Şimdi Ara

macbook air 13 haswell gıcırdama

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
1.899
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar bende haswell 13 macbookair var gıcırdama sorunu var insanı deli ediyor yabancı forumlarda vidalarını sıkın diyorlar bu sorunu yaşayan varmı ??
    vidaları sıkınca düzelecekmi bu ses ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sgtkurt -- 9 Şubat 2014; 12:06:43 >

• konuyu güncel tutuyum
  • sgtkurt S kullanıcısına yanıt
    Gıcırdama derken? İlkkez duyduğum bir sorun, teşhisi tam koyabilmek adına ne durumlarda ne şekilde hangi bölgeden ve ne yoğunlukta bir ses olduğunu anlatırsanız iyi olur.
  • aynen benimde başımda, cihazı her tuttuğumda gıcır gıcır ses geliyor. ben özellikle cihazın sağ tarafından tek elle tutup taşıdığım için %90 sağ taraf gıcırdıyor. vidaları sıkın düzelir deniyor ama ben apple store açıldığı zaman götürmeyi düşünüyorum.
  • Hocam masaya koyup touchpadi kullanırken gıcır gıcır geliyor çok hafif ama can sıkıyor işte bide taşırken geliyor alt kapaktan

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Up benim de -Hr MacBook Pro'm gıcırdıyor.
  • gıcır gıcır mac'leriniz var daha ne istiyorsunuz

• Sorunu çözdünüz mü?

• < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sorun çözüldü vidalarını sıktım düzeldi :)
    geç cevap yazdığım için kusura bakmayın
  • Kullandiginiz tornavida 5 noktali pentalobe (tam hatirlayamadim) miydi? Ben iPhone 4 ve sonrasi icin satilanlardan alacagim. Herhalde macbook larada uyuyuyordur.

• pentalobe evet.fanlı laptop soğutucusu kullanmayın ben kullanıyordum onun yarattığı titreşimler yüüznden vidalar gevşedi diye düşünüyorum.zaten macbook air ısınmıyor :) niye kullandıysam
  • ifixit dehttps://www.ifixit.com/Device/MacBook_Air_13%22_Mid_2013 bu linte bakın tools kısmında tornavidalar var.
  • Oneri icin tesekkurler Tornavida buldum gitti gidiyorda 5 liraya. Fakat internette biraz arastirma yaptim, vidalarin boyutlariyla ilgili seceneklerde var. Mesela T4 T8 gibi. Ama tornavidalara baktigimda iPhone icin olanda MacBook icin olanda ayni sekle sahip. Yarin siparis verecem. Insallah ise yarar.

• quote:

Orijinalden alıntı: avangers61

Oneri icin tesekkurler Tornavida buldum gitti gidiyorda 5 liraya. Fakat internette biraz arastirma yaptim, vidalarin boyutlariyla ilgili seceneklerde var. Mesela T4 T8 gibi. Ama tornavidalara baktigimda iPhone icin olanda MacBook icin olanda ayni sekle sahip. Yarin siparis verecem. Insallah ise yarar.

İkisi uyumlu değil.Bendeki macbook için olan tornavidalar iphone için büyük geliyor.Belki iç aksanı için uyabilir ,denemedim.
  • mogosan kullanıcısına yanıt
    O zaman sahibinden de 10 tl ye var. macbook icin olanlardan. Saticida diyor bu iPhone a uymaz diye. Zaten uymazsa geri yollarim

• quote:

O zaman sahibinden de 10 tl ye var. macbook icin olanlardan. Saticida diyor bu iPhone a uymaz diye. Zaten uymazsa geri yollarim

Ben ebaydan 1.2 $' a aldım.Kargoda bedava :) 10 tl para gibi gözükmüyor ama böyle küçük şeyleri 4-5 katı fiyatına satan insanları sevmiyorum.
  • quote:

kusura bakmayın 2 kere alıntı yaptım ama ebayda 3,5 $-4$ 'a iphone 4/5/5s/galaxy tornavida seti satılıyor.İstediğiniz iphone içinse bakabilirsiniz.
  • mogosan kullanıcısına yanıt
    Macbook Air için alacam. ebayde ve dealextremede var fakat bekleme süreleri çok uzun olduğu için sahibindenden aldım.
  • Kadıköy yazıcıoğlunda sıktırtabilirsiniz laptop tamircilerinin hepsinde var tornavidaları

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.