Şimdi Ara

MAC Alırken Nelere Dikkat Edilmeli? <- Yardım Lütfen.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
1.563
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

MAC Almayı düşünüyorum. IOS'a yazılım yapmayı hedefliyorum. Başlangıç olarak bir nitekim alt bilgim var fakat geliştirmek istiyorum kendimi. Başlangıç için nasıl bir MAC almam gerekmekte? 1.500TL civarında bütçem var ve ikinci el alacağım. Nelere dikkat etmem gerekiyor? Oyun ve Yazılım geliştirmeyi başlangıç seviyesinde kullanacağım.. Grafik için çok güçlü bir makinaya ihtiyacım varmı? Yardımcı olursanız sevinirim.

• Başlangıç için Mac mini gayet uygun, bende 2005-2010 arası 6 Mac mini var. Onlar arasında Early 2009 Mac mini C2D 2.0GHz almıştım, üstünde 1GB RAM vardı, 4GB DDR3'e terfi ettirdim harddiskini ikiye bölüp Lion ve Vista 64bit 'li sistem yaptım fevkalade kullanışlı oldu. 2009 serisine 10.11 El Capitan dahi kurulabiliyor ancak iOS geliştirme için M.Lion veya Mavericks dahi yeterli olmalı diye biliyorum. Mid 2010 Mac mini C2D 2.4GHz var ki onu da 2011'de Apple Bluetooth klavye ile 1000TL'ye almıştım ona Sierra dahi kurulabiliyor. Grafik olarak bu ikisi oldukça yeterli; Early 2009 Plex'teki Apple Video Accelerator ile 1080p videoları kesintisiz gösterebiliyor. Mid 2010 accelerator'süz VLC Player gibi sıradan programla 1080p kesintisiz oynatabiliyor.

iOS geliştirme için Apple Developer Network gibi birşeye üyelik gerekiyor ve senelik ücreti de $199 gibi
    birşeydi o yüzden iOS 'a deneme için dahi geliştirme yapmadım, 2012 ya da 2013'te durum böyleydi sonradan değişmiş olabilir veya üye olmadan iOS geliştirme yolu da bulunmuş olabilir; öyle birşey bulunduysa bana da iletin ; )

• Mac mini al bende var kullanıyorum 2014 'den beri halen ilk günkü gibi , ayrıca en ucuz Mac o.
  • air ler için öneriniz nedir ?
  • Başlangıç için mac mini 2014 late bence süper i5 işlemci 2.6 ghz 8gb ram 1 tb hdd olan versiyonundan var bende gayet iyi 1500 e almıştım 1 yıl önce suan da o civara bulunur ikinci el

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.