Şimdi Ara

Mac Mini Güncellenmedi =( (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
743
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Bende okudum o haberi. Ne yazıkki teknoloji market olgusu Türkiyede biraz daha farklı işliyor Amerikaya göre.

Bahsettiğiniz bildirim olayından çok mail daha işime geliyor benim. Ben sistem bildirimlerine bile zaman zaman uyuz oluyorum. Çalışırken çok dikkat dağıtıcı olabiliyor. Birde tabi devamlı mac kullanmıyorum. Ofiste ki makine mac. 650 liraya air alamayınca, hala külüstür makine ile uğraşıyoruz evde .
  • Yeni iMac geldi ama maalesef Mini'ye dair yine bir gelişme yok :(

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aynen bugün yeni iMAC'ler açıklandı ve fiyatlar az düştü.
  • ben sıfır 4gb modeli fiyatına forumdan 16gb ram'li çok temiz mac mini buldum onu aldım
    Ben macboko pro'ya sessiz derdim, bu macbooktan da sessiz, taktığım harici disk daha çok ses çıkarıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dreampowder -- 19 Haziran 2014; 12:47:23 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dreampowder

ben sıfır 4gb modeli fiyatına forumdan 16gb ram'li çok temiz mac mini buldum onu aldım
    Ben macboko pro'ya sessiz derdim, bu macbooktan da sessiz, taktığım harici disk daha çok ses çıkarıyor

4 gb versiyonu, 1250 den asagi bulamadim zaten 0 i tvt de 1499 tl, satan az diye heralde kimse fiyat kirmiyor, 0 alacagim diyorum yenisi cikarsa icime oturur,gerci hiiic oyun oynamayacagim ne degiusebilir ki mac minide zaten ssd takabiliyor ram arttiriyoruz,islemci ve ekran karti defisecek alt tarafi diye kendimi avutuyorum ama bilemiyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Harpooner kullanıcısına yanıt
    Benim beklentim anakart değişikliği ve dolayısı ile I/O portlarında değişiklik yönünde.

Özellikle thunderbolt 2 portunun gelmesini bekliyorum. Bununla birlikte mevcut firewire portunu kaldırıp yerine iki adet thunderbolt 2 koyarlarsa muhteşem olur. Zira thunderbolt 1 ve 2 arasında 2 kat performans farkı var. iki adet mac mini yi thunderbolt ile birbirine bağlıyacağım için kritik öneme sahip.

Bu anakart değişikliği ile ethernet portu sayısını iki ye çıkarsalar benim için tadından yenmez bir durum olur. Ama apple böyle bir şey yapağını pek tahmin etmiyorum. (Hiç değilse server modeline yapmaları lazım gerçi)

Bence bir ihtimal kasa değişikliği olabilir. Mevcut kasa biraz eski 2010dan beri kullanımda. Kasa güncelleme sırası air ile minide. Airde kesin gibide mini de ses seda yok.

@Harpooner: Kullanım amacınızı bilmiyorum ama dediğiniz gibi Ram ve Hdd güncellemesi ile alacağınız mini uzun ömürlü bir cihaz. Sizi belki Grafik kartı updateti üzebilir. Fakat en en fazla iris pro koyarlar, hatta o bile opsiyonel olur büyük ihtimal. Harici bir grafik kart koyacaklarını zannetmiyorum.
    İşlemcide ki updatetinde söyle bir araştırma yaptım. Mevcut modellerin son seri işlemcileri ve Benchmark puanları:
    Mac mini - i7 2.6Ghz Quad - 3710QM - Puan = 8.338
    Macbook Pro Retina - i7 2.6Ghz Quad - 4960HQ - Puan = 10.048
    iMac - i7 3.5GHz Quad - 4771 - Puan = 10.041
    Kaynak

• Vega_dj kullanıcısına yanıt
    Oncelikle eline saglik,

Benim suan alttaki imzamdaki kasayi sattim, ps4 de oldugu icin pc de oyun oynamaz olmustum,para ederken sattim. apple pc ye gecmeyi dusunuyorum oyunsuz yani, elimde 60 gb ssd ve 3 tb hdd kaldi acaba 60 gb ssd yi taksam cok mu az gelir, zaten hersey 3 tb lik alette olacak,macbook air bile dusundum bu seferde monitorude satmam gerekecek :), bide mac mini ile ayni sey aslen performans olarak, yani insan guncel bi alet almak istiyor bulsam 1100 tl ye 4gb 500gb mac mini alacagim 2. El yok hicbi yerde hala. Sonra zaten oyun oynamayacagim neyin pesindesin diyorum kendime,

İste sesli dusununce boyle karmasa oluyor, amacsiz bir bicimde aldigim icin heralde.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Valla siz bilirsiniz.

60Gb ssd bence az gelebilir. 3tb hdd niz haricimi bilmiyorum ama, minilere 2 tane 2.5" disk de takılabiliyor. Zaten server modelleri 2 diskli geliyor. Diğer modeller için de bir aparatı var alıp takabiliyorsunuz. Gerçi masaüstü olarak kullanacağınızdan harici disk ilede kolay kullanabilirsiniz.
    En ucuz sıfır mini 1600 lira civari, öğrenci indirimi ile 1500. İkinci el düşünüyorsanız, uygun bir ürün bulduğunuzda bence alabilirsiniz. Sonuç olarak, yeni ürün çıktığı zaman bence 1600dan aşağı çıkmıyacak. İkinci ellerininde piyasaya düşmesi zaman alıcak. İkinci el piyasasını pek takip etmem ama, yeni model mini çıktığında mevcut modellerin ikinci el fiyatınında çok düşeceğini sanmam.

@Harpooner

Düzeltme: USB portunu yanlış biliyormuşum ilgili bölümü sildim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vega_dj -- 20 Haziran 2014; 4:08:54 >

• Dün gece siparişi geçtim TVT den 1499 TL, kimsenin ağız kokusunu çekmek istemedim artık piyasası çok yüksekmiş aletin 2. el bölümünde.
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.