Şimdi Ara

Mac OS ve Windowsların farkı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
5.839
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar bu mac oslu bilgisayarların windows işletim sistemi kullanan bilgisayarlarla farkı nedir acaba ? Uygulama hızları arasında çok fark var mı ? Mesela Adobe photoshop için mac mi widows 7 mi daha hızlı olur ?

Cevaplayan arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim ...

• quote:

Orijinalden alıntı: ated90

Arkadaşlar bu mac oslu bilgisayarların windows işletim sistemi kullanan bilgisayarlarla farkı nedir acaba ? Uygulama hızları arasında çok fark var mı ? Mesela Adobe photoshop için mac mi widows 7 mi daha hızlı olur ?

adobe photoshop'u profesyonel olarak kullanan kullanicilarin buyuk bir cogunlugu mac kullanirlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: confuest

quote:

Orijinalden alıntı: ated90

Arkadaşlar bu mac oslu bilgisayarların windows işletim sistemi kullanan bilgisayarlarla farkı nedir acaba ? Uygulama hızları arasında çok fark var mı ? Mesela Adobe photoshop için mac mi widows 7 mi daha hızlı olur ?

adobe photoshop'u profesyonel olarak kullanan kullanicilarin buyuk bir cogunlugu mac kullanirlar.

Hız farkından mı ? Veya başka hangi sebeplerden dolayı profesyoneller mac kullanır ? ( Mac os hakkında pek bilgim yok da )

• macde program arası geçmek, arayüzü kullanmak çok kolaydır. user friendly denen cinsten. en büyük artısı budur bu yüzden genelde grafikerler dizayncılar mac tercih eder.

ek olarak mac takılmaz, tıkanmaz, atmaz, bekletmez, windows gibi hiç bi program yüklemeseniz dahi zamanla şişmez, kolay kolay trojan, worm, spyware girmez. çok uzun süre stabil çalışır.

ayrıca laptoplardaki trackpad ve imaclerdeki magic mouse bile multitouch yüzeye sahip olduğundan bu tür dizayn işi ile uğraşanlar ve grafikerler için bulunmaz nimettir.

windowsda yıllarca sadece photoshop kulanmış biri olarak (hiçbi abidik gubidik ek program kullanmamam, hatta oyun dahi oynamama rağmen) windows sanki mekanik bi aletmiş gibi belli bi süre sonra yavaşlardı. en basit örneği ile simge durumunda küçültülen photoshop tekrar tam ekran yapıldığında takılır bekletir adamı deli ederdi. projeleri kaydederken program yanıt vermiyor derdi 15 20 sn bekletir normale dönerdi. daha neler neler... fakat mac kullanan arkadaşlarımdan macin çok daha sorunsuz bi sistem olduğunu öğrenince snow leopard a geçiş yaptım. resmen windowsda geçirdiğim onca yıla ve sırf biraz daha fazla verim alıyım daha performanslı olsun diye pclere laptoplara yatırdığım paralara acıdım.

iş gereksiz olucak kadar güçlü donanımda değil stabil çalışan bi yazılımda bitiyor o kadar söyliyim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Leingrad -- 28 Ocak 2011; 3:20:29 >

• quote:

Orijinalden alıntı: .:BBR:.

macde program arası geçmek, arayüzü kullanmak çok kolaydır. user friendly denen cinsten. en büyük artısı budur bu yüzden genelde grafikerler dizayncılar mac tercih eder.

ek olarak mac takılmaz, tıkanmaz, atmaz, bekletmez, windows gibi hiç bi program yüklemeseniz dahi zamanla şişmez, kolay kolay trojan, worm, spyware girmez. çok uzun süre stabil çalışır.

ayrıca laptoplardaki trackpad ve imaclerdeki magic mouse bile multitouch yüzeye sahip olduğundan bu tür dizayn işi ile uğraşanlar ve grafikerler için bulunmaz nimettir.

windowsda yıllarca sadece photoshop kulanmış biri olarak (hiçbi abidik gubidik ek program kullanmamam, hatta oyun dahi oynamama rağmen) windows sanki mekanik bi aletmiş gibi belli bi süre sonra yavaşlardı. en basit örneği ile simge durumunda küçültülen photoshop tekrar tam ekran yapıldığında takılır bekletir adamı deli ederdi. projeleri kaydederken program yanıt vermiyor derdi 15 20 sn bekletir normale dönerdi. daha neler neler... fakat mac kullanan arkadaşlarımdan macin çok daha sorunsuz bi sistem olduğunu öğrenince snow leopard a geçiş yaptım. resmen windowsda geçirdiğim onca yıla ve sırf biraz daha fazla verim alıyım daha performanslı olsun diye pclere laptoplara yatırdığım paralara acıdım.

iş gereksiz olucak kadar güçlü donanımda değil stabil çalışan bi yazılımda bitiyor o kadar söyliyim...

Bilgilendirme için çok sağol ...

• Senelerdir PC kullanmış biri olarak (Amstrad daha sonra MS-Dos zamanından beri) bende iMac ile giriş yaptım Apple dünyasına.

Söylenecek tek şey var: Kesinlikle tavsiye ederim :)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.