Şimdi Ara

Macbook Pro 2016-2017 Touchbar - Touchid / Without Touchbar Kullanıcıları Derneği [ANA KONU] (105. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.219
Cevap
54
Favori
143.141
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 103104105106107
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Selamlar, 15" macbook pro retina touchbar almayı düşünenler, elimde uygun fiyata bir adet mevcut. Buradan bakabilirsiniz.
  • selamlar, 1-2 haftadır outlook'u kullanamıyorum. güncelleştirmeleri vs yaptım ama çalıştıramıyorum. diğer bütün office uygulamaları çalışıyor ama outlook çalışmıyor. sebebi ne olabilir?

okulun verdiği lisansla kullanıyorum 2016 sürümü.

hata bu şekilde. araştırdım ama bir çözüm bulamadım.
  • arkadaşlar caps lock'a hafif şiddette bastığınızda çalışıyor mu? biraz sert basınca ancak çalışıyor bende, sizde de aynı mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: bayfeynman

arkadaşlar caps lock'a hafif şiddette bastığınızda çalışıyor mu? biraz sert basınca ancak çalışıyor bende, sizde de aynı mı?

Macbook'ların tasarımı böyledir. Yani fabrikasyon olarak Caps Lock tuşuna diğer tuşlar gibi aniden basıp çekince devreye girmez.

Bu hızlı yazarken parmağın yanlışlıkla caps lock tuşuna basmasını önlemek için bir önlemdir.

Kısacası caps lock tuşuna sertçe basmanız gerekmez. Diğer tuşlardan çok az daha uzun süre basılı tutmak gerekir..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Reason

quote:

Orijinalden alıntı: bayfeynman

arkadaşlar caps lock'a hafif şiddette bastığınızda çalışıyor mu? biraz sert basınca ancak çalışıyor bende, sizde de aynı mı?

Macbook'ların tasarımı böyledir. Yani fabrikasyon olarak Caps Lock tuşuna diğer tuşlar gibi aniden basıp çekince devreye girmez.

Bu hızlı yazarken parmağın yanlışlıkla caps lock tuşuna basmasını önlemek için bir önlemdir.

Kısacası caps lock tuşuna sertçe basmanız gerekmez. Diğer tuşlardan çok az daha uzun süre basılı tutmak gerekir..

bu kadar düşünceli olmalarını beklemiyordum teşekkür ederim :)
  • bir de ekranda ufacık bir çizik farkettim bugün, temizlerken, önceden olmadığını düşünüyorum görmemiştim ancak hiç bir şekilde de elimi sürmüyorum bile nasıl olmuş olabilir? değişim yapıyorlar mı? eğer yapıyorlarsa kaç gün sürüyor?
  • safarida ust bara birsey yazip aramak istedigimde cok yavas arama yapiyor. eskiden boyle degildi. normal sitelerde gezinirken bir yavaslik yok fakat ne zaman ust bardan arama yapmak istesem ornegin google'i acmasi bile 30 sn suruyor. sorun nedir sizce ?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Vatan'da %18 kdv indirimi var şuan

http://www.vatanbilgisayar.com/macbook-pro-mpxt2tu-a-core-i5-2-0ghz-8gb-256gbssd-retina-13-int-space-grey.html

6186' TL'ye geliyor bu fiyata hiç görmemiştim bir kaç aydır bakıyorum ne dersiniz almak için uygun zaman mı. Yoksa N11 11/11'i beklemek mi lazım. Ocak ayında Apple dolar kuru üzerinden fiyat güncellemesi yaparsa fiyatlar yukarı gider mi? Kafamda deli sorular🤔

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sipsibjk kullanıcısına yanıt
    Maalesef o fiyatıda etmez :(

• quote:

Orijinalden alıntı: giogo

Maalesef o fiyatıda etmez :(

Maalesef evet o fiyatı da etmez ama malum Türkiye şartlarında kur almış başını gitmişken daha makul fiyatlara alabilmek de hayal bizim için :(

• quote:

Orijinalden alıntı: sipsibjk

Vatan'da %18 kdv indirimi var şuan

http://www.vatanbilgisayar.com/macbook-pro-mpxt2tu-a-core-i5-2-0ghz-8gb-256gbssd-retina-13-int-space-grey.html

6186' TL'ye geliyor bu fiyata hiç görmemiştim bir kaç aydır bakıyorum ne dersiniz almak için uygun zaman mı. Yoksa N11 11/11'i beklemek mi lazım. Ocak ayında Apple dolar kuru üzerinden fiyat güncellemesi yaparsa fiyatlar yukarı gider mi? Kafamda deli sorular🤔

Üniversitede öğrenci tanıdığın varsa veya sen öğrenciysen Pupa TROY tarzı yerlerde indirim yapıyorlar. O attığın bilgisayarı 2 hafta önce 5600 e aldım

• quote:

Orijinalden alıntı: Yellow Claw

quote:

Orijinalden alıntı: sipsibjk

Vatan'da %18 kdv indirimi var şuan

Üniversitede öğrenci tanıdığın varsa veya sen öğrenciysen Pupa TROY tarzı yerlerde indirim yapıyorlar. O attığın bilgisayarı 2 hafta önce 5600 e aldım

Evet öğrenci kimliği var ve devamlı Troy'dan fiyat alıyorum hiç öyle bir fiyat vermediler yoksa o fiyata alırdım zaten.

