Şimdi Ara

Mac Os x Sierra Yavaşlık, Takılma, Görüntü Atlama

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
1.245
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

3-4 Gün önce Macbook Air 4 GB Ram 128 GB SSD cihaz aldım.
    Bilgisayara temiz kurulum ile Sierra kurdum. Ancak gerek safari gerekse chrome da gezinirken cihaz çok ama çok yavaş. Kasım kasım kasılıyor. Örnek eskiden Windows da ekran kartını yüklemeyince nasıl bilgisayar görüntü atlaya atlaya hareket ederdi şuan aynen öyle. Mesela internette bir sayfadayım mouse ile aşağıya aşağıa çektikçe sayfayı yağ gibi akması lazımken atlaya atlaya aşağıya iniyor sayfa

Bu cihazın heralde bu derece yavaş olması mümkün değildir ama resmen delirmek üzereyim

Sizce problem nerde olablilir. Acaba neyi yanlış yapıyor olabilirim?

• 4 gb ram cihazı besleyemiyor.

Mac Os x Sierra Yavaşlık, Takılma, Görüntü Atlama

Görüntü atlamarı oluyorsa, el capitan a veya yosemiteye dön bakalım yine olacakmı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Prinergy -- 28 Ocak 2017; 16:24:15 >
  • Prinergy P kullanıcısına yanıt
    Haklısınız sanırım.
    Peki Sierra dan El Capitana nasıl dönüş yapabilirim

10-15 yıl önce imac zamanından beri ilk defa Mac Os işletim sistemine döndüm. Bu yüzden sudan çıkmış balık gibiyim

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • internetten bulup indirin, usb üzerindne kurum yapın.
  • 4GB çok değil ancak bir ekran gösteremeyecek kadar da az değil. Sierra kullanmadım, M.Lion üstü terfi etmedim. Şu anda 4GB DDR2 RAM li 2008 model Lenovo 3000'den yazıyorum, üstünde Lion 7.2 var ancak Firefox ta 100 sekme ve birkaç başka program daha açarsam yavaşlama yapıyor ki o da ekrandan değil, Harddisk ten okuma yaptığı için.
  • Bende 2 gün önce 12 İnch 2016 model Macbook aldım fansız modellerden. Sierra otomatik güncelleme geldi bilmediğim için internetteki yorumlara baktım fakat memnun olan hiç denk gelmedim bu nedenle yüklemedim. Şu an El Capitan yüklü herhangi bir donma veya ağırlık yaşamadım 2 günde.
  • 4 GB ram bilgisayarı beslemiyor tezi tamamen yanlıştır. Bırakın 4 GB ram'i 2 gb ramli macbook airler bile ofis ve günlük kullanımda son derece rahat çalışmaktadır. Cihazınızda bir sorun olduğu kesin. 4 GB Ram'li MacBook cihazda (bakın pro demiyorum bildiğiniz eski MacBook) ben yağ gibi kullanabiliyorsam makinayı sizin daha yeni olan makinanızda çok daha rahat kullanmanız gerek.

Cihazınızda bu problem varsa ve temiz sistem kurduktan sonra yapmaya devam ediyorsa bence profesyonel bir kişiden yardım alın.
  • bende vardı aynı cihaz arada oluyordu ama genel olarak akıcıydı , ram'den kaynaklı olabilir
  • boşta kaynak kullanan uygulamalar varsa sonlandırıabilirsiniz. 4gb raminiz var sonuçta çokta fazla bir şey beklememek gerek
  • [Bu mesaj üye isteğiyle silinmiştir.]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HandK -- 27 Mart 2021; 15:8:2 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.