Şimdi Ara

Mac Mini 2010 SSD ve HDD Takma İşlemleri + Ram Yükseltme (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
41
Cevap
0
Favori
2.873
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: cagataybas

sodim yazar mı hocam acıklamalarında. marka farkeder mi yani mac ila uyumlu olmayan markalar falan var mı yoksa sodim olsunda markası farketmez mi?

cok anlamam bu ram işlerinden. birde notebbok ram olacak dimi masaustu ram olmaz sanırım...

http://www.hepsiburada.com/kingston-valueram-8gb-1333mhz-ddr3-notebook-ram-kvr1333d3s9-8g-pm-bd300034?utm_source=pc&utm_medium=akakce&utm_campaign=pc&utm_content=bid&utm_term=kategori-genel&wt_pc=akakce.cpc.kategori-genel.bid&source=mobil&v=1.62.8

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• yunuss.10 kullanıcısına yanıt
    hocam çok teşekkurler ilginiz için. bende simdi arastırdım netten. notebook ramlerine(küçük olan) sodimm deniyormus diger masa ustu bilgisayar ramlarine dimm deniyormus. o zaman ben notebook ramlerinden sececegim fiyat arastırması yaparken. almadan once son bir kez daha onay için sizi rahatsız edebilirim umarım. yardımlarınız için çok tesekkurler...
  • quote:

hocam çok teşekkurler ilginiz için. bende simdi arastırdım netten. notebook ramlerine(küçük olan) sodimm deniyormus diger masa ustu bilgisayar ramlarine dimm deniyormus. o zaman ben notebook ramlerinden sececegim fiyat arastırması yaparken. almadan once son bir kez daha onay için sizi rahatsız edebilirim umarım. yardımlarınız için çok tesekkurler...

Kingston , Corsair , Crucial gibi marka alın.

direk bu sizin verdiginiz linkteki urunu alsam iyimidir hocam. yani arastırmaya degmez cok cok 5-10 tl farketsin. zaman harcadıgıma degmez diye dusunuyorum. Eger bu linkteki urun iyi diyorsanız bu urunu alayim gitsin.

birde simdi nette okudum. 1.5V ve 1.35V diye degerler varmıs. bu degerlere kulak asmaya gerek var mı acaba? yanlıs alıp iade vs ile ugrasmayalım diye soruyorum...
  • quote:

direk bu sizin verdiginiz linkteki urunu alsam iyimidir hocam. yani arastırmaya degmez cok cok 5-10 tl farketsin. zaman harcadıgıma degmez diye dusunuyorum. Eger bu linkteki urun iyi diyorsanız bu urunu alayim gitsin.

birde simdi nette okudum. 1.5V ve 1.35V diye degerler varmıs. bu degerlere kulak asmaya gerek var mı acaba? yanlıs alıp iade vs ile ugrasmayalım diye soruyorum...

2 tane alacağınız için daha ucuza bulabilirsiniz 30-40 TL fark eder. 1,5 v alın

bu sizin verdiginiz linkteki urun 1.5 v mu hocam ?
  • quote:

bu sizin verdiginiz linkteki urun 1.5 v mu hocam ?

2 modele de uygun o

tamam ustad cok tesekkurler. ben direk bu modelden arastırayım o zaman. çok tsk ederim ilginize. zahmet verdim sizede...
  • Selam arkadaşlar bugün sonunda macmini 2010 cihazıma uzun süredir düşündüğüm ssd takviyesini yaptım. Gerçekten biraz el becerisi gerektiriyormuş hiç o videodakiler çatır çatır söküp takamadım vidaları ki bu konularda da oldukça yeteneksizimdir :)) ilk açılış ekranında gri ekranda üstünde soru işareti olan bir klasör yanıp sönüyordu elimdekilerde pc klavyesi olduğundan cmd kısayollarını kullanamadım ve bir türlü boot edemedim. Allahtan orjinal kurulum cdlerini atmamışım cdyi takar takmaz yükleme yaptı. Şu an 10.6 snow leopard yüklü el capitana geçmek istemiyorum şu an makina resmen uçak gibi oldu ama bir çok uygulama ve handoff çalışmıyor daha yüksek sürüm gerektirdiğinden el mahkum şu an os x el capitanı indiriyorum.

Cihazı sökmek basit ama tekrar toparlamakta çok zorlandım özellikle üzerinde airportun olduğu o yarım ay metal parçayı takarken ömrümden yedim en solda ki vidayı yerine takamadım delikler birbirine tutuyo kanatçıkta yerinde ama vida boşa dönüyo delirtti beni yalama filan olmadı niye takılmadı anlamadım ama geri kalan 3 vida zaten ssd ile parçayı biribirine bağlıyo bende takmadım.

Tam performansı el capitan yükleyince paylaşıcam. Aklında sorusu olan arkadaşlara tavsiyen piyasadan 4-5 liraya bir t6 ve t8 vida ile kurulum videosu eşliğinde rahatça hdd lerini uphrade yapabilirler biraz dikkat yeterli zira benim gibi el işine yatkınlığı çok zayıf olan biri için bile zorluğuna 10 üzerinden 4 veririm.

• numenorian kullanıcısına yanıt
    Selam arkadaşlar bugun ssd takalı 2 gün oldu ilk mountain lionda kullandım performansı kusursuzdu. Şu an ise mavericks e geçiyorum. Tavsiyem intel core işlemcili maclerinize el capitan için biraz daha bekleyin yosemite ye de geçmeyin. Çünkü yosemite ve el capitan kurduktan sonra daha önceki sürümlere dönmek daha zor. Şu an en stabiller 10.9.5 ve 10.8.4 te kalabilirsiniz.

