Şimdi Ara

Mac setup'ınızı paylaşın ;)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
348
Cevap
26
Favori
78.275
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • meraba arkadaşlar mac setuplarımızı bu baslık altında paylasalım, hangi ürünleri kullandıgımızı,ses sistemlerini,dockları vs daha fazla bilgis sahibi ve fikir sahibi olmak icin bu baslıgı kullanabiliriz

• Paylaşarak başlasaydın keşke
  • quote:

Orijinalden alıntı: Felix Felicis

meraba arkadaşlar mac setuplarımızı bu baslık altında paylasalım, hangi ürünleri kullandıgımızı,ses sistemlerini,dockları vs daha fazla bilgis sahibi ve fikir sahibi olmak icin bu baslıgı kullanabiliriz

Boyle İmza Yasak Değil mi ?
    Bende Bu Tarz Bişey Yapmıstım Uyarı Geldi 2 Gun Sonra.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TenSetz

quote:

meraba arkadaşlar mac setuplarımızı bu baslık altında paylasalım, hangi ürünleri kullandıgımızı,ses sistemlerini,dockları vs daha fazla bilgis sahibi ve fikir sahibi olmak icin bu baslıgı kullanabiliriz

Boyle İmza Yasak Değil mi ?
    Bende Bu Tarz Bişey Yapmıstım Uyarı Geldi 2 Gun Sonra.

hayır degil

ben de paylasıcam fakat birazcık düzene sokmam lazım

• guzel konu gorelim macleri
  • madem konuyu ben açtım ilk resim de benden olsun , devamını bekliyorum

• Imzamda mevcut ama resimde koyarım eve gidince. MacBookProma 40'' Samsung 3D LED bağlı. Ses sistemi optik olarak MacBook uma bağlı Logitech z5500. Klavye Logitech G19 ve G15 bağlı. Mouse Razer Mamba ( çizim ve oyun oynarken ) normal kullanımda Magic Mouse. Dock olarak apple ın normal ipad dock unu kullanıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dievas

Imzamda mevcut ama resimde koyarım eve gidince. MacBookProma 40'' Samsung 3D LED bağlı. Ses sistemi optik olarak MacBook uma bağlı Logitech z5500. Klavye Logitech G19 ve G15 bağlı. Mouse Razer Mamba ( çizim ve oyun oynarken ) normal kullanımda Magic Mouse. Dock olarak apple ın normal ipad dock unu kullanıyorum.

mbp yi tvlere nasıl bağlıyorsunuz ? mini display port to hdmi mi ?
  • Ben de MacbookPro'yu lcd'ye bağlayıp kullanıyorum Macosx'i büyük ekranda kullanmanın zevki ayrı cidden herkese tavsiye ederim tabi Apple Wifi Klavye ve Magic Mouse olmalı mutlaka. Ayrıca Macosx için oyun zevkimdende vazgeçemeyeceğim için çünkü iş, okul, kız arkadaş hiçbir şey engel olamaz oyun bağımlılığıma birde masaüstü sistemim mevcut sadece oyun için açıyorum malum Macosx varken Core i7 990x + Asus Mars II Gtx 590 dahi olsa yüzüne bakılmaz Win7'nin.

İleriye dönük 32'Samsung Led tv ve 120gb Corsair Ssd var aklımda bu ikili ile 2009 Mbp beni 5 yıl daha rahat götürür diye düşünüyorum. Yalnız şu SSD ve Macosx arasındaki Trim ilişkisi 1 yıldır kanser etti beni Lion ile resmi Trim desteği vermemeleri cidden kullanıcılarına karşı bir ayıp oldu yıl olmuş 2011 artık herkes Ssd kullanmaya başladı hala 3.parti çözümlerle Trim desteği sağlanıyor ki o da ne kadar geçerli belli değil. Sandforce kontrolcüler için Trim gerekli değil konularıda oldukça fazla ama insanın içi rahat etmiyor 1-2 defa erteledim bu sorunlar nedeniyle Ssd'ye geçmeyi.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: dievas

Imzamda mevcut ama resimde koyarım eve gidince. MacBookProma 40'' Samsung 3D LED bağlı. Ses sistemi optik olarak MacBook uma bağlı Logitech z5500. Klavye Logitech G19 ve G15 bağlı. Mouse Razer Mamba ( çizim ve oyun oynarken ) normal kullanımda Magic Mouse. Dock olarak apple ın normal ipad dock unu kullanıyorum.

mbp yi tvlere nasıl bağlıyorsunuz ? mini display port to hdmi mi ?

