Şimdi Ara

Macbook Pro 2016-2017 Touchbar - Touchid / Without Touchbar Kullanıcıları Derneği [ANA KONU] (152. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.219
Cevap
54
Favori
143.110
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 150151152153154
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar herhangi bir indirme yaparken veya youtubedan video izlerken bilgisayardan bir ses geliyor harddisk sesinin bi tık sessiz hali,ama cihazda hdd yok bu sesin ne olduğu hakkında bilgisi olan var mı? (Pro 15” 2018)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar macbook pro touch barlı versiyonu kullanıyorum twitchde yayın izlerken ısınıyor ve sürekli kaliteyi değiştirdiği içinde donuyor. başına böyle bir şey gelen var mı bu arada safariden giriyorum
  • gorkemert kullanıcısına yanıt
    Fan sesi olabilir mi havalar ısınmaya başladı dolayısıyla daha kolay ısınıyor bilgisayarlarda
  • Mandalena M kullanıcısına yanıt
    Chrome veya operada bu sıkıntınız var mı bir bakın derim. Çünkü bazı video izleme ile ilgili problemler safari için son güncellemede çözüldü.
  • operayı indirdim ve safariye göre neredeyse hiç ısınmadı twichtte eyvallah kardeşim önerin için bu arada sadece twitch için kullanıyorum operayı safarinın akışkanlığını bırakmak istemiyorum
  • Mandalena M kullanıcısına yanıt
    Opera güzel tarayıcı chrome gibi şarj’ı içmiyor. Bende genelde safari kullanıyorum ama safaride hala tam çözülmemiş video problemleri var mesele tam ekranda izlerken görüntü kıpırdıyordu o yüzden hep opera kullandım o dönemde sonra çözdüler allahtan ama 3 aylarını aldı güncelleme yollamaları bu konuda. Apple macOS a eskisi kadar önem vermiyor ios üzerinde yoğunlaşıyorlar doğal olarak tüm kazancı oradan resmen

• Pro 2017 ile 2018 'in kullanımda en önemli farkı nedir acaba ? Yani aradaki fiyat farkı çok.Değecek düzeyde olduğunu sanmıyorum ama tam yorumu yapmam hata olur.Kullanmak lazım.

Bu tür bir karşılaştırma forumda göremedim.Hatta 2018 modelin konusunu bile göremedim
  • 2017 modelini 1 sene kullandıktan sonra 2018 15" e geçtim. Hiçbir fark olmayacağını düşünerek almıştım. True tone display farkı bariz hissediliyor. Klavyede 2017 modelde problem vardı. Harici klavye ile kullanıyor olmama rağmen bozulma başlamıştı. 2018 modelde şu anda bir sıkıntı yok. Ayrıca fusion 360'ı sık olarak kullanıyorum 2017 model e göre epeyce fark var hız açısından.

2016 model ile bile fark yok aslında eğer performans gerektiricek bir iş yapmıyorsanız bence.
  • gabxer G kullanıcısına yanıt
    Early 2015 kullanıyorum zaten.Memnunum.Sadece yakın zamanda pil değişimi gerecek.Bunun için ise 1.000+ lira masraf geliyor..

Ama sürekli gözüm bunlara gidiyor.Daha hafif daha taşınabilir daha güncel ama gerek port eksikliği gerekse fiyatı beni düşündürüyor.Şimdi kullandığım modelde yaşadığım ısınma/pil sorununu bunlarda yine yaşayacağım 3+ yıl sonra yani.Bu yüzden sanki değiştirmeye gerek yok diyorum.

Yakında toplu bir ödeme alacağım.İmac 5k ile Macbook + monitör arasında gidip geliyorum ikisi de hemen hemen aynı fiyatlara mal olacak.Çok kararsız kaldım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mandalena

arkadaşlar macbook pro touch barlı versiyonu kullanıyorum twitchde yayın izlerken ısınıyor ve sürekli kaliteyi değiştirdiği içinde donuyor. başına böyle bir şey gelen var mı bu arada safariden giriyorum
    Macbooklarda sessizlik için fan belli sıcaklıkların üstüne çıkmadığı müddetçe çalışmıyor, sıcaklık artsa bile fan devri çok az artıyor bu da ısınma sorunu yapabiliyor, çalışmasında bir problem yaratmıyor fakat yüzeye dokunduğunuzda anlıyorsunuz bir anormallik olduğunu.

Bende 2016 var mesela yazın el değmiyordu servise gösterdim sorun yok dediler. Sonrasında macs fan control yazılımını keşfettim cpu peci oto sensör olarak ayarladım ve fan artık daha düzgün şekilde çalışıyor ve 4k video bile açsam 60 dereceyi geçmiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: donanımcı123

Macbooklarda sessizlik için fan belli sıcaklıkların üstüne çıkmadığı müddetçe çalışmıyor, sıcaklık artsa bile fan devri çok az artıyor bu da ısınma sorunu yapabiliyor, çalışmasında bir problem yaratmıyor fakat yüzeye dokunduğunuzda anlıyorsunuz bir anormallik olduğunu.

Bende 2016 var mesela yazın el değmiyordu servise gösterdim sorun yok dediler. Sonrasında macs fan control yazılımını keşfettim cpu peci oto sensör olarak ayarladım ve fan artık daha düzgün şekilde çalışıyor ve 4k video bile açsam 60 dereceyi geçmiyor.

