat farkı var. 8gb osx için yeterli. gereksiz masrafa gerek yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: gentscrux

Arkadaşlar 13 inch macbook pro touchbarlı versiyonu alma arifesindeyim. Uzun vadede ram ya da ssd güncellemelerinden hangisi yapmak daha mantıklı ? Benim görüşüm biraz daha ssd yönüne yatırım yapmaktan yana. Daha önce Mac kullanmadığımdan dolayı pek bir fikrim yok. 8 gb ram ileride performans sıkıntıları yaratır mı?

Mac Os eskiden çok az ram kullanıyordu hocam. Özellikle El Capitan'dan itibaren ram kullanımında müthiş bir artış oldu. Bu cihazların ramini birdaha değiştirme fırsatınız olmadığı için mutlaka 16gb ram upgrade'ini yapmanızı tavsiye ederim. SSD olarak ihtiyacınıza göre 256 veya 512gb'tan daha fazlasını tercih etmeyin derim ben. Cihazda çok fazla veri tutmayı planlıyorsanız 512gb ssd upgrade'i sizin çok işinize yarayabilir.

• Teşekkürler cevaplar için. Kafam biraz karışık aşağıya bazı görüşlerimi paylaştım. Görüşlere gelecek cevaplar alım konusundaki fikir açısından bizlerin daha kolay karar vermesine yardımcı olabilir.

Tüm cihazları Apple Store'da denedim. Özellikle touchbar nasıl bir şeydir diye inceledim. Çok fiyakalı görünen ama çok önemli gibi gözükmeyen işlerde kolaylık sağladığını düşündüğüm arabirim (şu anda). İlk başta etkiliyor. Sırf bu etki ve inovasyon ile birlikte gelişme potansiyeli olduğu için touchbarlı versiyonu almak istiyorum. Muhtemel etki kullanımla birlikte nasıl değişir onu bilemiyorum.Tartışmaya açık. Diğer yönden yapılan iyileştirmeler gerçekten takdire şayan. Ekran parlaklığı ve renkler açısından bir önceki nesil macbook pro retina ekranlar arasında hissedilir bir fark var. Ekrana bakmak keyif veriyor. Bu kalitede bir ekranı ben notebooklarda daha önce görmedim. Diğer bir iyileştirme sesde. Ses inanılmaz seviyede. Store da birçok insan ve uğultu olmasına rağmen çok temiz ve yüksek ses aldım. Eski modellerle kıyasladım bariz fark vardı. Bunun dışında tasarım olarak çok güzel duruyor. Aslında bu iyileştirmeler kanımca daha önemli. Kişisel kullanıma daha fazla etkisi olacak olmazsa olmaz şeyler. Zamanla da keyif almaya devam edecceğimize kesin gözüyle baktığım iyileştirmeler.

Touchbarlı ürün alıp evinde deneyimleme fırsatı bulan arkadaşlar touchbarın ilk anda verdiği olumlu etki hala devam ediyormu?. Yoksa bir pazarlama cilalaması mı?

Bazen diyorum kendi kendime bu kadar fazla masrafa girip Apple'a gereksiz yere para kazandırma. Git macbook pro 2016 13 inch base touchbarsız versiyonu al keyfine bak ?

• Ben de cuma günü muradıma erdim, 1 Kasım'da verdiğim sipariş üretilip 9 Aralık'a Ankara'ya teslim edildi.
    İlk izlenimlerim genelde olumlu. Ekran çok güzel, klavyeyi sevdim; hızı, sessizliği süper.
    Touch bar ise gelecek vaadediyor ama şu anda maalesef benim beklentilerimin altında çünkü program desteği çok kısıtlı.
    Finder için touch barı konfigüre ettim, yeni klasör yaratma, dosya silme, yeni tab açma butonlarını ekledim. Epey kullanışlı oldu.
    Sırf touch bar yüzünden Safari'ye geçtim. Bir iki ekran görüntüsü de ekledim alta, özellikle tablar arası geçiş, yeni tab açınca favorilerin touch barda görüntülenmesi, videolarda (Youtube gibi) kontrol barı çıkması çok kullanışlı bence.
    Epostalar için Airmail 3 uygulamasını satın aldım, eposta silme, klasörleme, arşivleme için tuşlar ekledim touch bara. O da kullanışlı.
    1password'ün parmak izi desteği de süper, her seferinde şifre girmeye gerek kalmıyor.
    Ama bunlar dışında Chrome, Spotify, Evernote gibi günlük olarak çok kullandığım programların henüz desteği yok, yakında olacağına dair bir haber de ben göremedim.
    İlk touch bar dedikoduları dolaşmaya başladığında bir konsept tasarım vardı, touch barın sol tarafında spotify logosu ve çalan şarkı ismi. (Onun da görüntüsünü koydum). Bu beni çok cezbetmişti fakat bu tarz bir uygulamanın mümkün olacağını düşünmüyorum çünkü touch bar sadece aktif programın kontrollerini veriyor yani arka planda çalışan bir uygulama ile ilgili işlem yapamıyoruz (şimdilik). Belki gelecekte resmi olmasa da bu tarz kontroller mümkün olur.

