Şimdi Ara

Macbook Pro 2016-2017 Touchbar - Touchid / Without Touchbar Kullanıcıları Derneği [ANA KONU] (150. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.219
Cevap
54
Favori
143.132
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 148149150151152
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2017 Pro almayı düşünüyorum ancak 2018 Air aklımı çelmiyor değil. Fiyatlar aynı internette. Hangisi alınmalı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rhoshuk

Buradaki çoğu mesajda tarihi geçmiş öneriler bulunduğu için gözümü yumup birkaç alışveriş denemesi yaptım. Beni üzmediler o yüzden sizlerle de paylaşmak istedim.

1- Taşımak İçin Çanta (20 TL)
    Yenilenmiş Aliexpress Linki
    Arkadaşlar bu ürünü ben su geçirmesin diye değilde çantanın içerisinde iken dışarıdan gelen fiziksel müdahalelerden korusun diye aldım. Gayet güzel bir ürün çıktı. Kılıf cinsi de insanın içine siniyor. Türkiye'de bu fiyata bulmak çok zor. Dediğim gibi su geçirmez beklentisinde almayın ama.

2- HDMI, USB ve USB-C Dönüştürücü (146 TL)
    Amazon Link
    Bu ürünüde tam Apple'ın 650 TL'lik ürününü alıcakken vazgeçip aldım. İnternette bir sürü "Apple olmayan, şu marka dönüştürücü aldım gecikme var." veya "apple olmayan, şu marka dönüştürücü aldım. Taktıktan sonra wifi bağlantısı kesiliyor" yorumlarıyla dolduğundan, boşuna şansımı zorlamayıp apple'ın ürününü alıcaktım fakat Trust markasını görünce denemeye değer dedim. Pişman etmedi. Şu an aktif olarak hem USB girişinden telefonumu şarj ederken, HDMI ekranımı gecikmesiz kullanabiliyorum ve tahmin edebileceğiniz üzere internetimde de sorun yaşamıyorum. Kargosunu cumartesi verdim pazartesi geldi.

3- 24" Ekran (1050TL)
    Amazon Link
    Ekranı hem ps4 pro hem de bilgisayarımda kullanıyorum. Aynı anda iki tane HDMI bağlayıp geçiş yapabildiğiniz için sürekli tak çıkar yapmakla uğraşmıyorsunuz. Hoparlörü de var ama olmasada olurmuş. Çok kalitesiz haberiniz olsun. Ben zaten ps4 için kullanacağım zaman koldaki çıkıştan bir kulaklık bağlayıp kullandığım için çok da sorun etmedim. Ayrıca bilgisayardan kullanırken de kendi hoparlörü gayet yeterli. Kargosunu cumartesi verdim pazartesi geldi (çarşamba teslim gözükmesine rağmen)

Bu 3 üründen de gayet memnun kaldım. Gayette öneririm. Fotoğraf koymadım ama eğer talep olursa koyabilirim.

Herkese iyi forumlar.
    Hocam çantanın linkinde bir sorun var sanırım tekrar atar mısınız?

• Harley-Davidson kullanıcısına yanıt
    champlain C kullanıcısına yanıt
    Sizinle aynı durumdaydım hatta öncelikli olarak Air düşünüyordum ben, ama MacBook Pro aldım, doğru bir tercih olduğuna inanıyorum.
    @champlain arkadaşımızın çok yardımı oldu bu konuda.

Şu konudaki son mesajları okursanız yardımcı olacaktır. https://forum.donanimhaber.com/dh-mac-kulubu-ana-baslik-oyun-program-sss-destek-surekli-guncel--25241658-119

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SubSilentio -- 18 Şubat 2019; 13:20:52 >
  • elimde 3 adet touchbarlı macbook var ilgilenen arkadaşların dikkatine.
    https://forum.donanimhaber.com/macbook-pro-2016-2017-2018-touchbar--137198830#137198830
  • Arkadaşlar merhaba,
    3 boyutlu sonlu elemanlar analizi için bir bilgisayar alacağım. MacBook Pro 15 inç i7 işlemci ile i9 işlemci arasında kaldım. İ9 işlemci için olan problemin giderildiği söyleniyor. Ama emin olamadım bu konuda fikriniz nedir.

• Aldığım günki fiyatı belgeleyen bir linki koymuşum özür dilerim. Düzenledim. Umarım çalışır.

