Şimdi Ara

Macbook Pro 2016-2017 Touchbar - Touchid / Without Touchbar Kullanıcıları Derneği [ANA KONU] (104. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.219
Cevap
54
Favori
143.141
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 102103104105106
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Yellow Claw

Arkadaşlar 6300 lük MacBook ile 1080p 60 fps videolarla rahat oynamalar yapabilir miyim?

Bu sorumun cevabını bilen var mı acaba?
  • quote:

quote:

Arkadaşlar 6300 lük MacBook ile 1080p 60 fps videolarla rahat oynamalar yapabilir miyim?

Edit ve kurgu montaj işi yapıyorsan ben 2011 Macbook Pro'da bile rahatlıkla yapıyordum Premiere Pro olsun iMovie olsun rahat bir şekilde kullanmıştım.
    Tabi video boyutları uzun olunca dışa aktarmalarda boyut faktörü öne çıkar ama öyle 100-200gb'lık bir video editin olmayacaksa sıkıntı hiç yaşamazsın boyut bakımından.
  • quote:

Orijinalden alıntı: profiteer

quote:

quote:

Edit ve kurgu montaj işi yapıyorsan ben 2011 Macbook Pro'da bile rahatlıkla yapıyordum Premiere Pro olsun iMovie olsun rahat bir şekilde kullanmıştım.
    Tabi video boyutları uzun olunca dışa aktarmalarda boyut faktörü öne çıkar ama öyle 100-200gb'lık bir video editin olmayacaksa sıkıntı hiç yaşamazsın boyut bakımından.

Yok o kadar yapmam zaten. Şu anki bilgisayarımda render alırken ısınıp kapanıyor 25-30 sn lik videolarda bile. Yapacağım şey max 20 dk lık video olur herhalde. Premiere Pro da önizlemede kasıyor mu acaba?

• Yellow Claw kullanıcısına yanıt
    Benim cihaz 2011 i7 2. nesil 16 1600 DDR3 Ram 256SSD vardı düz pro kalın kasalardandı. Ön izleme ekranında çok nadir takılma oluyoru. bundan 6 seneki cihaz yani düşün
  • quote:

Orijinalden alıntı: profiteer

Benim cihaz 2011 i7 2. nesil 16 1600 DDR3 Ram 256SSD vardı düz pro kalın kasalardandı. Ön izleme ekranında çok nadir takılma oluyoru. bundan 6 seneki cihaz yani düşün

Şu an ki daha iyidir yani En düşük model ya ondan soruyorum hocam
  • iPhone ile çektiğim fotoğrafın, direk olarak macbooktaki fotoğraflar içine gelmesini kapatmıştım.

nasıl tekrar aktif hale getirebilirim_?

teşekkürler
  • Herkese merhabalar arkadaşlar,

Kusura bakmayın 2.el satış bölümü haricinde bir yere yazdım ama belki ilgilenenler olur diye buraya yazmak istedim. Hediye olarak elime bir MacBook Pro geçti. Sıfır, Faturalı ve garantili, kutusu hiç açılmadı. Satın almayı düşünen varsa piyasa fiyatına göre baya bir ucuza satıyorum.
    Almak isteyenler mesaj gönderebilir. İyi günler

https://forum.donanimhaber.com/store.asp?mem=98950&cat=272&m=129181594
  • 27.09 tarihinde siparişimi geçtim ben de 13 inch touchbar 256 fakat stokta varken bir anda stokları tükendi teslim tarihi 29 undan 6 sı sonra da 11-13 ekim olarak gözüküyor. Durumu böyle olan var mıdır acaba benim gibi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2013 macbook air den (core i5 1.4 ghz 4 gb ram) yeni bir macbook a geçmeyi düşünüyorum.
    aslında en ideali 13 inch macbook pro touchbar olmayan model benim için. ama onda da soğutma sistemi tek fanlıymış. touchbarlı modellerde 2 fanlı mükemmel bir soğutma sistemi varmış ve hep sessizmiş
    açıkçası fanı sesli çalışacaksa yada ısınacaksa bu hoşuma gitmez.

gidip 12 inch macbook mu alsam diye de düşünmüyor değilim. siz ne önersiiz?
  • bodysolid B kullanıcısına yanıt
    Ben ağır işler yapacağım zaman fanı sona dayıyorum sesi o zaman duyabiliyorum. Ama kendiliğinden hiç fanı sona dayamadı.

