Şimdi Ara

Macbook Pro 2016-2017 Touchbar - Touchid / Without Touchbar Kullanıcıları Derneği [ANA KONU] (102. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.219
Cevap
54
Favori
143.141
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 100101102103104
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    En uygun bunu alabilirsiniz.

http://www.troyestore.com/Apple-MacBook-Pro-15-inc-Touch-Bar-MLW82TU-A-QC-i7-2-7GHz-16GB-5_27978.html

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2016 Model touchbarlı 13' MacBook Pro aldım bugün.

İlk macim alışmaya çalışıyorum kafama takılan bazı şeyler var.

Touchbar türkçe kelime önermiyor. Delete tuşu basınca diğerlerinden farklı bir ses çıkarıyor.

Negatif izlenimlerim; klavye yorucu geldi. Elim istemsiz olarak siri ye ve mute tuşuna çarpıyor.
  • Berkutt0606 B kullanıcısına yanıt
    Hocam mbp kaldı mı elinizde?

• Uykuda olan mbp yu çantaya koydum bir kaç saat sonra eve geldim bilgisayar çok sıcaktı ve şarjı %40 azalmıştı. Çok şaşırdım bu normal bir durum mu? Her çantaya koymadan önce kapatmamız mı lazım?

• kaan4554 kullanıcısına yanıt
    Malesef hocam kalmadi

• 5 ay önce almış olduğum mb pro touchbar modeli bugün şarj olmayı kesti ve kapandı hiç bir kablo ile şarj olmuyor sorun nedir basına gelen varmi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hsinan93

Uykuda olan mbp yu çantaya koydum bir kaç saat sonra eve geldim bilgisayar çok sıcaktı ve şarjı %40 azalmıştı. Çok şaşırdım bu normal bir durum mu? Her çantaya koymadan önce kapatmamız mı lazım?

Sanırım problemi çözdüm. Magic mause tıklamaları Mac i uykudan uyandırıyor.

• hsinan93 H kullanıcısına yanıt
    bluetooth fare kullanıyorsanız evet dediğiniz gibi çalıştırıyordur...microsoftun faresi var, uykuya aldıktan sonra fareyle oynama yaptığımda, bilgisayar uyandığına dair uyarı veriyor, dolayısıyla (bilmiyorum magic mouse'da durum nedir) bluetooth bağlantısını kapatmalısınız. ya da magic mouse'u tuş yardımıyla bluetooth'unu kapatmalısınız
  • quote:

Orijinalden alıntı: bayfeynman

bluetooth fare kullanıyorsanız evet dediğiniz gibi çalıştırıyordur...microsoftun faresi var, uykuya aldıktan sonra fareyle oynama yaptığımda, bilgisayar uyandığına dair uyarı veriyor, dolayısıyla (bilmiyorum magic mouse'da durum nedir) bluetooth bağlantısını kapatmalısınız. ya da magic mouse'u tuş yardımıyla bluetooth'unu kapatmalısınız

Mause u altından kapatarak deneyeceğim. Sorun devam etmez umarım.

• macOS High Sierra yayınlandı. MacAppstore dan indirilebilir.

• bayfeynman B kullanıcısına yanıt
    mwehaba, bende satechi kullanıyorum. hyperdrive da kullandım. satechi çok başarılı bir ürün. hepsini aynı anda da denedim bütün portlar sorunsuz çalıştı. tr de 780 tl ye satılırken kendi sitesinden 10 dolar indirimle yaklaşık 100 dolara alıyorsunuz kargo ile
  • önemli bir sorunum var arkadaşlar. işyerimde windows ve office kullanıyorum. word ve excel dosyası işleri oluyor.

evde ise mid 2013 macbook air var. bootcamp ile windows yükledim office 2016 yükledim.. işyerimde yarım kalan işleri yapabilmek için. ama çok yüksek bir fan sesi çıkıyor normalde hiç ses çıkarmayan macbook air.

acaba 2017 macbook pro 13 3.1 ghz lerdede bu durum böyle mi? windows çalıştırınca fan çalışmaya mı başlıyor? yoksa bu sorunu çözmüşler mi?

macbook air e office 2016 for mac yükledim ama gördüğüm kadarıyla birza farklılar. yani onda çalışıp usb ye kaydedip işyerimde açsam aynı şey olmaycak gibi.

macbook air imi satıp yeni bir macbook pro 2017 almayı düşünüyorum eğer sorunu çözecekse.

teşekkür ederim..

bir de macbook pro larda ne zaman güncelleme olur işlemcilerde. şu an 7.nesin intel kullanıyor. .8 nesil le beraber klasik usb yuvası da gelebilir mi mesela sizce? beklemeye değer mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: Squit

5 ay önce almış olduğum mb pro touchbar modeli bugün şarj olmayı kesti ve kapandı hiç bir kablo ile şarj olmuyor sorun nedir basına gelen varmi

Bilgisayarınız sadece şarj mı olmuyor yoksa hem şarj olmuyor hem de açılmıyor mu?
  • trojannn kullanıcısına yanıt
    hocam ben satechi alamadım, amazona yönlendirdi ordan da türkiyeye gönderilmediği yazdı, dolayısıyla alamadım..
  • bodysolid B kullanıcısına yanıt
    ben windows kullanıyorum paralells ile, bootcamp'e göre daha fazla çalıştırıyordur işlemciyi sanıyorum, ona rağmen fan az çalışıyor bazen hiç duymayacağınız seviyede, bazende ufak bir şekile duyuluyor, yaptığınız işlemler ağır işlemlerse işlemciyi fazla çalıştırma durumunda duyulur tabiki iş yüküne göre. ama office hiç çalışacağını sanmıyorum ama dediğim gibi sanal işletim için böyle bootcampte durum ne bilmiyorum. 8.nesil işlemcili model sanırım yazın çıkar ancak gerek olur mu bilmem...bir de usb şu saatten sonra geri dönmez hiç düşünmeyin bile :)
  • Merhaba arkadaşlar

Touchbar lı 15" Mac i aktif olarak ortalama kaç saat kullanabiliyorsunuz? Pil %100 de ne kadar duruyor?

• bodysolid B kullanıcısına yanıt
    ben şuan da MacBook Pro 15 2016 Touch barlı modeli kullanıyorum. daha öncede 2015 MacBook Pro 15 retina kullanıyordum. iki cihazımda da paralel desktop programıyla windows kullandım. 2015 model olan cihazımda inanılmaz bir fan sesi geliyordu ve gerçekten rahatsız seviyelerdeydi. Şuan da kullandığım cihazda ise ses var ama çok az ,bazen duyulmayacak kadar az seviyede. 13 inçlik modellerde durum nedir onu tam olarak bilmiyorum.
  • LivinLaVida kullanıcısına yanıt
    High Sierra güncellemesiyle beraber geldi kelime önerme özelliği. klavye içinde zamanla alışacaksınız.bana da çok zor gelmişti MacBook retinanın klavyesinden sonra ama alıştıktan sonra anlayacaksınız rahatlığını. touchbarı istediğinizi konfigürasyon edebilirsiniz. Benimde sürekli elim Siri tuşuna gidiyordu o yüzden değiştirmiştim.
  • High Sierra güncellemesiyle oyun performansı yarıya düştü. Çok oyun oynayan biri değilim ama nadiren oynadığım oyunlarda (Paladins ve Dota) durum böyle.
  • 
Sayfa: önceki 100101102103104
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.