Şimdi Ara

MAC Adresi ve apart.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
187
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • merhaba arkadaşlar. apartta tek kalıyorum. aparta yazılıma gittiğimiz zaman, orda çalışanlar telefonumu ve laptopumu alıp, tanıttılar. yani normal wifi gibi şifreyle bağlanmıyorum apartta. birden fazla modemleri var ve telefonla da, laptopla da şifresiz bağlanıyorum. aynı apartın başka bi binasında kalan bi arkadaşta, apart yönetiminin girdiğimiz siteleri, yaptığımız şeyleri görebileceğini söyledi mac adresinden dolayı. böyle bi şey mümkün müdür? görebilirler mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• evet mümkün görebilirler
  • AirJET A kullanıcısına yanıt
    vay ak. tamamdır hocam. peki vpn kullanarak bi gizlilik sağlayabilir miyim? ya da başka bi şekilde

• malesef sayamazsın çünkü girdiğin routerdan herşekilde bilgilerin erişime açık bence o interneti kullanmanda sorun yok bankacılık işlemleri hariç
  • quote:

Orijinalden alıntı: AirJET

malesef sayamazsın çünkü girdiğin routerdan herşekilde bilgilerin erişime açık bence o interneti kullanmanda sorun yok bankacılık işlemleri hariç

anladım..mesela ben bunların wifi sinden değil de, bi cafeden bağlansam, ya da memlekette bile girsem, o zamanda mı görecekler komut listesinden tanıttıkları için? yoksa yalnızca kendi wifi lerinden girilince mi görüp, takip edebilirler?

• Dino Ortalani kullanıcısına yanıt
    sadece kendi wifilarına girince görebilirler
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dino Ortalani

vay ak. tamamdır hocam. peki vpn kullanarak bi gizlilik sağlayabilir miyim? ya da başka bi şekilde

Evet VPN kullanırsanız router yöneticileri sizin hiçbir verinize erişemez. Yalnız burada önemli olan Windows'tan bu WiFi ağına bağlanırken "ev ağı" değil "ortak ağ" seçmeniz lazım. Böylece dosya paylaşımı vs gibi özellikler o router'a olan bağlantınız için kapalı kalacaktır.

VPN'in olayı tam olarak bahsettiğiniz şeydir zaten.
  • quote:

malesef sayamazsın çünkü girdiğin routerdan herşekilde bilgilerin erişime açık bence o interneti kullanmanda sorun yok bankacılık işlemleri hariç

Yanlış bilgi. VPN tam olarak bu iş için kullanılır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: drainBamaged

quote:

Yanlış bilgi. VPN tam olarak bu iş için kullanılır.

eyvallah hocam, sağol. bi de şeyi sorayım sana, mesela benim telefonu da tanıtmışlardı apartta, şimdi ben telefonda bunların wifi'ına değil de kendi internetimden yani mobil interneti kullansam da yine mi görecekler yaptığımı, girdiğim siteleri vs? yoksa sadece onların wifi ı üzerinden girdiğim de bi görebilirler?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.