• arkadaşlar şu macbook nasıl tavsiye eder misiniz,render işlemleri için yeter mi öyle çok ağır render yapmıyorum başlangıç seviyesindeyim bunun yanında fotoğraf düzenleme için kullanılacak oyun önemli değil

6 bine kadar çıkabiliyorum malum siteden bakıyorum ilanlara,harici ekran kartlı bakayım diyorum ama onlar genelde eski cihazlar oluyor garantileri yok hor kullanılmış vs yeni cihazlar da harici kartlı baksam fiyatları beni aşıyor

ya da başka hangi modeli tavsiye edersiniz

• Ben Amerika Birleşik Devletleri dönüşümde Bh foto mağazasından mid2017 13,3 space Grey aldım geldim ama mouse konusunda kararsızım magic mouse 2 yoksa normal bir mouse ile mi kullanmalıyım bilemedim tavsiyeniz nedir ?

• quote:

Orijinalden alıntı: maxalanya

Ben Amerika Birleşik Devletleri dönüşümde Bh foto mağazasından mid2017 13,3 space Grey aldım geldim ama mouse konusunda kararsızım magic mouse 2 yoksa normal bir mouse ile mi kullanmalıyım bilemedim tavsiyeniz nedir ?

O kadar şey almışsın bir de Magic Mouse yakışırdı

• quote:

quote:

Ben Amerika Birleşik Devletleri dönüşümde Bh foto mağazasından mid2017 13,3 space Grey aldım geldim ama mouse konusunda kararsızım magic mouse 2 yoksa normal bir mouse ile mi kullanmalıyım bilemedim tavsiyeniz nedir ?

Kardesim sana bisey sorcaktim i7 islemci 4. Nesil dell marka 2. El 1200 tl ye notbook buldum dell inspiron 3000 series 8gb rem 2gb ekran karti vsr nvidia geforce 840 ekran karti ozellikleri nu dedi sence nasil pek anlamiyorum da yardimci olursan vok mutlu olurum

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: mbmucuk

quote:

quote:

Kardesim sana bisey sorcaktim i7 islemci 4. Nesil dell marka 2. El 1200 tl ye notbook buldum dell inspiron 3000 series 8gb rem 2gb ekran karti vsr nvidia geforce 840 ekran karti ozellikleri nu dedi sence nasil pek anlamiyorum da yardimci olursan vok mutlu olurum

Valla yanlış kişiye sordun

• 2017 15" Macbook Pro ilginç bir şekilde dondu arkadaşlar. Aşağıya video linkini atıyorum. Ne yapmalıyım bunu?

https://youtu.be/uT75tCh72PQ

• iyi günler arkadaşlar, dünden beri 7-8 mesaj denedim gndermek için ama hata verip göndermiyor. İnşallah bu mesajım gelir.
    Yeni mac kullanacak birisi için touchbarlı veya touchbarsız farkeder mi?
    MLUQ2TU/A bu model touchbarsız 5600 tl
    MLVP2TU/A bu model touchbarlı 6750 tl
    MJLQ2TU/A bu model touchbarsız 15.4" 8150 tl
    Kısa süre dell laptopa macosx kurup kullanmıştım. Aşinalığım var biraz. Genel amaçlı uzun yıllar kullanmak istiyorum.

Yada 15.4" inç ikinci el 6500-7000 civarında bulursam alayım mı? ikinci el tavsiye eder misiniz Ankara içinde?
    Tavsiye ve önerilerinizi bekliyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.
  • dostum bende senin gibi arayıştayım
    tb olmayan 2016 modeli eledim direk i5 2.0 işlemci 8 gb ram var hani donanım olarak hiç tatminkar değil
    aynı aletin tb olanı da bana göre o paraya değmez

ya paraya kıyıp ram ve işlemci arttırıp tb olmayan modeli alacağım ya da 15 inc 2015 retina 2.el bakacağım temiz aletler var aslında 16 gb ram 256/512 sdd i7 işlemcili ve harici gpu olan 7 bine kadar bulunuyor,fakat garantileri uzun değil o kadar para verip 5-6 ay sonra cihazın garantisiz kalması endişe verici
  • 
Sayfa: önceki 103104105106107
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.