Şimdi Ara

mac os x lion 10.7.2 samba ve hd medya oynatici

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
471
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Imzamdaki Imac 'de 10.7.2 yüklü. Egreat r6a isimli samba kullanarak bilgisayarın hdd lerindeki videoları oynatma yetenegi bulunan bir media player kullanıyorum. Bu alet airties rt 211 adsl modem üzerinden windows pclerdeki dizinleri güzelce gösterirken imzamdaki makinede yüklü olan lion ile sorun çıkarıyor. Hilçbir şekilde dizinleri göremiyorum hatta makinemi bile göremiyorum video oynatıcıda. Benzer şekilde HD media player kullanarak lion yüklü makinesindeki filmleri ağ üzerinden oynatabilen arkadaşlardan yardım bekliyorum.. Ne yapmalıyım ki, egreat r6a üzerinden imac imin hddsine erişebileyim? smbup diye bir program denedim ama start samba tusuna basılmıyor gri renkli görünüyor dock'daki sistem tercihleri ve paylaşma takip ettim oradan windows paylaşımı şeklinde paylaşım açtım ama işe yaramadı v Bildiginiz yöntem var mıdır bu sorun nasıl aşılır?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xtreme4495 -- 28 Mayıs 2012; 22:07:02 >

• Cihazın HFS+ diskleri görme yeteneği varmı ?, Belki bundan görmüyordur.

Dosya sistemi fat32/ntfs yazıyor çünkü cihazda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 2smoke -- 28 Mayıs 2012; 22:31:56 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 2smoke

Cihazın HFS+ diskleri görme yeteneği varmı ?, Belki bundan görmüyordur.

Dosya sistemi fat32/ntfs yazıyor çünkü cihazda.

hfs+ desteklemiyor olabilir.. ama yinede en azından bilgisayarın isminin görünmesi gerekmezmiydi ağ üzerinde?
  • ip vererek bağlanamıyormusun ?
  • Hiçbir şekilde bağlanamıyorum hocam. Sorun bu allahın cezası lion'da. Gelmiş geçmiş en berbat Apple işletim sistemi. Samba'yı çıkarıp yerine kendi programlarını yazmışlar oda media player gibi aletlerle uyumsuzmuş. İçerdeki Windows PC'den bu Mac'e bağlanabiliyorum yalnız. Sorun media oynatıcı gibi şeylerde burada tartışılıyor..

https://discussions.apple.com/thread/3206668?start=15&tstart=0
  • samba yerine nfs kullanarak sorunu çözdüm.

ilgilenen 2smoke arkadaşa teşekkürler.
  • Hallettiğine sevindim.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.