Şimdi Ara

MacBook pil ömrünü uzatma [Rehber - Aldente Ortaklık - Battery] (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
201
Cevap
23
Favori
16.379
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    MacBook pil ömrünü uzatma [Rehber - Aldente Ortaklık - Battery]

PRO sürümünü aldım ve ayarları bu şekilde yaptım. Fişe takılı olduğu halde %55'i geçmiyor ve şarj etmiyor. Şu anda pille alakalı bir işi yok cihazın. Pil şarj olmuyor.

• Xitsilla X kullanıcısına yanıt

Ben şimdilik free versiyonu kullanıyorum hocam bir süre sonra memnun kalırsam pro versiyona geçerim ben de. Sağ olun yönlendirme için.

hocam ben de m1 MacBook aldım yeni ancak bu tür programlara çok güvenmiyorum orijinal kendi yazılımına bırakıyorum işleri siz nasıl memnun musunuz şuan programdan merak ettim

Cihazı ne zaman aldınız ve döngünüz ne alemde bu programla ?

Bu arada döngü sayısının yanılttığı asıl önemli olanın pil sağlığı olduğunu sölüyorlar genelde

• galaxyg kullanıcısına yanıt

Macos cihazlardaki güvenlik sistemi windows ile çok farklı, windowsa göre düşünmemenizi tavsiye ederim.

Uyfulama zaten kendini kanıtlamış bir uygulama.

Günde 12 saatten fazla açık olan bilgisayarımda bu uygulamayı kurmadan önce pil döngüm 8 idi. Hala 8.

Evet önemli olan pil sağlığı. Pil sağlığı da pili ne kadar az kullanırsan ve kullanırken pili doğru şarj edersen muhafaza edilebiliyor.

Şöyle ki, bu uygulama varken pil kullanmıyor sistem.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Xitsilla -- 4 Aralık 2021; 8:22:28 >

Yok hocam güvenlik derken sistem değil pil güvenliğinden bahsetmiştim

Böyle bi ayar pil sağlığı için gerekli olsa bence illa ki koyarlardı ayrıca pilin sürekli kullanılmaması aynı değerde uzun süre tutmak da zararlı ..

Ben şuan bi yazılım kullanmadan şöyle bi yol izliyorum : uzun süre kullancaksam prizde kullanıyorum %100 de işim bitmeden bir iki saat önce ise pilde kullanmaya başlıyorum %90 kusura inince uykuya alıyorum (%100 de bırakmak ta gerilim oluşturduğu için )

• galaxyg kullanıcısına yanıt

:) Bu yüzden Calibration Mode var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Xitsilla -- 5 Aralık 2021; 12:31:2 >

Bu kalibrasyonu ayda bir yapmak yeterli mi acaba? Yoksa daha mı sık yapılmalı? Ben manuel olarak ayda bir defa macbook'un şarjını komple bitirip, sonra şarja takıyorum.

• reverse.angle kullanıcısına yanıt
    apphousekitchen.com
    Feature Explanation: Calibration Mode – AppHouseKitchen
    https://apphousekitchen.com/feature-explanation-calibration-mode-2/

"When Should I Use The Calibration Mode?

If you barely use your MacBook battery-powered or use it only for a short time battery-powered, you should definitely use the Calibration Mode regularly to keep your battery calibrated.

How Often Should I Use The Calibration Mode?

This primarily depends on how often you use your MacBook battery powered. If you do not use your MacBook battery-powered at all, you should use the Calibration Mode at least every other week."

Macbook'unuzu pille çok az kullanıyorsanız, mutlaka kalibrasyon modunu düzenli olarak kullanmalısınız. Macbook'unuzu pille kullanmıyorsanız, 2 haftada bir mutlaka kullanılmalı.

Pilinizi asla tamamen bitirmeyin. Bu çok hatalı. Mesela bu uygulama %15'e kadar bitiriyor, sonra %100 yapıyor. 1 saat %100'de tutuyor ondan sonra tekrar ayarladığın seviyeye kadar kullanmana izin veriyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Xitsilla -- 5 Aralık 2021; 12:31:51 >

Cevap için teşekkürler hocam. Evden çalıştığım için genelde prize takılı kullanıyorum.