@SubSilento , çanta elinize geçince bir yorumunuzu almak isterim. Hesaplı ve kaliteli duruyor.
  • Evet yeni link çalışıyor teşekkürler, güzel ürünmüş düşünülebilir.
    Çanta elime ulaştı, ilk olarak beklediğimden daha kaliteli olduğunu söyleyebilirim.
    Üst kısımları deri orta kısımlar kumaş şeklinde, hatta keçe demek daha doğru olur.
    Derisi sanırım suni deri, ama ucuz dökülecek gibi olanlardan değil gayet kaliteli bir hissi var.
    Alt kısım biraz sertleştirilmiş olası düşmelerde koruma sağlaması için, iç kısım keçe yine, dikişler sağlam.
    Koruma için ekstra bir sünger veya benzeri şey kullanılmamış.
    Kapak kısmı mıknatıslı çıt çıt şeklinde, kendiliğinden buluyor kolayca kapanıyor bastırmak falan gerekmiyor.
    Sağlam bir tutuşu var öyle hemen açılmıyor.
    Bilgisayarı şarj aletini almadan yanımda taşımak için bir de direk çantaya valize atınca çizilmesin ekstra bir koruma olsun diye aldım, kesinlikle bu fiyata alınabilecek bir ürün.
    Umarım faydalı olmuştur, bir kaç fotoğraf da eklemeye çalışacağım.

NOT: Biraz garip görünüyor böyle alt alta ama forum direk bu şekilde yükledi düzeltemedim bir türlü.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SubSilentio -- 22 Şubat 2019; 15:28:14 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Merhaba, durum biraz acil. Yardımcı olursanız sevinirim. Magic Mouse 2 kullanan ve memnun olan var mı? Normal mouse farkı nedir? Avantajı nedir?

HDMI ve usb için Apple'ın kendi aksesuarlarını mı önerir misiniz? Sorunsuz çalışan başka bir ürün mü? Yana takılan istemiyorum. Amerikadan alma imkanımda var diyebilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erayerinc -- 28 Şubat 2019; 22:16:0 >
  • Daha once bu baslik altinda @hodort arkadasimizin paylasip da tavsiye ettigi Trust marka Type-c adaptorunu satin aldim. Type-c/Hdmi/Usb Type-a girisleri mevcut.
    Urun plastik ama kaliteli, oyle kotu degil ayrica plastik olmasi agirlik konusunda avantaj sagliyor, hafif bir urun.
    Bilgisayari adaptor uzerindeki Type-c girisini kullanarak sarj ederken de fazla isinmiyor, hafif bi sicaklik oluyor o kadar.
    Satin alali cok olmadi ama butun portlari denedim 2017 MacBook Proda sorunsuz calisiyor .
    Bence hic onemli degil ama belki belirtilmesi gerekebilecek tecrube ettigim tek olumsuzluk su oldu.
    Hdmi ve Usb Type-a girisleri yan yana, eger takilan usb bellek ve hdmi kablo eski tarz veya biraz kabaysa ikisi bir arada sığmıyor, yani yerlesmiyor. Bahsettigim durum biraz uç, hem kablo hem de usb bellek cok kaba olmali. Belki ayni durum Apple’in kendi adaptorunde de olurdu bilmiyorum. Daha net anlasilsin diye bir fotograf paylasicam. Gri renklide sorun yok ama kirmizi noktali usb yerlesmemisti mesela.

Kisa sureli kullanimimla tavsiye edebilirim, hatta diger urunlerin fiyatlarini dusunecek olursak kesinlikle tavsiye ederim :)
    https://www.amazon.com.tr/gp/aw/d/B01DDP84ZG

