Şimdi Ara

Macbook Pro 2016-2017 Touchbar - Touchid / Without Touchbar Kullanıcıları Derneği [ANA KONU] (101. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
3.219
Cevap
54
Favori
143.141
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 99100101102103
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    http://lmgtfy.com/?q=mac+kalibrasyonu+nas%C4%B1l+yap%C4%B1l%C4%B1r%3F

uzatmanın manası yok, kalibrasyonun çoğu yerde yazdığı gibi gerçekten gerekli olup olmadığı hakkında fikir sahibi olmaya çalışıyorum..olay bundan ibaret, herhangi bir şeyi büyüttüğümüz yok..

text kısmı herkes için :)

• Yahu hala mı kalibrasyon muhabbetleri dönüyor. Arkadaşlar yıllardan beridir lityum iyon pilleri kullanıyoruz. Şu kalibrasyon olayı önceki tip pillerde geçerliydi. Pili sonuna kadar bitirmek bugünkü piller için zararlı.. Hala yıllar önceki uygulama nasıl bu kadar doğru biliniyor anlamıyorum.
    Hala kalibrasyon denilen gereksiz şeyi yapmak istiyorsanız Apple Desteğe canlı sohbetten bir sorun. Muhtemelen size en fazla SMC reset yapmanızı önerirler. O da doğru, pil yüzdenizin yanlış gösterildiğini düşünüyorsanız yapmanız gereken SMC resettir, kalibrasyon kafasından çıkın artık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi onder.t -- 12 Eylül 2017; 0:22:53 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ortada büyük bir yanılgı var sanırım.

Kalibrasyondan kastım döngü atlatmak, yani tam doluyken pille kullanıp bitirmek ve tekrar şarj etmek. Şimdi bunun gereksiz olduğunu mu söylüyorsunuz? Gereksiz ise neden ben bunu her yaptığımda batarya kapasitesi 96 dan 98 99 lara çıkıyor ?

Enpedi'nin makalesinde lütfen kalp pilinizmiş gibi davranmayın ibaresi çok hoşuma gitti :) Sonuç olarak kullanın gitsin diyor adam :)

Pillerle ilgili olan söz konusu makaleye buradan ulaşabilirsiniz :http://www.enpedi.com/2010/09/notebooklarda-batarya-nasl-kullanlmal.html?utm_campaign=DonanimHaber&utm_medium=referral&utm_source=DonanimHaber

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: alekiss

quote:

Orijinalden alıntı: GooodJob

Merhabalar,

1 hafta once 2017 Macbook Pro 13 with Touch Bar aldim. Ancak bir sorunum var. Laptop cok fazla isiniyor. iStats ile kontrol ettigimde CPU Proximity 48 derecede olmasina ragmen fanlar en dusuk seviyede calisiyorlar. Bir problem olabilir mi? Sizde durum nedir? Ozellikle laptop sarjdayken isinma cok daha belirgin.

Urun Amerika'dan alindi. Bu durumda Apple Store urune bakiyor mu? Yoksa Amerika'ya gittigimde mi halletmem lazim.

Bilgisayari cok isindiracak seyler de yapmiyorum. Excel, Chrome, Safari, Mail acik sadece.

Yardimci olursaniz cok sevinirim.

Hangi ildesiniz bilmiyorum ama ben Hataydayım ve sadece safaride tek sekmede çalışırken bile fan çalışıyor 46-47 derecelere çıkıyor sıcaklardan. Ki chrome daha fazla yoruyor işlemciyi.

Bi ara 67-70lerde geyordu sıcaklık, komple diski silip yeniden yükleyerek sorunu çözdüm, aklınızda bulunsun.

Hocam ben de reset atmaya karar verdim. iStats degerlerine gore benim CPU 45 derecelerde geziniyor. Ancak klavye cok sicak. Acikcasi Macbook Air 2015 kullaniyordum. Hic boyle sorunlarim yoktu. Yardiminiz icin cok tesekkur ederim.

• Arkadaşlar Safariye virüs bulaştı sürekli kendi kendine sekme açıyor.Nasıl kurtulabilirim bilen var mı?
  • type-c bağlantı noktaları için satechi ya da hyperdrive'ın ürünlerini kullanan var mı? ya da ne gibi çözümler buldunuz ? hub ya da dock alacağım ya da kablo uzantılı olanlardan herneyse ne kullandığınızı paylaşabilir misiniz?
  • bayfeynman B kullanıcısına yanıt
    hyperdrive sipariş verdim ama 3 haftadır bekliyorum. Gönderim bayağı uzun sürüyor hala daha kargo bilgisi vermediler. Üründen soğudum..
  • Cihazım satılık ilgilenenler özelden iletişim kurabilir. 2. el ilanlarımdan gerekli bilgi edinebilirsiniz.
  • Arkadaşlar,

Coffeelake xps 13 duyuruldu, macbook pro 2018 yazı mı güncellenir bu cpulara yoksa daha erken olablir mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mrkb

Arkadaşlar,

Coffeelake xps 13 duyuruldu, macbook pro 2018 yazı mı güncellenir bu cpulara yoksa daha erken olablir mi?