Aynen mini port to hdmi adaptörü aldım apple storedan o şekilde bağladım
  • Bende mbp'yu T260HD monitör ile kullanıyorum. Tabi magic mouse ve kablosuz klavye ile :) Apayrı bir zevk cidden.. Bir ara düzene koyup resimlerini eklerim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: losthell

Ben de MacbookPro'yu lcd'ye bağlayıp kullanıyorum Macosx'i büyük ekranda kullanmanın zevki ayrı cidden herkese tavsiye ederim tabi Apple Wifi Klavye ve Magic Mouse olmalı mutlaka. Ayrıca Macosx için oyun zevkimdende vazgeçemeyeceğim için çünkü iş, okul, kız arkadaş hiçbir şey engel olamaz oyun bağımlılığıma birde masaüstü sistemim mevcut sadece oyun için açıyorum malum Macosx varken Core i7 990x + Asus Mars II Gtx 590 dahi olsa yüzüne bakılmaz Win7'nin.

İleriye dönük 32'Samsung Led tv ve 120gb Corsair Ssd var aklımda bu ikili ile 2009 Mbp beni 5 yıl daha rahat götürür diye düşünüyorum. Yalnız şu SSD ve Macosx arasındaki Trim ilişkisi 1 yıldır kanser etti beni Lion ile resmi Trim desteği vermemeleri cidden kullanıcılarına karşı bir ayıp oldu yıl olmuş 2011 artık herkes Ssd kullanmaya başladı hala 3.parti çözümlerle Trim desteği sağlanıyor ki o da ne kadar geçerli belli değil. Sandforce kontrolcüler için Trim gerekli değil konularıda oldukça fazla ama insanın içi rahat etmiyor 1-2 defa erteledim bu sorunlar nedeniyle Ssd'ye geçmeyi.

Dostum macbook pro 13 inch sanırım o, i7 işlemcimi?, oyun performansı nasıl?, i5 varda bende ondan soruyorum :), birde 32 lik samsung lcd tvim var, evde olurken baya zevkli olur sanırım bağlamak :). Wifi klavye ve Magic Mouse ikisi bir arada kaç $ ediyor?

• bu birinci fotograf

• buda ikinci bi mesajda atamadim o yuzden bir tane daha attim

• quote:

Orijinalden alıntı: leopard10

buda ikinci bi mesajda atamadim o yuzden bir tane daha attim

airlara hep aşık olacagım sanırım
  • arkadaşalr süper valla hepsi bende mac os x kurmak istiyorum ama kuramıyorum bu işten anlayan varsa bana yardım edebilirmi
  • quote:

Orijinalden alıntı: leopard10

buda ikinci bi mesajda atamadim o yuzden bir tane daha attim

Guzel setup :D Macbook Air tek basina setup sayilir zaten
  •  Mac setup'ınızı paylaşın ;)

Buda benim sistem
  • @Okaliptys hocam 2009 mbp cihaz c2d işlemci yani, amerikadan 900$(1300tl ediyordu) gibi komik rakama almıştım zamanında ama hala taş gibi cihaz zaten tasarım hala aynı, donanım olarakta c2d ile i serisi arasında benim için bir fark yok genelde net, film, müzik tarzı multimedya işlemler için kullanıyorum mbp'yi o yüzden c2d'nin ölüsü bile yeter daha yıllarca

Oyun olayına gelirsek Apple pclerde adam akıllı oyun açmak 5000tl'den başlıyor Türkiye'de ve eğer benim gibi hardcore oyuncuysan ne olursa olsun kesmez mac'ler mutlaka pc toplamalısın. Zaten mac için yazılan oyun sayısı çok çok az adam gibi blizzard dışında oyunu baştan mac için yaratan bir firma yok bildiğim kadarıyla hepsi bootcamp ile win7 kurduğunda çok daha iyi fpsler ve akıcılık sağlıyor sadece blizzard oyunlarında hemen hemen aynı akıcılığı yakalayabildim macosx'te.

• Gördüğüm kadarıyla mac cilerde sadelik takıntısı var :) İlk resim ekleyen arkadaşın düzeni çok beğendim ışık uyumu filanda çok hoştu. Bende pc olmasına rağmen bu konuya ekleme yapabilirim :)
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.