Şimdi Ara

Mac sahiplerinin başı belada!

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
407
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Kötü niyetli kişiler, Mac bilgisayarınızı uzaktan kilitleyip sizden fidye talebinde bulunabilir. Peki, bu yeni saldırının detayları ve saldırıdan korunma yolları neler?

Son günlerde bazı Mac kullanıcıları, cihazlarının kilitlendiği ve kendilerinden fidye talep edildiği şikayetlerinde bulunuyor. Bilgisayar korsanları tarafından iCloud hesaplarına girilen ve iPhone’umu Bul özelliği ile bilgisayarları kilitlenen bu kullanıcılar adeta çaresiz.
    http://shiftdelete.net/mac-sahiplerinin-basi-belada-85240

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eyoruk -- 21 Eylül 2017; 11:45:13 >

• 2 aşamalı koruma sistemini kullanıyorum.Ama ne kadar yeterli daha ne yapmalıyız bilmiyorum ?

Bu tehlike yıllardır var ama Mac sistemi için de tehlikeli olmaya başladı sanırım.
  • 230₺ karşılığında açıyorlar hocam. Benim başıma geldi oradan biliyorum.
  • Nasıl başınıza geldi ? Ne oldu da?
  • eyoruk E kullanıcısına yanıt
    Hocam bir arkadaşa vermiştim edus yüklemeye çalışırken bilgisayar bi anda kitlenmiş ekran da yurt dışı numarası ve 5000 dolar para yazmışlardı. fatura ile apple servise gittim açtılar
  • Hmm demek ne yapıldı da oldu tam bilmiyorsunuz.Geçmiş olsun.230 liraya servis açtı demek.Ben de adamlara verdiniz sandım ne kadar ucuz istemişler diye de söylenmiştim.

Acaba apple servis nasıl açabildi ? Kilit asla çözülmüyordu sanırım

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • iCloud hesabı gereksiz cunku Cloud hizmetler genelde gereksiz. Üstüne bir de o hizmetin şifresini kaptırmak zaten çeşitli güvenlik açıklarına yol açar. Fakat kilitlemeyi OS düzeyinde yapıyorlarsa, harddiski harici olarak bağlayıp önemli dosyaların yedeğini aldıktan sonra sıfırdan formatla yeniden macOS kurmak ta çözüm olabilir fakat iCloud kullanıp ta şifresini kaptıran bir kişi onu da kolay yapamaz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • eyoruk E kullanıcısına yanıt
    Hocam bilgisayarım biraz eski idi iCloud şifresi firmware şifresine dönüyordu yani açmak için fw şifresi lazımdı bende bilmiyordum Apple saolsun açtı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hackintosh kullanıyorum bulunamazlar
  • Suanda benimde basıma gelmiş durumda baya sinir bozucu bir olay yutydısındayım bulunduğum ülkede apple olmadığı için çözemiyorumda...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • egee17 kullanıcısına yanıt
    Ne oldu da başınıza geldi ? Geçmiş olsun
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.