Cihaz resmen evrim geçirdi ilk konf. 2 gb ram/320 gb hdd şu an 8 gb ram / 120 gb ssd ile yepyeni oldu
  • quote:

Orijinalden alıntı: numenorian

Selam arkadaşlar bugun ssd takalı 2 gün oldu ilk mountain lionda kullandım performansı kusursuzdu. Şu an ise mavericks e geçiyorum. Tavsiyem intel core işlemcili maclerinize el capitan için biraz daha bekleyin yosemite ye de geçmeyin. Çünkü yosemite ve el capitan kurduktan sonra daha önceki sürümlere dönmek daha zor. Şu an en stabiller 10.9.5 ve 10.8.4 te kalabilirsiniz.

Cihaz resmen evrim geçirdi ilk konf. 2 gb ram/320 gb hdd şu an 8 gb ram / 120 gb ssd ile yepyeni oldu

Hayırlı olsun , ben 10 GB RAM 120 GB ssd taktım El Capitan yüklü gayet memnunum

• Ben bugün 10.9.5 mavericks sürümüne geçtim cihaz 6 senelik olmasına rağmen uçuşa geçti şu an için çok memnunum bir ssd bu kadar fark eder mi yahu vallahi şaşırdım yeni bir macim olmuş gibi.
    ustad merhaba. bende mac mini mid 2011 mevcut. uzerinde OS X Lion 10.7.5 kurulu. Ben bunu 10.9.5 surumune yukseltmek için nerden yapacagım. sistem uzerinden direk guncelleme ile el capitan a yukseltiliyor ama mavericks nerden oluyor onu bulamadım. birde sizde lionda mı kalayim maverecks e mi guncelleyeyim... yardımcı olabilirseniz sevinirim...
  • cagataybas kullanıcısına yanıt
    Selamlar; appstoredan direk güncelleme yapmayın daha önceden mavericks veya yosemite yi kurmuşsanız app store/ satın alınanlara bakın yine gözükmüyosa app store/ tercihler/ gizlenmiş satın alınanları göster deyin. Bunun dışında torrentten çekebilirsiniz bulmakta zorlanmazsanız oldukça fazla kaynak mevcut. Ben os x snow leopardın stabilite ve performansını şu ana kadar ki hiç bir os x sürümde görmedim hele ki son el capitan halen daha çok ham ve yeni bugları çok fazla ( durup dururken ram kullanım miktarı 7,5 gbı geçiyordu her şeyi kapatmama rağmen bellek boşalmıyordu ayrıca en çok kullandığım disk uttilityde ki performansı arttırmaya yarayan disk izinlerini onarma/ doğrulama gibi özellikler kaldırılmış ) ancak el capitanın eğer başka bir ios aygıtı kullanıyorsanız entegrasyonu çok zevkli ve güzel. Ben el capitana en yakın olan mavericks kullanıyorum çünkü 10.9.5 gerçekten kararlı ve temiz bir sürümdü bu sürümden sonra yosemiteyi niye çıkardı onu da anlamamıştım zaten. Yosemiteyi bir türlü de oturtamayınca el capitan çıktı. Cihazınız 2011 model tavsiyem mavericksten yada yosemiteden ileriye çok mecbur kalmadıkça gitmeyin. İos tarafında 4s in başına gelen olayıda maclerinizde de yaşamayın. Apple çoğu kişi kabul etmese de eski cihazlarını yazılımla eskitmesi ne yazık ki bir gerçek belki elinde değil belki de bilerek yapıyor ama sonuçta bu güncellemeler bizim onayımızla yükleniyor yorumlara bakıp araştırıp ona göre kullanacağınız sürüme geçin.

Cevap icin tesekkur ederim ustadim. Daha once mavericks almadigimdan appstoreda oldugunu sanmiyotum bu torent islerindende pek anlamam ama sizden ricam bana indirme linkini yollama sansinzi var mi mavericksin. Biraz hazira konmak gibi olacak ama inanin baktim bircok srcrnek cikti surumleri sanirim bilemedim hangisini indirecegimi. Siz bana ozelden link atabilirseniz cok sevinirim. Simdiden tesekkurler.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2015 Modeli var bende Ram takviyesi olmuyorya içim içimi yiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: drjacob

2015 Modeli var bende Ram takviyesi olmuyorya içim içimi yiyor.

2010 hala canavar gibi , zaten bu yüzden kaldırdılar takviye işlerini ...

• Merhaba,

Fusion Drive kurulumu için bilenlere bir sorum olacak?

Benim mac minide (late 2012) SSD var, ancak aldıktan sonra sistemde sorunlar olmuştu format atmıştım, diskleri görememiş sonra bir şekilde halletmiştim. Şimdi SSD ayrı, HDD ayrı duruyor. SSD' aktif değil, harici bir diskmiş gibi.

Nasıl Fusion Drive haline getirebilirim?

Teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yunuss.10

quote:

Orijinalden alıntı: drjacob

2015 Modeli var bende Ram takviyesi olmuyorya içim içimi yiyor.

2010 hala canavar gibi , zaten bu yüzden kaldırdılar takviye işlerini ...

Alıntıları Göster
    Merhaba,

Mid 2010 Mac Mini cihazıma aşağıdaki SSD ve RAM uyumlu olur mu? 2x1 GB var sanırım içinde, 1066 MHz ramlerden bir tanesini bırakıp, ikinci slota 8 GB'yi takacağım sizin dediğiniz gibi,

https://www.hepsiburada.com/sandisk-ssd-plus-240gb-530mb-440mb-s-sata-3-2-5-ssd-sdssda-240g-g26-p-BD805682?magaza=Hepsiburada

https://www.n11.com/bilgisayar/bilgisayar-bilesenleri/bellek-ram

• the wade kullanıcısına yanıt
    Sıkıntı yok olur hocam

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.