3 ay oldu kabylake duyurulalı diğer yaz duyurulacaktır hocam. Eğer aciliyetli işiniz yoksa beklenebilir çünkü thread ve çekirdek sayısı artışı gerçekleşti ama öyle ha çıktı ha çıkacak diye beklemek çok karlı değil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tugrulmd

Arkadaşlar Safariye virüs bulaştı sürekli kendi kendine sekme açıyor.Nasıl kurtulabilirim bilen var mı?

Bende de çıkıyor o sekmeler kendiliğinden. Deli olmaya başladım.

• quote:

Orijinalden alıntı: bayfeynman

type-c bağlantı noktaları için satechi ya da hyperdrive'ın ürünlerini kullanan var mı? ya da ne gibi çözümler buldunuz ? hub ya da dock alacağım ya da kablo uzantılı olanlardan herneyse ne kullandığınızı paylaşabilir misiniz?

sadece usb ceviricisi ihtiyaciniz varsa samsung telefonlarin kutusundan cikan type c- usb donusturucusu hem kucuk hemde is goruyor. ama ben ayrica hdmi icinde piyasada en ucuz ve kaliteli olarak 160 liraya xiaomi donusturucusu aldim ustunde type c hdmi ve usbA var.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benimde cihazim sonunda ABD den geldi . 13" Macbook Pro Late 2016 TouchBar siz, 256gb SSD olan model .

kullandigim kadari ile cok iyi duruyor . klavye ile ilgili simdilik bir sikinti yasamadim .
    Type C to USB 3.0 donusturu ile Harici USB 3.0 HDD yi okutabildim fakat 2.0 Flash bellegi okutamadim . Takiyorum tepki yok fakat cikarinca guvenli cikartilmadi diye uyari veriyor .
    Ayrıca Harici HDD bağlı internet i kesiyor cihaz. Wifi bağlantısını devre dışı bırakmıyor ama. Safari ve chrome u engelliyor gibi geldi. Appstore bağlanıyor çünkü. Daha önce buna benzer bir sorunu bir kişide daha okumuştum burada.

Edit: Ufak donusturucu ile denedim sorunsuz calismakta suanda . hem netide kesmiyor hemde flash bellegi sorunsuz okuyor .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KenanK89 -- 19 Eylül 2017; 0:48:46 >
  • Ekranı temizlemek için nasıl bir ürün kullanıyorsunuz?

• hsinan93 H kullanıcısına yanıt
    klasik fısfıs ve bez...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bayfeynman -- 18 Eylül 2017; 14:33:50 >
  • Space gray macbook pro da touchpad rengi biraz daha açık renk duruyor benim bilgisayarımda bu normal mi? Sizde de durum böyle mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: hsinan93

Space gray macbook pro da touchpad rengi biraz daha açık renk duruyor benim bilgisayarımda bu normal mi? Sizde de durum böyle mi?

Ben de Space Gray kullanıyorum ve sizinki gibi benim bilgisayarımda da Trackpad'de kasaya göre renk tonu farkı var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: KenanK89

Benimde cihazim sonunda ABD den geldi . 13" Macbook Pro Late 2016 TouchBar siz, 256gb SSD olan model .

kullandigim kadari ile cok iyi duruyor . klavye ile ilgili simdilik bir sikinti yasamadim .
    Type C to USB 3.0 donusturu ile Harici USB 3.0 HDD yi okutabildim fakat 2.0 Flash bellegi okutamadim . Takiyorum tepki yok fakat cikarinca guvenli cikartilmadi diye uyari veriyor .
    Ayrıca Harici HDD bağlı internet i kesiyor cihaz. Wifi bağlantısını devre dışı bırakmıyor ama. Safari ve chrome u engelliyor gibi geldi. Appstore bağlanıyor çünkü. Daha önce buna benzer bir sorunu bir kişide daha okumuştum burada.

Edit: Ufak donusturucu ile denedim sorunsuz calismakta suanda . hem netide kesmiyor hemde flash bellegi sorunsuz okuyor .

Flash bellek ntfs formatında olabilir. O zaman macOS görmez flashı.

• Yusufozgul Y kullanıcısına yanıt
    Hocam ExFat ve Fat32 olarak denemistim . ama sikinti donusturude sanirim ki ufak olani takinca calisti .
  • Arkadaşlar merhaba. 15 inch touch bar'lı macbook pro'yu en uygun nereden, kaça alabilirim?
  • 
Sayfa: önceki 99100101102103
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.