• yeni gelecek makina dokunmatik klavye olacak diyorlar öyle olursa süper olur
  • drjacob kullanıcısına yanıt
    Hic sanmiyorum. Bilgisayarda dokunmatik klavye olamaz. Ha oyle birsey olursa Apple ayagina bile degil kafasina sıkmıs olur :D
  • SubSilentio kullanıcısına yanıt
    Cevap için teşekkür ederim.
  • MacBook Pro 2017 13" touch bar 256 GB için Samsung X5 SSD 500 GB almayı düşünüyorum. O zaman uygun fiyatlı diye 250 GB almıştım MacBook'u.
    Arkadaşlardan X5 kullanan varsa düşüncelerini öğrenmek isterim. Değermi? Ayrıca çocuğun orjinal cd/dvd oyunları var, ssd üzerine kurmam mümkünmü ve verim alabilirmiyim. Teşekkür ederim, kolay gelsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Acaliyptica -- 10 Mart 2019; 10:55:27 >
  • Acaliyptica A kullanıcısına yanıt
    Bende 2TB için düşünüyorum bayağı bu aralar. T5 ile bile aralarında inanılmaz bir fark var. SSD üzerinden program çalıştırabilirsiniz, problem çıkacağını sanmıyorum. Fiyatı son derece yüksek ancak profesyoneller için bire bir. Sizin kullanım alanınız ne olacak? Günlük kullanım için T5'te yeterli gelecektir büyük ihtimal.
  • Chronotide kullanıcısına yanıt
    Ben profesyonel olarak kullanmayacağım. Yüksek kapasite belki yoğun video, proje vs için kullananların ihtiyacı için uygun olabilir. Aslında elimde Western Digital 1 TB 3.0 taşınabilir diskim var. Amacım aslında thunderbold veri aktarım hızında bir hard disk olarak kullanmak. Bildiğiniz gibi bilgisayarın hd nin kapasitesini arttırma imkanı yok. X5 in fiyatı bir miktar geriledi. Acaba alsam program/oyun kurulumu yapabilirmiyim diye kullanan arkadaş varsa görüşlerini almak istedim. Eğer siz profesyonel kullanım için alacaksanız 2 TB, yüksek fiyatına rağmen tercih edilebilir. İzlemediyseniz Technopat sitesinde X5 ile ilgili inceme videosuna bakmanızı tavsiye ederim. Kolay gelsin.

• 2017 13 inç mac sahibiyim son günlerde sağ hoparlörden gelen ses cızırtılı geliyor son ses seviyesine getirdiğimde. Herhangi bir sıvı TEMA’sı olmadı tozlu bir ortamda da kullanılmadı. Sorun yüksek ihtimal donanımsal gibi geliyor bana. Hiç başına gelen oldu mu garanti de nasıl bir süreç izlenir yardımcı olabilecek var mı?

• Merhaba arkadaşlar. 2017 Macbook pro touchbar versiyonuna sahibim. Klavyenin tuşları ekranın orta kısmında izler bıraktı. Bunun için servise götüreceğim.

İstanbul' da yaşıyorum. Apple servisleri arasında dikkat etmem gereken bir şey var mı? Yoksa yetkili servislerin hepsi aynı kalitede mi?

Ayrıca servise gitmişken kontrol ettirmem gereken başka bir yer var mıdır?

Ne yazık ki apple beni hayal kırıklığına uğrattı. 7 yıldır sorunsuz Lenovo ultrabook tecrübesinden sonra 7.500 tl verdiğim bilgisayarın bu sıkıntıları canımı sıktı.

• Selçuk ALAGÖZ kullanıcısına yanıt
    2018 15" bende de aynı durum çıkıyor bazen. Taşırken dikkat etmek gerekiyor üzeride en ufak bir baskıda iz bırakabiliyor klavye. Sürekli olursa kalıcı olabiliyor, temizlemek gerek sık sık. Bir sonuç alacağınızı sanmıyorum, kullanıcı hatası diyecekler çünkü. En iyi sonucu apple store'dan alırsınız yetkili servisler vakit harcar sadece.

• Zorluya götürmek gerek diyorsunuz o zaman hocam. Açıkçası bundan önce toshiba, acer, hp markaları da kullandım. Elimden o kadar bilgisayar geçti hiç ekranı çizilen leptapla karşılaşmadım. Ekran arasına özel bez sereceğiz anlaşılan.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Benim 2014 cihazimda ekran soyulmasi oluyordu o zamandan dersimi aldim direk ekran koruyucu taktim yenisi elime gecince. Bence siz de ekran koruyucu kulanin. Cizik hic olusmadi kac yildir mac kullanirim boyle bi sikintim olmadi. Klavyenizin uzerinde parcaciklar kalmadigi surece cok zor cizilmesi biraz daha temiz kullanirsaniz sikinti olmaz bence. cizik icin ekrani gotururseniz size yardim etmezler. Ancak ekranda soyulma veya kalici iz varsa o zaman ekrani garantiden degistirirler.
  • 
Sayfa: önceki 148149150151152
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.