Şimdi Ara

Macbook önerisi,yardımcı olursanız sevinirim

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
1.119
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar bana autocad vb cizim programlarında hızlı render sonucu verebilecek bi mac lazım.3dsmax de kullanacağım bu yüzden büyük ihtimalle bootcamp ile bi kısmı windows olucak.Şimdi iki seçenek arasındayım,ya normal bildiğimiz macbook proyu özelleştirmeler ile şu hale getireceğim ;

2,9 GHz Çift Çekirdekli Intel Core i7, Turbo Boost ile 3,6 GHz'e çıkarılabilir
    8 GB 1600 MHz DDR3 SDRAM - 2x4 GB
    128 GB Katı Hal Sürücüsü
    SuperDrive 8x (DVD±R DL/DVD±RW/CD-RW)
    Arkadan Aydınlatmalı Klavye (Türkçe Q-Klavye) ve Kullanma Kılavuzu (Türkçe)

ya da özelleştirmesiz bi mbp retina alacağım onun da özellikleri şöyle

2.6 GHz Çift Çekirdekli Intel Core i5, Turbo Boost ile 3.1 GHz'e çıkarılabilir
    8 GB 1600 MHz DDR3L SDRAM
    512 GB PCIe tabanlı Flash Depolama
    Arkadan Aydınlatmalı Klavye (Türkçe Q-Klavye) ve Kullanma Kılavuzu (Türkçe)

ikisi de 13 inç,hali hazırda 21.5'lik iMac sahibiyim ama cok performans beklemiyorum biraz eskidi.

Arkadaşlar bana öneriniz ne olur bu gibi bi durumda ? autocad,3dsmax için önerebileceğiniz mac harici bi bilgisayar var mı ? önceligimin mac olma nedenlerini biliyorsunuzdur zaten herkes sayıyor sürekli

• yukarı
  • Felix Felicis kullanıcısına yanıt
    Selam,
    Anlatımızda bir sorun var, imacten mi yoksa macbooktan mı performans beklemiyorsunuz? macbooktan beklemiyorsanız, basic olan modeli alabilirsiniz. Eğer imacten beklemiyorsanız 3d modelleme ve render için gpu nun iyi olması gerekir diye biliyorum, dolayısı ile ekran kartı gt olan bir 15inç almanızı tavsiye ederim.Şahsen bende de 21.5 konfigürasyonlu imac var, lakin ekran kartım 512 mb oldugundan 3d ve 3d video edit sıkıntı oluyor.İşlemci anlamında 13 lerde 2 çekirdek var bu arada, 4 çekirdek alsan daha uzun ömürlü olmaz mı performanslı kullanım için?
    Yanlışım varsa düzeltin lütfen.

Hayırlı olsun şimdiden
  • Hızlı render için iki ürünüde alma.

Harici GPU'lu bir model alman gerekir.

Ayrıca ikinci bahsettiğin retina 13" stok en pahalı serisini almak yerine, 256gb diskli olan modelin, işlemcisini i7 2.8ghz update etmen, veya işlemciyi i5 2.6ghx e update edip, rami 16gb a çıkartman, bahsettiğin retinadan daha hızlı render yapmanı sağlar.
  • bootcamp için 256 gb depolama bile yetersiz kalabiliyor uyarayım.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.