Şimdi Ara

Macbook 12 inç 2017 almak istiyorum hangi işlemciyi seçmeliyim ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
955
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

2017 macbook 12 inç 512gb deposu olan modelini almayı planlıyorum . İnternet sitesinde 2 farklı işlemci seçeneği mevcut :

i5 - 1.3ghz - 3.2 ghz a turboboost
    i7 - 1.4ghz - 3.6 ghz a turboboost

Yapmayı planladığım herhangi birşey yok ( tasarım vb. ) sadece günlük olarak kullanacağım ( dizi izleme , internette takılma , belki basit oyunlar )

Baz olarak gelen i5 yeterli olur mu yoksa i7 mi tercih etmeliym ? 16gb ram seçeneği de var ama onu tercih etmemeye karar verdim.

Yorumlarınız için şimdiden teşekkürler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Ben daha önce 2016 model M5 işlemcili kullandım günlük işlemler için gayet yeterliydi.

2017 modelleri görünce bende i5 sipariş vermiştim fakat 6 hafta temin süresi verildi. Bildiğim kadarıyla şu an stoklarda yok bu nedenle macbook pro olarak değiştirdim siparişimi.

Benim fikrim 8b i5 işinizi yeterince görür fakat bekleme süresini hesaba katmanız lazım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tidus

Ben daha önce 2016 model M5 işlemcili kullandım günlük işlemler için gayet yeterliydi.

2017 modelleri görünce bende i5 sipariş vermiştim fakat 6 hafta temin süresi verildi. Bildiğim kadarıyla şu an stoklarda yok bu nedenle macbook pro olarak değiştirdim siparişimi.

Benim fikrim 8b i5 işinizi yeterince görür fakat bekleme süresini hesaba katmanız lazım.

6 hafta mı ? Bu inanılmaz uzun bir süre. Sitesinde yazılan 2-3 iş günüydü i5 olanı için. Windowslu laptopuda elden çıkarmıştım bunun için :(

Yarın apple store u arayacağım, umarım stoklara getirmişlerdir . Cevap için teşekkürler.

• Hocam bence mağazasına gidip bir stok var mı kontrol ettirin sitede öyle yazıyor ama ürün gelmiyor
    şu an 12 inch olanlarda genel anlamda bir stok sıkıntı var diye biliyorum
  • quote:

Hocam bence mağazasına gidip bir stok var mı kontrol ettirin sitede öyle yazıyor ama ürün gelmiyor
    şu an 12 inch olanlarda genel anlamda bir stok sıkıntı var diye biliyorum

Keşke imkanım olsada gidip alsam yada sorsam . Ankara da yaşıyorum mecburum yani anlayacağın . 12 inçlik olanlar tutmadı sanıyordum nasıl olduda stok sıkıntısı oluyoe anlam veremiyorum , hani özel donanım eklettiğinde geç verilir anlarım ama ..

• Çok tuttuğundan değilde üretim planlaması vs ile ilgili :)

İlla 12 inch istiyorsanız 2016 model m5 daha ucuza alabilirsiniz öyle aman aman bir fark yok zaten
  • quote:

Çok tuttuğundan değilde üretim planlaması vs ile ilgili :)

İlla 12 inch istiyorsanız 2016 model m5 daha ucuza alabilirsiniz öyle aman aman bir fark yok zaten

Az önce apple store ile görüştüm 2017 modelinin ellerinde olduğu siparişime takiben yarın kargo edebileceklerini söylediler . Özellikle 5 haziranda tanıtılan macbook u göndereceğiz dediler . Siz ne zaman görüşmüştünüz ?

• Ben 2 hafta önce sormuştum en son. Demek ki getirdiler siz yine de renge göre teyit edin. Ben rose gold istedim özellikle
  • quote:

Ben 2 hafta önce sormuştum en son. Demek ki getirdiler siz yine de renge göre teyit edin. Ben rose gold istedim özellikle

Ben siparişimi verdim , görevli arkadaş ile konuşurken rose gold seçeneği bana sunmuştu . Umarım yarın gelecek

Teşekkürler cevabınız için . İlk defa macbook kullanacağım umarım pişman olmam :)) sanmıyorum gerçi , windowstan gerçekten sıkılmış ve bıkmıştım.

• daha uygun fiyata 13 inch retina model varken paranıza yazık etmişsiniz..
  • Geçen yıl 12 inch kullanıyordum bu sene özellikleri daha iyi diye 13 pro ya geçtim bana göre kucağa alınca 12 inch kadar hafif gelmiyor. Bence 12 inch ultra slim tamamen farklı bir klasman kötü bir tercih değil. İhtiyaçları karşılıyor ise olabilecek en iyi tercih

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tidus -- 18 Ağustos 2017; 16:30:36 >
  • tidus kullanıcısına yanıt
    Yani sıkıntı şu, 12 inch'ni iyi olduğu tek bir nokta var o da 1-2 inch daha ufak olması ve 300 gram daha hafif olması. Onun dışındaki diğer tüm özelliklerde klavyesi dahil fazlasıyla geride kalıyor.Bana kalırsa günlük işler için de fazlasıyla düşük bir sistem ve kesinlikle parasını haketmiyor. 12inch macbook'un olması gereken fiyat aralığı eski macbook air seviyelerinde.

Modern web siteleri iş yükünün büyük bir kısmını javascript yardımıyla artık kullanıcı makinasına/işlemcisine yüklüyor, yani web sitesinde gezlek 2000 li yılların başında olduğu gibi çok düşük işlem gücü gerektiren işler değil. Umarım en azından m serisi değil de i serisi işlemcili olanlarından seçmişsinizdir.
  • Para konusunda bir şey diyemiyorum hocam maalesef apple ürünlerinin hepsi bana göre olması gereken rakamın üzerinde.

Ben macbook u sadece sosyal medya için kullandığımdan dolayı 12 inch yeterince tatmin etmişti ama parası çok yüksek dediğiniz gibi maaelesef

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tidus -- 19 Ağustos 2017; 12:40:14 >
  • bahsettiğiniz işler için i5 yeterli.
    Zaten i7 seçiminiz olacaksa, macbook yerine air a geçmenizi öneririm.
  • dreampowder kullanıcısına yanıt
    13 inç pro yu gerçekten çok düşündüm almadan önce gittim karşılaştırma falan yaptım kullanarak, elbette ekranı ve gücü daha iyi ancak ben bu sefer taşınabilirliği ve görüntüsü daha iyi olanı tercih etmek istedim.

aslında ilk istediğim air idi , biliyorsunuz ekran kalitesi günümüze çok uygun değil. kendim karşılaştırma yaptığımda retina ile çok fark vardı elemek zorunda kaldım.

şuan için tek sıkıntım fansız olduğundan dolayı ısınıyor olması (özellikle şarj olurken fazla ısınıyor ) umarım ileriki günlerde kendini bir düzeyde toparlıyordur .

• f.danis F kullanıcısına yanıt
    yorumunuz için teşekkürler , i5 olanı tercih ettim . Bahsettiğim işlerde şuan için hiçbir sıkıntı görmedim.

• Bahsettiğ işler için gayet yeterli olur hayırlı olsun bu arada :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: xattorneyx

Bahsettiğ işler için gayet yeterli olur hayırlı olsun bu arada :)

teşekkür ederim =)
  • Şöyle söyleyim Macbook Pro ya İ5 yetebiliyorsa Macbook'ta her türlü mutlu eder diye düşünüyorum,

Hele ekstra bir işlem uygulamayacaksan bence senelerce yeter sana.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.