Olumsuzluk olarak aklıma takılan tek bir sorun oldu şimdiye kadar, bilgisayarı kapatmadan kapağı kapattığınızda uyku moduna giriyor burada sorun yok. Fakat sonra tekrar kapağı kaldırdığımda işletim sistemi çöktü, yeniden başlattı.(2-3 defa bu şekilde oldu) Yazılımsal olabilir, güncelleme ile düzelecek diye ümit ediyorum.

Şimdilik izlenimlerim bu kadar, umarım bekleyenler de en kısa sürede kavuşur.

AirMail 3
    Macbook Pro 2016-2017 Touchbar - Touchid / Without Touchbar Kullanıcıları Derneği [ANA KONU]

Safari
    Macbook Pro 2016-2017 Touchbar - Touchid / Without Touchbar Kullanıcıları Derneği [ANA KONU]

Konsept Tasarım Olan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arvostaa -- 11 Aralık 2016; 22:5:23 >

• quote:

Orijinalden alıntı: arvostaa

Ben de cuma günü muradıma erdim, 1 Kasım'da verdiğim sipariş üretilip 9 Aralık'a Ankara'ya teslim edildi.
    İlk izlenimlerim genelde olumlu. Ekran çok güzel, klavyeyi sevdim; hızı, sessizliği süper.
    Touch bar ise gelecek vaadediyor ama şu anda maalesef benim beklentilerimin altında çünkü program desteği çok kısıtlı.
    Finder için touch barı konfigüre ettim, yeni klasör yaratma, dosya silme, yeni tab açma butonlarını ekledim. Epey kullanışlı oldu.
    Sırf touch bar yüzünden Safari'ye geçtim. Bir iki ekran görüntüsü de ekledim alta, özellikle tablar arası geçiş, yeni tab açınca favorilerin touch barda görüntülenmesi, videolarda (Youtube gibi) kontrol barı çıkması çok kullanışlı bence.
    Epostalar için Airmail 3 uygulamasını satın aldım, eposta silme, klasörleme, arşivleme için tuşlar ekledim touch bara. O da kullanışlı.
    1password'ün parmak izi desteği de süper, her seferinde şifre girmeye gerek kalmıyor.
    Ama bunlar dışında Chrome, Spotify, Evernote gibi günlük olarak çok kullandığım programların henüz desteği yok, yakında olacağına dair bir haber de ben göremedim.
    İlk touch bar dedikoduları dolaşmaya başladığında bir konsept tasarım vardı, touch barın sol tarafında spotify logosu ve çalan şarkı ismi. (Onun da görüntüsünü koydum). Bu beni çok cezbetmişti fakat bu tarz bir uygulamanın mümkün olacağını düşünmüyorum çünkü touch bar sadece aktif programın kontrollerini veriyor yani arka planda çalışan bir uygulama ile ilgili işlem yapamıyoruz (şimdilik). Belki gelecekte resmi olmasa da bu tarz kontroller mümkün olur.

Olumsuzluk olarak aklıma takılan tek bir sorun oldu şimdiye kadar, bilgisayarı kapatmadan kapağı kapattığınızda uyku moduna giriyor burada sorun yok. Fakat sonra tekrar kapağı kaldırdığımda işletim sistemi çöktü, yeniden başlattı.(2-3 defa bu şekilde oldu) Yazılımsal olabilir, güncelleme ile düzelecek diye ümit ediyorum.

Şimdilik izlenimlerim bu kadar, umarım bekleyenler de en kısa sürede kavuşur.

AirMail 3

Safari

Konsept Tasarım Olan

hayırlı olsun hocam bilgisayarınız güle güle kullanın. 13 inç mi 15 inç mi aldınız? rica etsem birde tamamını gösterdiğiniz bir fotosunu ekler misiniz bilgisayarın?

• mgrbz M kullanıcısına yanıt
    15 inch modeli.
    Şu an tam masa düzenini ayarlayamadım, HDMI üzerinden arkada görünen 34 inch monitöre bağlı. Monitörü yükseltmek için altına ufak birşey almam lazım. 😊

• gentscrux G kullanıcısına yanıt
    Bende yeni macbooklardan almayı düşünüyorum , Touchbarlı olanlar 1100 TL fazla fiyatla satılıyor . Macbook 13 inch touchbarsız 16 gb ram , 512 gb SSD 7100 TL yapıyor , bir de malum mecbur normal usb , HDMI için dönüştürücü alacağız oda 200 TL oluyor 7300 TL . Touchbarlı aynı durumda 8400 TL oluyor . Bunlar çok ciddi rakamlar , çok fazla . Macbook fiyatı daha düşükten tutsaydı Touchbarlıdan almayı düşünebilirdim , ama fiyatı çok yüksek olduğundan , 7300 bile çok fazla olduğundan touchbarsız almayı mantıklı buluyorum .
  • arvostaa A kullanıcısına yanıt
    Güzel değerlendirme teşekkürler
  • 
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.