Bu uygulamayı da kullanıyorum ayrıca ve bu uygulama sayesinde pili hep %80'de tutuyor. Pro versiyonu almak faydalı olacak gibi duruyor şu durumda.

• reverse.angle kullanıcısına yanıt

Ben %55’de tutuyorum. %50-%60 aralığında gerilimin en optimize seviyede olduğu söyleniyor. %55’e ayarladım. Sailing mode kısmında %10 fark oluşturdum. Beklerken %45’e düşene kadar pili asla şarj etmeyecek.

Hocam sailing mode tam olarak ne işe yarıyor?

• Marksman84 M kullanıcısına yanıt

Hocam önceki mesajlarda bahsetmiştim aslında. Ama yine de şöyle özetleyeyim;

Siz örneğin %50 şarj limitine ayarladınız. Cihazınız beklerken ya da 5 dakikalık bir güç kesintisinde %49 olabilir. %49 olduğunda hemen 2 dakikalık bir şarj ile %50 yapmak yerine, belirlediğiniz fark limiti kadar şarj yüzdesinin düşmesine izin veriyor. Örneğin fark kısmına %5 yazarsanız, güç kesintisi ya da kullanım fark etmeksizin, batarya %45 olana kadar şarj edip %50 yapmayacak.

Sitesinde ise şöyle bir örnek var;

%1 + %1 + %1 ...... +%1 gibi 10 defa şarj etmek yerine, bir defa %10 şarj etmek daha iyi diyor.

Ben bu yüzden %55 limite ayarladım.

%45 olana kadar şarj etmiyor.

%45 olunca da %55'e kadar şarj edip bırakıyor.

7 ~ 10 günde 1 defa da kalibrasyon modunu kullanıyorum.

• AdaminTeki kullanıcısına yanıt

Hocam şöyle bir sorum olacak. Bu programı kullandık diyelim ve %80 e sabitleme yaptım. Sonra dışarıda yüzde 30 a kadar kullandık ve Prize taktik 80 oldu. Macbook pill döngüsü 1 artar mı. Siz nasıl yapıyorsunuz

• quote:

Orijinalden alıntı: ersiny699

Hocam şöyle bir sorum olacak. Bu programı kullandık diyelim ve %80 e sabitleme yaptım. Sonra dışarıda yüzde 30 a kadar kullandık ve Prize taktik 80 oldu. Macbook pill döngüsü 1 artar mı. Siz nasıl yapıyorsunuz

1 artmaz, yarım döngü artar. pil döngüsü şarj ettiğin her bir %'yi sayar. bir gun 40'tan 80'e, diğer gün 50'den 90'a, ve bir diger gun 60'dan 80'e sarj edersen toplam 100 şarj etmiş olursun ve 1 döngü artar.

• sitesinde şu şekilde belirtmiş;

Alıntı

metni:
    For each purchase, you get one license key which can be activated on up to three different macOS user accounts. These user Accounts can be on one or up to three different MacBooks.

Alıntı

metni:
    Her satın alma işlemi için, üç farklı macOS kullanıcı hesabında etkinleştirilebilen tek bir lisans anahtarı alırsınız. Bu kullanıcı Hesapları tek bir veya üç farklı MacBook'ta olabilir.

Maliyeti bölmek için ücretiyle lifetime key paylaşmak isteyen olur mu?

• life time key paylaşımına bende varım.

• Daha once macbook pro 13 late 2013 kullanmistim. 8 sene kullandim ama ilk yillarda genelde adaptorle kullandim. Sonradan da hic dikkat etmedim. 400 kusur donguyle yuzde 85 idi saglik en son gecen sene satmadan once. Subat 2021 de Macbook air M1 aldim. Hic dikkat etmiyorum suan. 55 dongu ve yuzde 97 saglik var.
  • scaen S kullanıcısına yanıt

1 kişi daha bulursak alalım sıfırdan o zaman

• Life time lisans alacaksanız bende katılırım.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.