Şimdi Ara

Macbook Mail Uygulaması Hakkında

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
1.906
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar macbook kendi mail uygulamasını kullanıyorum 4-5 tane mail adresi ekli. Yeni mail gelince bildirim şeklinde gelmesi falan da güzel ancak bir sorunum var. Her yeri kurcaladım herhangi bir ayar bulamadım.
    Şöyle ki oyun oynarken, dizi izlerken veya ne olursa olsun farketmez kısaca tam ekranda herhangi bir uygulama çalışırken bazen kendi kendine mail uygulaması açılıyor ve ekranı kendi kendine ikiye bölüyor. Birden mail uygulaması ekranı ikiye bölerek açılınca baya can sıkıcı oluyor. Bu arada bildirimlerle bu açılmayı karıştırmayın ikisi farklı şeyler. Birisi tam ekranı ikiye bölecek şekilde tamamen uygulamanın açılması, diğeri de bildiğimiz mail bildirimi işte. Çözümü bilen var mıdır? Uygulamayı kapatarak geçici idare ediyorum.

• Merhabalar,

Cevap olarak biraz geç oldu ancak gezinirken denk geldim ve bu soruna denk gelenler için ve bundan sonra çözüm arayanlar için bir kaynak olabilmesi açısından eklemek istedim.

Mail uygulaması aktif olan ekranda otomatikman açılıyor yada tam ekran modunda ise aktif pencereyi bölüp kendini oraya sığdırıyor. Uzun uğraşlar sonucu elde ettiğim bir çözüm mevcut. Hesaplara bir google hesabı eklediğinizde ve takvimi de eşitlemesi için işaretlediğinizde google takvim tarafından gelen bir uyarı tetiklemesi mevcut. Bu uyarı tetiklemelerini kapatırsanız sorununuz ortadan kalkacaktır.

Bunu gerçekleştirmek için;
    1. Google Takvim’i site üzerinden açın ve giriş yapın (https://calendar.google.com)
    2. Ayar dişli simgesini seçin (sağ üst köşe), ardından aşağı açılır menüden “Ayarlar”'ı seçin.

3. “Takvimlarimin Ayarları” başlığının altında ana takviminizin bağlantısını seçin.
    4. "Genel Bildirimler" alanında 5 adet bildirim ayarı göreceksiniz. Bunların her birinde birer açılır menü ile "Yok" yada "Eposta" şeklinde seçenekleri mevcuttur.

5. Tüm seçenekleri "Yok" olarak seçiniz.

Hepsi bu kadar... Geçmiş olsun.

Görünüşe göre Google Takvim’deki bu E-posta ayarları Apple Mail’in OS X’de açılmasına neden oluyor. Ayrıca, varsayılan Etkinlik bildirimleri ve Tüm gün etkinlik bildirimlerim “E-posta” yerine “Bildirim” olarak ayarlayın.
  • Merhabalar,

Cevap olarak biraz geç oldu ancak gezinirken denk geldim ve bu soruna denk gelenler için ve bundan sonra çözüm arayanlar için bir kaynak olabilmesi açısından eklemek istedim.

Mail uygulaması aktif olan ekranda otomatikman açılıyor yada tam ekran modunda ise aktif pencereyi bölüp kendini oraya sığdırıyor. Uzun uğraşlar sonucu elde ettiğim bir çözüm mevcut. Hesaplara bir google hesabı eklediğinizde ve takvimi de eşitlemesi için işaretlediğinizde google takvim tarafından gelen bir uyarı tetiklemesi mevcut. Bu uyarı tetiklemelerini kapatırsanız sorununuz ortadan kalkacaktır.

1. Google Takvim’i site üzerinden açın ve giriş yapın (https://calendar.google.com)
    2. Ayar dişli simgesini seçin (sağ üst köşe), ardından aşağı açılır menüden “Ayarlar”'ı seçin.
    3. “Takvimlarimin Ayarları” başlığının altında ana takviminizin bağlantısını seçin.
    4. "Genel Bildirimler" alanında 5 adet bildirim ayarı göreceksiniz. Bunların her birinde birer açılır menü ile "Yok" yada "Eposta" şeklinde seçenekleri mevcuttur.

Görünüşe göre Google Takvim’deki bu E-posta ayarları Apple Mail’in OS X’de açılmasına neden oluyor. Ayrıca, varsayılan Etkinlik bildirimleri ve Tüm gün etkinlik bildirimlerim “E-posta” yerine “Bildirim” olarak ayarlayın.

• Hocam selamlar, nasıl çözdünüz sorunu? Aynı sorunu ben de yaşıyorum maalesef..
  • quote:

Orijinalden alıntı: dobricli2

Merhabalar,

Hocam merhaba, önerdiğiniz çözümü uyguladım ancak bende bir işe yaramadı. Başka çözüm yolu var mıdır? Teşekkürler!

• quote:

Orijinalden alıntı: JUNE8O

https://sorucevap.sihirlielma.com/57719/mail-uygulaması-kendiliğinden-açılıyor
    Hocam öncelikle cevabınız için teşekkürler ancak o yolu denemiş olmama rağmen işe yaramadı.
  • Birden fazla gmail adresi kayıtlıysa outlook'unda (Mail uygulamanızda) hepsi için ayrı ayrı yapmanız gerekiyor.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.