Şimdi Ara

Macbook Pro 2016-2017 Touchbar - Touchid / Without Touchbar Kullanıcıları Derneği [ANA KONU] (160. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.219
Cevap
54
Favori
143.141
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 157158159160161
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • A1706 model kodlu cihazımda sahne ışığı tabir edilen flexgate problemi nedeniyle değişim programı kapsamında Zentech teslim ettim. Klavye shift tuşunda sert basıldığında calisiyor ancak normal tuşlara uygulanan basınçta tepki vermiyor. Buna rağmen servis raporda sadece ekran değişiminden bahsediyor.

Benzer durumu yaşayan ve klavye değişimi için zorluk çıkaran oldu mu? Ayrıca Zentech servis sonrası cihazda problem yaşandı mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pentester -- 1 Temmuz 2020; 3:39:0 >
  • pentester kullanıcısına yanıt
    Zentech ülkedeki en rezil Apple yetkili servisi sanırım. Cihazımı serviste derin bir şekilde çizdiler, elimde kanıt olmasına rağmen kansızlk yapıp kabul etmediler kendileri yaptıklarını. Kesinlikle başka bir servisi kullanın.
  • S A M C R O kullanıcısına yanıt
    cızırtı sorununu ben de yaşadım.ssd değişim programı kapsamında olduğunu gördüm internetten onu da söyledim.ikisi de değişti.
    başka servise verin gürgençler gibi.pilim artık ölmüştü sağlığı 65 e düşmüştü 320 döngüde ancak garanti bitmişti.Tuşlar basmıyor diye verdim değiştirdiler klavyeyi ve pili.zaten beraber değişiyormuş.siz de bence başka servise verin
  • 2 haftada ekran değişimi ve klavye sorunuma çözüm sağlanmış şekilde teslim aldım.
    Ataşehirden servis merkezinden aranıp detaylı bilgide verildi. Klavye tekrar sorun çıkarırsa top case değişimi için hakkım olduğu belirtildi. Benim açımdan şuana kadar olumlu servis deneyimi :) Ancak daha titiz çalışmaları gerekiyor kasanın altında ufak bir çizik rahatsız edici değil ancak kişiye göre değişir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pentester -- 10 Eylül 2020; 1:11:6 >
    Topcase değiştiği zaman alt kapak değişmiyor. Benim alt kapakta da iz vardı kılıf kaynaklı aynen geri geldi. Önceden olan bir çizik olabilir belki. Servise alırken her yerini baya bi çektiler bende zaten.Şu vardı diyecek bir şey kalmıyor. Türkiye’deki en iyi servis bence.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Merhaba,

Cihazınız garanti kapsamında mıydı? Flexgate problemi ile ilgili bir genel kapsamdan mı faydalandınız?
  • 2016 15 inch MBP kullanıyorum. Klavye sorunu yüzünden dün Gurgenclere verdim.

Cihazi teslim alan görevli parça parça onarim olmuyor alt kısım komple değişir demisti.

Bugun internetten sorguladığımda
    “Klavyede rastgele tuslar tekrarlama yapiyor. Top case onarımı açıldı Parca bekleniyor” durumunda görünüyor.

Top case değişimi onaylanmış anlamına geliyor degil mi bu?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Felina. kullanıcısına yanıt
    Evet kalite programı kapsamında değişim onayı verilmiş. Garanti olmasa da 5 yıllık süre geçilmediği takdirde bu programdan faydalanılıyor. Hem ekran hem de top case değiştirildi bu şekilde.
  • Selamlar,

Yaklaşık üç saattir gerek yerli gerek yabancı forumlarda pili doğru şekilde kullanmak ile tonlarca yazı, yorum, makale okudum ancak kesin bir ortak payda bulamadım.

Cihazı sürekli şarjda tutmak sorun değil ancak en azından haftada 1 kez (en kötü ayda 1 kez) pilden kullanıp yüzde 20-30 civarlarına düştüğünde şarja takmak doğru olan yol. Buraya kadar her şey tamam, ama benim kafama asıl takılan şeyin cevabını hiçbir yerde bulamadım.

Cihazı şarjda bırakmada bir sıkıntı yok bunu anladım, ama merak ettiğim şey şu: pil tamamen dolunca şarjdan çıkarıp 30'lara düşene kadar kullanıp şarja takmak mı daha sağlıklı, yoksa dışarı çıktığımız anlar haricinde evdeyken sürekli şarjda bırakıp haftada veya ayda ne ise 1-2 kez pilden kullanmak mı doğru olan? Sanırım ilk yol cycle sayısını artıracağı için doğru değil ve doğru olan yol ikinci yolu uygulayıp olabildiğince şarjda tutup arada bir pili kullanmak. Doğru muyum arkadaşlar?