Alıntıları Göster
    Yaz geliyor,bir bakayım buna.
  • ekran koruyucu takınca klavye izleri,sürekli silme ihityacı lekeler vs olma olasılığı düşüyor mu ? Ben hiç düşünmedim bunu.Daha önce 2 kere ekranım değişti lekeden dolayı.
    Early 2015 kullanıyorum klavyeden ekrana bulaşan izler bu modelde de var.
  • eyoruk E kullanıcısına yanıt
    Evet baya azalıyor. Bende hiç klavye izi çıkmadı ekrana bugüne kadar. Yağlı ellerle dokunmam her 3-4 günde bir silerim klavyeyi belki ondan ama ekrana dokunma yüzünden olan açıp kaparken olan parmak izi sorunları yok oluyor mat bir ekran koruyucu seçerseniz. Tabiki kaliteyi düşürmeyenlerden tercih edin diğer türlü görüntü kalitesi azalıyor. Ama ekranım korunsun bir daha soyulmasın derseniz parlak olan ekran koruyuculardan alıp takarsınız ekranım soyulacak mı derdi olmadan silersiniz

• Bende 15" early 2015 1 sene kadar kullandım. Eğer sıfırdan 3 senedir temizlik yapmadan kullanıyorsanız ısınması gayet normal. 2015lerde kapağı açması kolay kendiniz temizliğini yapabilirsiniz. Taşınabilirlik konusunda bence çok farkları yok sonuçta iki cihazda 15". Port konusu eğer sık kullanan biri iseniz gayet gerekli oluyor.

Sizin gibi 2018 almadan önce bende imac+13" macbook pro alsam mı diye epey düşündüm sonrasında iki cihaz arasında gidip gelmek yoracağı için 2018 15" aldım. Ancak evde de ofiste de harici monitör ve laptop yükseltici ile kullanıyorum devamlı olarak eğer evden çalışmıyorsanız bence cihaz 15" olmalı.
  • Araştırayım o zaman.Teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gabxer

Bende 15" early 2015 1 sene kadar kullandım. Eğer sıfırdan 3 senedir temizlik yapmadan kullanıyorsanız ısınması gayet normal. 2015lerde kapağı açması kolay kendiniz temizliğini yapabilirsiniz. Taşınabilirlik konusunda bence çok farkları yok sonuçta iki cihazda 15". Port konusu eğer sık kullanan biri iseniz gayet gerekli oluyor.

Sizin gibi 2018 almadan önce bende imac+13" macbook pro alsam mı diye epey düşündüm sonrasında iki cihaz arasında gidip gelmek yoracağı için 2018 15" aldım. Ancak evde de ofiste de harici monitör ve laptop yükseltici ile kullanıyorum devamlı olarak eğer evden çalışmıyorsanız bence cihaz 15" olmalı.
    Kararımı verdim gibi ; şu an kullandığım 2015 Early modeline sadece pil değişimi yaptıracağım.Sanırım 1.000-1.4000 gibi rakam gidecek.
    İmac modellerinden birini 1-2 ekleme yaparak alacağım.
    Macbook Pro yeni model alıp monitör almak biraz daha lüks /gereksiz oluyor.Üstelik tek bilgisayar olacak.14.750 civarı Macbook Pro yeni model seçim yapacağım.Monitör eklenecek +3.000 lira diyelim.Üstelik monitör 5k olmayacak .+ 4.000 lira da Macbook 2015 Pro satış fiyatı diyecek olursam..
    Diğer hesap ; 18.970 İmac 5K...İlave olarak 2015 model pil değişim masrafı 1.500 lira.

4-5.000 daha fazla verilecek ama 2 bilgisayar olacak.Bu daha mantıklı geliyor.Hey maşallah.Ödeyeceğimiz fiyatlara bak ya ! Emeği geçen herkesi öpüyorum
  • donanımcı123 kullanıcısına yanıt
    macs fan kontrolü kullanıyorum bu zamana kadar twitchte çok ısınma yaşamıştım bilgisayarı yoracak herhangi bir işlem gerçekleştirmedim birde genelde yatakda kullanıyorum yani genelde yorganın üzerinde duruyor düz bir zeminde durmaması sorun olur mu acaba
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mandalena

macs fan kontrolü kullanıyorum bu zamana kadar twitchte çok ısınma yaşamıştım bilgisayarı yoracak herhangi bir işlem gerçekleştirmedim birde genelde yatakda kullanıyorum yani genelde yorganın üzerinde duruyor düz bir zeminde durmaması sorun olur mu acaba
    Yanılmıyorsam macbook pro'lar soğuk havayı kasa ile ekranın birleştiği ön taraftan alıp yine aynı yerin altından dışarı atıyor. Yatakta kullandığınızda hava çıkışları bir miktar kapanmakta bu da hava sirkülasyonunu bozarak sıcaklıkları arttırabilir. Düz zemine koyduğunuzda hava çıkış delikleri açık kalıyor sıcak hava dışarı atılabiliyor.
  • Final cut pro x i crack li kullanan arkadaşlar memnun mu performanstan? Crackli kullansak Donma takılma sorunları olur mu yada plugin yükleme ve kullanmada bir sorunla karşılaşılır mı? Yoksa şu https://www.apple.com/tr-edu/shop/product/BMGE2ZM/A/eğitim-için-profesyonel-uygulama-paketi paketiyle 1700 TL orjinal almaya değer mi?
    Teşekkürler değerli yorumlarınız için

• Ekran koruyucu bakıyorum ama bulamadım düzgün bir ürün.
  • 
Sayfa: önceki 150151152153154
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.