Şimdi Ara

MAC ARESİ VE SERİ NO HAKKINDA

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
238
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar ben bir konuda birşeyden huylandım ve size danışmak istiyorum. şimdi benim dizüstü bilgisayarımın kasasında yazan seri numarasını ve mac adresini bilen bir kişi ya da hacker benim cihazımın ipsini tespit edip cihazımı bulup uzaktan hackleyebilir mi, ya da kontrol edebilir mi
    hani diyorlar ki mac adresi modeme gelince değişir başka bir mac adresi olur vs olur ama ürünün seri numarası sabit sonuçta
    bilmediğim için soruyorum anlayışınızı vee cevaplarınızı bekliyorum teşekkürler

• Buyurun benimki 02:91:06:03:07:2a . Kimse güvenlik açığı olmadan bir şey yapamaz. Etrafınızdan duyduğunuz her şeye inanmayın.
  • ULTILIX U kullanıcısına yanıt
    yalnız verdiğiniz mac adresi orjinal değil yerel olarak atanmış, değiştirilmiş bir mac adresi. chipset üreticisi hangi firma acaba?
  • mac adreslerinin ilk 6 hanesi üreticiyi ifade eder mac adresi gerçek değil
  • lodos denizcisi kullanıcısına yanıt
    Artık her üreci kafasına göre takılmaya başladı. Mac adresi gerçek. Üzerinde değişiklik yapmadan kullanıyorum. Network için kullandığım cihazlardan birinin. Üretici foxconn .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • BarbarosTUGRUL kullanıcısına yanıt
    Gerçek. Kullanımda şuanda.

• ULTILIX U kullanıcısına yanıt
    02 ile başlayan mac adresleri üzerinde değişiklik yapılmış mac adresleridir. kendi modemimden ss koyuyorum. Gördüğün mac adresi değiştirilmiş ve kullanımda, kullanımda olmasının sahtelikle bir alakası yok. normalde asus a ait olan resimdeki mac adresi başına 02 koyduğun zaman asus ile ilgisi olmaz.

• lodos denizcisi kullanıcısına yanıt
    02 olayı hakkında ietf ait veya farklı bir resmi adres var mı elinizde ?

• quote:

Orijinalden alıntı: ULTILIX

Buyurun benimki 02:91:06:03:07:2a . Kimse güvenlik açığı olmadan bir şey yapamaz. Etrafınızdan duyduğunuz her şeye inanmayın.

peki sayın hocam kötü niyetli birisi mac adresi bilgisi ile bubilgi üzerinden o anki ip adresimize ulaşabilir mi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tosbağa 06 -- 2 Aralık 2017; 9:59:36 >
  • Aynı evin içinde iseniz öğrenir . Öğtensede sorun olmaz

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.