Bir de 80 olunca şarjdan çıkarıp 20'de takanlar var, asla 100'e fullemiyorlar bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

Aynı şeyleri birkaç kez yazmışım gibi oldu farkındayım ama anlatmak istediğim şeyi tam olarak anlatmak istiyorum çünkü yanlış anlaşılailiyor.

Fikirlerinizi bekliyorum arkadaşlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NomadCRY -- 18 Eylül 2020; 1:2:53 >

• 2016 yılında aldığım cihazın ekranına sinek kaçması , bataryanın şişmesi(400 devirde) , klavye problemi aşırı ısınma yüksek fan , hoparlör cızırtı sebebiyle geçen hafta servise(gurgencler) vermiştim garantisi 2 sene önce bitmesine rağmen bugün cihazı aldım. Ekran değişimi kasa değişimi klavye , batarya , fan, hoparlör vs değişimini ücretsiz bir şekilde yaptılar cihazın sadece anakartı orjinal olarak kaldı cihaz sıfır gibi elime geçti kendilerine teşekkür ediyorum

• iyi akşamlar arkadaşlar. birkaç gün önce ilk defa Macbook Pro 2016 Touchbarsız TouchID siz model ile macos sistemine geçtim. Birkaç sorunum var yardımcı olursanız sevinirim. 1- ısınma sorunu çok çabuk ısınıyor 2- arada çok nadir de olsa bir çıt sesi geliyor kasadan, araştırdığımda kronik bir sorun gibi geldi ama çözümü varsa iyi olur 3- bu en önemlisi yaazı yazarkken bazzen harfler iki kere basıyoor. ( bu şekilde :) )
    cihazın garantisi de bitmiş 2. el aldığım için yine de apple yetkilileri yardımcı olabilir mi

• Squit S kullanıcısına yanıt
    Ekran değişimi için bir program mevcut muydu? 2016'larda klavye yüzünden zaten topcase tamamen değiştirilebiliyor diye biliyorum ancak 3. parti servis babasının hayrına iş yapmaz.
  • kenandemirci01 K kullanıcısına yanıt
    Klavye değişim programı kapsamında olabilir, 4 sene alınma tarihinden itibaren, son günleri. Şansınızı bir deneyin.

Isınma için Macs Fan Control tarzı programlar ile fanları maxlayabilirsiniz yoğun işler için.
  • Selamlar, eski Air'lar için aktif bir konu bulamadığım için bu konudaki tecrübelerinizi sormak istiyorum :)

Elimdeki 2014 Air bataryası 619 cycle ve 61% batarya ömrü vermesine rağmen (61'e de razı olsam da) 20 dakika bile dayanmayıp kapanıyor. Dışarıdan baktığımda şişme açıkçası fark edemiyorum ama içini açıp bakmadım. Başlarda her ne kadar 2014 Macbook'a 800 lira verip bataryasını değiştirmek istemesem de artık bilgisayarın kendisinin bir anlamı kalmıyor, o yüzden bataryayı değiştireyim diye bakınıyordum ama Apple Store'un 980 liraya değişim yaptığı bataryayı 850 lira altında bulamadım ve orijinalliğinden de şüphe ediyorum açıkçası. Servis tecrübesi olan bir kullanıcı grubu olarak, Apple Store yerine diğer servislerden birine göndermemi, orijinal bataryayı X mağazasından tedarik etmemi, veya bu cycle'da bu şekilde bataryanın kusurlu olduğunu düşünüp ücretsiz değişim talep etmemi vs. önerecek olan biri var mı acaba?

En ufak bilgi/fikir/yardım hepsine açığım :)

• Chronotide kullanıcısına yanıt
    Hocam kusura bakmayin yeni gördüm , retina solmasini sebep gösterip ekranida komple değiştirdiler

• Merhabalar, thunderbolt girişleri aşırı gevşek. Şarj kablosu ufak çekmede yerinden çıkıyor. Yabancı forumlarda oldukça konuşulmuş. Sizlerde durum nasıl? Değişim yaptıram oldu mu? Cihaz 2017 pro.

• mubayin_beyin M kullanıcısına yanıt
    2 tane mbp var şuan
    2016 late gevşek
    2020 olması gerektiği gibi

Bununla ilgili açılmış bir değişim programı duymadım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Akasha_Ether

2 tane mbp var şuan
    2016 late gevşek
    2020 olması gerektiği gibi

Bununla ilgili açılmış bir değişim programı duymadım.

Değişim programı ben de duymadım ama sorunu yaşayan çok. Cihazın garantisi devam ediyor bir servise verip deniyecem.

• 2019 MacBook Pro 16 inch için cocnut battery programı ile şu pil değerini aldım. sizce normal mi?

anlık pili için program %66.9 diyor. ama üst sekmede göreceğiniz gibi%70 görünüyor.

bu farklılık neden?

Big Sur yükledim. scm reset yaptım ondan sonra aldım bu sonuçları

• 
Sayfa: önceki 157158159160161
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.