Şimdi Ara

Macbook M1 - Mikrofon açılınca arkaplan sesleri berbat oluyor.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
224
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Discord kanalları, telegram, whatsapp vb. sesli görüşme programlarını kullandığımda arka planda ki tüm seslerin kalitesi yerin dibine giriyor. Otomatik olarak yapılan bu işlemi kapatmanın bir yolunu bulamadım.

Örnek olarak Discord üzerinden beraber film izlemek istiyoruz, filmi açıyorum ses kalitesi 1080p fakat kanala girdiğim an yeni bir hatta geçiyor gibi ve filmin ses kalitesi 144p'ye düşüyor.

Not: Şimdi kontrol ettim de İphone 13 Pro'da aynı şekilde telegram'dan sevgilimi arıyorum ve filme girince film sesi çöpe dönüyor.

Not 2: Mobil bir oyunun içinden yerel mikrofonu açında da oyunun sesleri çöpe dönüyor.

Sanırım bu apple ile ilgili bir durum. Görüşme kapanınca sesler hemen kaliteli haline dönüyor.

Nasıl kapatabilirim bu şeyi internette bulamadım. Sesli görüşerek herhangi bir iş yapmak rezillik.

• Hot.Coffee kullanıcısına yanıt
    Büyük ihtimal AirPods kullanıyorsun bu mac veya iphone ile alakalı değil airpods veya kullandığın bluetooth kulaklık ile alakalı. Bluetooth veri aktarım kapasitesi sınırlı galiba ondan hem mikrofon hem ses aktarımı yaparken sesten kısıyor. Kablolu kulaklık veya bilgisayarın kendi mikrofon ve ses çıkışından sorun çözülür. AirPods kullanarak bu dediklerinizi yapmak istiyorsanız ayarlardan ses giriş kısmından bilgisayarın kendi builtin mikrofonunu ses çıkış kısmından AirPods/bluetooth cihazı seçin.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • gavinbelson G kullanıcısına yanıt

Gerçekten dediğiniz gibiymiş. Tüm aletlerimi ilk defa apple'a geçirdim yabancı bir ekosistem şu an için o yüzden bir sürü sorunla karşılaşıyorum. Aynı şeyi iphone'da yapmanın bir yolu var mı ayarlarda göremedim. İphone'da kulaklıksız olunca ses bozulmuyor ama arka plan sesini aşırı kısıyor bir şey duyamıyoruz film izlerken. Airpods takılıyken de aynı sorun oluyor.

• Hot.Coffee kullanıcısına yanıt
    iPhone için çözüm yolu var mı bilmiyorum daha kapalı bir sistem olduğundan her şeyi yapmak daha zor veya dolaylı.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.