• quote:

Orijinalden alıntı: HardrhymeR

quote:

Orijinalden alıntı: HardrhymeR

Merhaba 23 Eylülde ben de bir MBP siparişi verdim ve gümrük yazısına kadar ha geldi ha gelecek şeklinde beklemedeydim
    biraz forumu gezince baktım ki 1 hafta da ortalama gümrükte bekliyormuş. yakınlarda sipariş veren var mı? son durum nedir hala 1 hafta mı gerçekten merak içindeyim :/

Sipariş:http://prntscr.com/grkc0p
    Kargo:http://prntscr.com/grkcad

iyi forumlar

Hala gelmedi. MacBook aldığımı bile unuttum 😔

5 ekimde elime ulaştı. Açıkcası buraya yazacak zaman bulamadım. Gerçekten çok hızlı ve inçe bir makine.

Klavyeye alışmak biraz zaman alacak gibi.

• bodysolid B kullanıcısına yanıt
    12 inçten uzak durun fan bile yok.

• Arkadaşlar 8tb Seagate harici hdd aldım fakat exfat olarak biçimlendiremiyorum, daha doğrusu hiç bir formatta biçimlenmiyor. Verdiği hata media kit biçimlendiremedi falan diyor. Diski ben exfat olarak kullanmak istiyorum, macten başka bir yerde kullanmayacam çünkü. Windowsta okuyor ve biçimleniyor her formatta.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bodysolid

2013 macbook air den (core i5 1.4 ghz 4 gb ram) yeni bir macbook a geçmeyi düşünüyorum.
    aslında en ideali 13 inch macbook pro touchbar olmayan model benim için. ama onda da soğutma sistemi tek fanlıymış. touchbarlı modellerde 2 fanlı mükemmel bir soğutma sistemi varmış ve hep sessizmiş
    açıkçası fanı sesli çalışacaksa yada ısınacaksa bu hoşuma gitmez.

gidip 12 inch macbook mu alsam diye de düşünmüyor değilim. siz ne önersiiz?

Macbook air'de de tek fan var normalde devreye girmiyor maclerin fanı.
    Bu arada eğer bilgisayarda sadece webde gezinme mail video izleme ofis kullanımı olacaksa 12 macbookta işinizi görebilir.
    Video/foto işleme yazılım geliştirme gibi şeyler devreye girecekse pro daha makul.
  • Böyle bir uyarı çıkmaya başladı karşıma bu nedir arkadaşlar

• Arkadaşlar 15” TB Macbook pro 2017 de ekran sorunu var galiba 3 defa değişim yaptım hepsi aynı çıktı, ekranın sağ ve sol tarafları farklı renk tonlarına sahip, sizde durum nasıl ?

Bu sorun hakkında macrumors da konu buldum :https://forums.macrumors.com/threads/2017-mbp-screen-issues.2060387/

• 2017 15" Macbook Pro ile İllüstratör ve Photoshop ağırlıklı 4.5-5 saat kullanım alıyorum bu değerler normal mi? Mac i ilk aldığımda %100 de 45 dk falan duruyordu şuan 10-15 dk duruyor kullanan arkadaşların durumu nedir?

• quote:

Orijinalden alıntı: fatih_h

Arkadaşlar 15” TB Macbook pro 2017 de ekran sorunu var galiba 3 defa değişim yaptım hepsi aynı çıktı, ekranın sağ ve sol tarafları farklı renk tonlarına sahip, sizde durum nasıl ?

Bu sorun hakkında macrumors da konu buldum :https://forums.macrumors.com/threads/2017-mbp-screen-issues.2060387/

Böyle maalesef..

Bendeki Late 2016 Macbook Pro'da da aynıydı.. Sol taraf daha sıcak, sol daha soğuk renklerde..

2017'lerde de aynen devam ediyor demek ki..

Tam da güncelleme yapsam mı diye düşünüyordum.. Klavye'de iyileştirmeler vardır, şu çat çut sesler belki kesilmiştir, ve Kaby lake için alayım diyordum, ama herhalde daha beklemek lazım...

• quote:

Orijinalden alıntı: hsinan93

2017 15" Macbook Pro ile İllüstratör ve Photoshop ağırlıklı 4.5-5 saat kullanım alıyorum bu değerler normal mi? Mac i ilk aldığımda %100 de 45 dk falan duruyordu şuan 10-15 dk duruyor kullanan arkadaşların durumu nedir?

Deneyim veya bilgi sahibi olan yok mu?

• hsinan93 H kullanıcısına yanıt
    bende safaride 3-4 websitesi açık ve photosop bos dosyada ram kullanımı %70lere geliyor.
  • 
Sayfa: önceki 102103104105106
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.